Dolar : Alış : 7.5096 / Satış : 7.5231
Euro : Alış : 8.9643 / Satış : 8.9804
HAVA DURUMU
hava durumu

sakarya9°CYağışlı

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 34 Kategoride 11364 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

TEB Kadın Akademisi Sakarya’da kadın patronları buluşturdu

17 Şubat 2017 - 1 views kez okunmuş
Ana Sayfa » ana manset»TEB Kadın Akademisi Sakarya’da kadın patronları buluşturdu
TEB Kadın Akademisi Sakarya’da kadın patronları buluşturdu

TEB Kadın Akademisi Sakarya’da kadın patronları buluşturdu

Türk Ekonomi Bankası’nın (TEB), Kadın Bankacılığı çalışmaları kapsamında, kadın patronların potansiyellerini açığa çıkarabilmelerine destek olmak amacıyla başlattığı TEB Kadın Akademisi etkinlikleri devam ediyor. 16 Şubat Perşembe günü TEB ve TOBB Sakarya Kadın Girişimciler Kurulu ev sahipliğinde gerçekleştirilen etkinlikte Sakarya’nın kadın patronları bir araya geldi.

Türk Ekonomi Bankası (TEB), Kadın Bankacılığı ile kadın patronları desteklemek ve iş hayatındaki varlıklarını güçlendirmek amacıyla çalışmalarını sürdürüyor. Bu kapsamda, kadın patronların işlerini geliştirmeye yönelik bilgi ihtiyacını karşılama ve onları ilham veren başarılı iş kadınlarıyla bir araya getirme hedefiyle Kadın Akademisi’ni başlatan TEB, yeni buluşmasını TOBB Sakarya Kadın Girişimciler Kurulu iş birliğiyle 16 Şubat Perşembe günü Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası Ali Coşkun Konferans Salonu’nda gerçekleştirdi.

TEB, kadın patronlara odaklanarak onlara özel çözümler geliştirmeyi amaçlıyor

Kadın işgücünün ekonomideki yerinin giderek arttığı günümüzde tasarruf oranlarının artması noktasında kadın işgücünün kıymeti her geçen gün daha fazla fark ediliyor. Ülkemizde özellikle kadın patronlara finansmanın yanı sıra ihtiyaç duydukları alanlarda bilgi ve danışmanlık desteğinin bütünsel olarak sağlanmasında bazı halkaların eksik olduğunu farkeden TEB, bu ihtiyaçtan yola çıkarak kurduğu TEB Kadın Bankacılığı departmanı ile kadın patronlara odaklanarak onlara özel çözümler geliştirmeyi amaçlıyor. Bu kapsamda iş hayatındaki kadınları, işletmelerini büyütebilmeleri için gereken bilgiye ulaşma, yeni pazarlara erişim, networking kurma gibi kilit konularda destekliyor; kendilerine özel eğitim, danışmanlık ve mentorluk olanakları sağlıyor.

Kadın Akademisi’nin içeriğini tamamen iş kadınlarının ihtiyaçlarına yönelik kurgulayan TEB, kadınların ekonomiye tüketici kimliğiyle değil, üretici kimliğiyle daha fazla dahil olmasını hedefleyerek başlattığı Kadın Bankacılığı’nı önümüzdeki dönemde daha da güçlendirmeyi hedefliyor.

Kadın patronlara yönelik ürün ve hizmetler

TEB, Kadın Bankacılığı ile işletmelerini büyütebilmeleri için gereken bilgiye ulaşma, yeni pazarlara erişim, networking kurma gibi kilit konularda kadın patronlara özel eğitim, danışmanlık ve mentorluk alma olanakları sunuyor. Bu sayede kadın patronlara iş hayatının çeşitli alanlarında karşılaştıkları engelleri aşmaları konusunda bütünlüklü bir destek veren TEB, kadın patronların global dünya ile rekabet edebilecek seviyeye ulaşması ve istikrarlı bir büyüme elde edebilmeleri için finansmana erişimlerini de kolaylaştırıyor.

Bu yönde maddi teminatsız kredi ve özel finansman paketleri geliştiren TEB, Kadın Patrona Özel EBRD Kredisi, KGF Kadın Patron Destek Kredisi, Altın Teminatlı Kredi, Kadın Bankacılığı Masraf Paketi, Kadın Bankacılığı Ürün Paketi gibi avantajlı bankacılık hizmetlerinin biraraya getirildiği özel masraf paketleri sunuyor.

  

YORUMLAR

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar