Dolar : Alış : 7.3877 / Satış : 7.4010
Euro : Alış : 8.9635 / Satış : 8.9797
HAVA DURUMU
hava durumu

sakarya5°CKarla Karışık Yağmur

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 34 Kategoride 11079 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

TBMM Başkan Vekili Ahmet Aydın Sapanca’da

23 Mayıs 2016 - 0 views kez okunmuş
Ana Sayfa » ana manset»TBMM Başkan Vekili Ahmet Aydın Sapanca’da
TBMM Başkan Vekili Ahmet Aydın Sapanca’da

TBMM Başkan Vekili Ahmet Aydın Sapanca’da

Ailesiyle birlikte dinlenme amaçlı olarak Sapanca’ya gelen Ak Parti Adıyaman Milletvekili ve TBMM Başkan Vekili Ahmet Aydın, Sapanca’nın güzellikleri ile belediye çalışmalarına övgülerde bulundu. Sapanca Belediye Başkanı Doç. Dr. Aydın Yılmazer’le birlikte Sapanca sahili ve özellikle açılışına hazırlanılan Sanat Sokağı çalışmasını çok takdir eden TBMM Başkan Vekili Aydın, gözlemlediği kadarıyla ilçenin dokusuna çok uygun bir Sanat Sokağı oluşumu için Başkan Yılmazer’i tebrik etti.

vekil1

Başkan’la birlikte Sanat Sokağı’nda vatandaşlarla da buluşan Aydın, daha sonra Belediye Çay Bahçesi’nde çocukları ile birlikte balık tutarak stres attı. Sapanca Gölü gibi zenginliğin korunması için her şeyin yapılmasın gerektiğine de işaret eden Aydın, gölle ilgili konularda Başkan Yılmazer’den bilgiler aldı. Ak Parti iktidarı olarak, doğal zenginliklerin sahip olduğu ekolojik dengeleri de düşünerek hareket ettiklerini ifade eden TBMM Başkan Vekili Aydın, Sapanca’da da bu değerlere itina gösterilmesinin takdire şayan olduğunu belirtti.

vekil2

Sapanca’yı ziyaret ettiği için Başkan Vekili Aydın’a teşekkür eden Sapanca Belediye Başkanı Doç. Dr. Aydın Yılmazer, Sapanca’yı marka bir şehir oluşumuna taşıyacak projelerine bakanlıklar düzeyinde verilen desteklerden söz ederek, TBMM Başkan Vekili Ahmet Aydın’a Sapanca’da eşlik etmekten duyduğu memnuniyeti belirtti.

Sapanca İlmiye Yolu genişletme çalışmaları

Sapanca İlçesi’nin uzak mahalleleri ile bir bütün olarak düşünen ve hizmet planlamalarını bu yönde yapan Sapanca belediyesi, İlmiye Mahallesi ana ulaşım yolunu da gerekli genişliğe kavuşturuyor. Eğimli olan yoldaki genişletme çalışmalarını, ağır geçecek yağışlı havalara göre gerçekleştiren Sapanca belediyesi Yol İşleri Şefliği, ana güzergahta meydana gelebilecek tüm olumsuzlukları sonlandırmayı amaçlıyor.

YOL1

Yol tabanında meydana gelecek ihtiyaca göre parke taşı veya asfaltlama ile yolu tamamlamayı hizmet planlaması dahiline alan ekipler, İlmiye Mahallesi’nin diğer ara sokaklarını da elden geçirmeye hazırlandıklarını belirttiler. Sapanca’nın en uzak köşesine bile muhakkak belediye elinin değeceğini ifade eden Sapanca Belediye Başkanı Doç. Dr. Aydın Yılmazer, İlmiye çalışmalarının yaz başında tamamlanacağını ve diğer uzak mahallelerde de benzer çalışmalarla halkın ulaşım sorununa radikal çözümler üreteceklerini vurguladı

 

Sapanca Belediyesi Keçi Deresi çalışmaları

Sapanca Gölü’nü güney tarafından besleyen önemli derelerden biri olan Keçi Deresi’nin Yeni Mahalle kesimine istinat duvarları yapılıyor. Sapanca Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü’nde sürdürülen istinat duvar sayesinde, derenin yağışlı havalarda akacağı yatağında ve kenarlarında suyun göle ulaşımında rahatlama sağlanacak.

Fen İşleri Müdürlüğü’nün dere boyunca bir aksaklık yaşanması ihtimali olan kesimlerine yapılan istinat duvarının geçtiğimiz günlerde ilk bölümü ekiplerce tamamlanmıştı. İkinci aşamada ise dere içi istinat duvarlarının  da tamamlanmasıyla Keçi Deresi, Sapanca Gölü’ne daha rahat ulaşacak ve dere kıyılarında doğması muhtemel toprak kaymalarının da önüne geçilecek.

YOK1

Keçi Deresi’nde yapılan istinat duvarlarının yağışlı havalarda göle suyunu ulaştıran derelerde çok önemli olduğunu ifade eden Sapanca belediye Başkanı Doç. DR. Aydın Yılmazer, derelerin etrafına yapılan istinat duvarlarının yakın bir zaman önce yaşanan sel afeti gibi olayları önleyici nitelikte bir çalışma olduğunu ifade ederek, Sapanca’nın yağış rejimi konusunda yapılan incelemeler sonucunda gerekli çalışmanın diğer derelerde de yapılacağını belirtti.

Sapanca SGK binası açılıyor

Çevre düzenleme çalışmaları Sapanca Belediyesi’nden…

SAPANCA SGK AÇILIYOR

Sapanca İlçesi’nde Sgk Kurumu ile vatandaşların işlemlerini rahatça görebilmeleri için daha önce eski belediye binasının altını kuruma düzenleyerek tahsis eden Sapanca Belediye Başkanı Doç. Dr. Aydın Yılmazer, bu konudaki girişimleriyle ilçeye yeni ve modern bir Sgk Binası’nın kazandırılmasını sağladı.

Sapanca’da yaşayan Sgk’lıların hiçbir karşılık beklenmeden eski belediye altındaki kurum şubesinden hizmet almalarının önünü açan Başkan Yılmazer, yeni Sapanca Hastanesi’nin karşısındaki alanda inşa edilen yeni Sgk Binası’nın çevre düzenlemesinin de belediye tarafından tamamlanmasıyla hizmete açılacağını belirtti.

sgk

Sapanca için düşündüklerini, diğer kurumlarla ve bakanlıklarla kurulan etkin diyaloglarla hızlandırdıklarını ifade eden Sapanca Belediye Başkanı Doç. Dr. Aydın Yılmazer, yeni Sgk binasının da girişleriyle yatırım programına alınmasını sağlandığını ve yeni Sgk binası sayesinde önemli bir sıkıntının daha halk adına aşıldığını ifade etti. Yeni bina çevre düzenlemelerinin Sapanca Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü tarafından bitirilmesiyle ilçeye önemli bir kurum binası daha kazandırmanın bahtiyarlığını hissettiğini vurgulayan Başkan Yılmazer, 2017 yılı ortalarına kadar halka söz verdikleri projelerin önemli bir bölümünün tamamlanacağını vurguladı.

Sapanca MYO Anne Üniversitesi

Sakarya Üniversitesi Sapanca Meslek Yüksekokulu Halkla İlişkiler ve Tanıtım Programı öğrencileri Nur Gizem Ayvalıoğlu, Mihriban Çakır, Furkan Koç, Feyyaz Soba’dan oluşan proje ekibi Sosyal Sorumluluk Yönetimi dersi kapsamında üniversite eğitimi alma imkanı olmamış elli Sapanca’lı anneye eğitimler verilerek projelerini gerçekleştirdiler.

Sapanca Belediyesi’nin katkılarıyla “Anne Üniversitesi” isimli proje Mayıs aynın ilk haftasında yapıldı. Sapanca Meslek Yüksekokulu öğretim elemanları; Yrd. Doç. Dr. Hatice Sarıaltın,  Öğr. Gör. Serpil Çiğdem, Öğr. Gör. Emine Balcı, Öğr. Gör. Duriye Aydeniz ve Öğr. Gör. Burhan Özkan tarafından anneleri bilinçlendirmeye yardımcı olacak vatandaşlık, girişimcilik, medya okuryazarlığı, insan ilişkileri ve iletişim eğitimleri verildi. Proje annelerin kendilerini geliştirmesi ve bu yolla geleceğin Türkiye’sini yönetecek çocuklarını daha iyi yetiştirerek geleceğe hazırlamalarını amaçlamaktadır.

anne
Halkla İlişkiler ve Tanıtım Programı Başkanı Dr. Yakup Köseoğlu, Öğr. Gör. Servet Sezgin ve Öğr. Gör. Seval Üksel danışmanlığında yürütülen “Anne Üniversitesi” projesi 17-05-2016 tarihinde Sapanca MYO konferans salonunda yapılan mezuniyet töreni ile kutlandı. Törene Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası Kadın Girişimcilik Kurulu Başkanı Zehra Dirim, annelere kendi girişimcilik hayatından bahsederek, onlara yeni girişimci anneleri yaratma konusunda yol gösterdi.

Sapanca Meslek Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Mehmet Özen, amaçlarının Sapanca halkı ile bütünleşip bu tip sosyal sorumluluk projelerini gerçekleştirmek olduğunu, her zaman işbirliği içinde destek veren Sakarya Üniversitesi paydaşı Sapanca Belediyesi’ne, SATSO’ ya, kurum ve kişilere, Okul hocalarına, projeyi gerçekleştiren Halkla İlişkiler Programı ve proje ekibine teşekkür etti.

“Anne Üniversitesi” projesinde eğitim veren hocalara teşekkür belgelerini Sapanca Belediyesi Başkan Yardımcısı Özcan Yavuz takdim etti.

Tören Sapanca MYO Müdürü Prof. Dr. Mehmet Özen’in, eğitim alan anneleri tek tek kutlayıp diplomalarını takdim etmesi ve “Geleceğe Merhaba Haydi Kepler Havaya” sloganı eşliğinde keplerin havaya fırlatılması ile son buldu.

abc

YORUMLAR

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar