- Hoşgeldiniz - Sitemizde 34 Kategoride 11836 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Tatvan’da helikopter düştü, 11 şehit!

04 Mart 2021 - 0 views kez okunmuş
Ana Sayfa » ana manset»Tatvan’da helikopter düştü, 11 şehit!
Tatvan’da  helikopter düştü, 11 şehit!

Bitlis’in Tatvan ilçesinde askeri helikopterin düştüğü belirtildi. Milli Savunma Bakanlığı Bingöl’den kalkan askeri helikopterin kaza kırıma uğradığını, 10 personelin şehit olduğunu, 3 personelin yaralandığını bildirdi.

#Bitlis Şehitlerimiz. Korgeneral Osman ERBAŞ Topçu İsth.Alb. Şentürk AYDINYER Bnb. Alptekin KÖPRÜLÜ Yzb. Salih SARIOĞLU Yzb. Ender UZUNÇAKMAK Yzb.Tayfun KUREŞ Yzb.Gökhan UYSAL Asb. Mehmet DEMİR Asb. Ömer UMULU Kd.Çvş. Şükrü KARADİREK Kd.Çvş. Nazmi YILMAZ Uzm.Çvş. Tolga DEMİRCİ

Bitlis’in Tatvan ilçesinin Nemrut Dağı eteklerinde bir helikopterin düştüğü bilgisi alındı. Helikopter düştüğü haberi üzerine çok sayıda ambulans, sağlık ve güvenlik ekibi bölgeye sevk edildi.

10 ŞEHİT

MSB tarafından yapılan açıklamada, ”Bingöl’den Tatvan’a gitmek üzere bugün saat 13.55’te kalkış yapan Kara Kuvvetleri Komutanlığımıza ait Cougar tipi bir helikopter ile saat 14.25’te irtibat kesilmiştir. Arama çalışmaları sonucunda helikopterin kaza kırıma uğradığı tespit edilmiştir. Söz konusu elim kaza neticesinde; helikopterde bulunan kahraman silah arkadaşlarımızdan 9’unun şehit olduğu, 4 kahraman silah arkadaşımızın ise yaralandığı belirlenmiştir” açıklaması yapıldı.

MSB tarafından yapılan ikinci açıklamada, ”Tatvan’da meydana gelen helikopter kazasında yaralanan 4 kahraman silah arkadaşımızdan biri daha hastanede yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak şehit olmuştur. Şehit sayımız 10’a yükselmiştir. Kahraman şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyoruz” denildi.

Elazığ 8. Kolordu Komutanı Korgeneral Osman Erbaş

KORGENERAL OSMAN ERBAŞ ŞEHİT OLDU

Şehit olanlardan birinin Elazığ 8. Kolordu Komutanı Korgeneral Osman Erbaş olduğu öğrenildi. Korgeneral Erbaş, yaklaşık 5 yıldır 8. Kolordu Komutanlığını yürütüyordu.

Şehit 8. Kolordu Komutanı Korgeneral Osman Erbaş kimdir?

Yozgat doğumlu olan 8. Kolordu Komutanı Korgeneral Osman Erbaş son yaş kararı ile Elazığ 8. Kolordu Komutanlığına atanmıştı.

Yozgat Yerköy’lü olan Şehit Korgeneral Osman Erbaş yedi ay önce de annesi Cemile Erbaş’ı kaybetmişti.

İlk ve ortaokulu memleketinde tamamlayan şehit Erbaş askeri okuldan başarı ile mezun oldu. Türkiye’nin farklı bölgelerinde görev yapan Erbaş Paşa orgeneralliğe terfi etmeyi bekliyordu.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu mesajında, “Bitlis’ten gelen acı haberle yüreğimiz dağlandı. Askeri helikopterin düşmesi sonucu şehit olan askerlerimize Allah’tan rahmet, aileleri ve yakınlarına başsağlığı ve sabır, yaralanan askerlerimize acil şifalar diliyorum. Milletimizin başı sağ olsun” dedi.

Resim

TBMM Başkanı Mustafa Şentop, “Bingöl’den Tatvan’a giden ve askerlerimizi taşıyan helikopterin düşmesi sonucu; şehit olan 9 vatan evladımıza Allah’tan rahmet, yaralanan 4 askerimize de acil şifalar diliyorum” dedi.

Resim

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, “Bitlis Tatvan’da askerî helikopterin düşmesi sonucu şehit olan kahraman evlatlarımıza Yüce Allah’tan rahmet, yaralı askerlerimize acil şifalar diliyorum. Milletimizin başı sağ olsun…” dedi.

Resim

MHP Genel Merkezinden yapılan açıklamada, “Bitlis Tatvan bölgesinde askeri helikopterin düşmesi sonucu 9 askerimiz Şehit, 4 askerimiz yaralanmıştır. Şehitlerimize Allah’tan rahmet, yaralı askerlerimize acil şifalar diliyoruz” ifadelerine yer verildi.

Hak ve Huzur  Partisi Genel Başkanı Gürsel YILDIZ, ”Bingöl’den gelen acı haberle yüreğimize ateş düştü. Bingöl’den Tatvan’a gitmekte olan askeri helikopterimizin düşmesi sonucu şehit düşen kahraman evlatlarımızın her birine Allah’tan rahmet diliyor, acılı ailelerine sabr-ı cemil niyaz ediyorum. Milletimizin başı sağolsun” ifadelerini kullandı.

Resim

AKP Parti Sözcüsü Ömer Çelik yayınladığı mesajda, “Bitlis’ten Tatvan’a giden askeri helikopterin kazaya uğraması sonucu 9 kahraman askerimiz şehit oldu, 4 askerimiz yaralandı. Milletimizin ve Kahraman Silahlı Kuvvetlerimizin başı sağolsun. Şehitlerimize rahmet olsun. Yaralılarımıza acil şifa diliyoruz” dedi.

Resim

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, ”Bingöl’den gelen acı haberle yüreğimize ateş düştü. Bingöl’den Tatvan’a gitmekte olan askeri helikopterimizin düşmesi sonucu şehit düşen kahraman evlatlarımızın her birine Allah’tan rahmet diliyor, acılı ailelerine sabr-ı cemil niyaz ediyorum. Milletimizin başı sağolsun” ifadelerini kullandı.

Türkiye Ekonomi ve Kalkınma   Partisi Genel Başkanı Rahim OLUÇ, ”Bingöl’den gelen acı haberle yüreğimize ateş düştü. Bingöl’den Tatvan’a gitmekte olan askeri helikopterimizin düşmesi sonucu şehit düşen kahraman evlatlarımızın her birine Allah’tan rahmet diliyor, acılı ailelerine sabr-ı cemil niyaz ediyorum. Milletimizin başı sağolsun” ifadelerini kullandı.

Bir Fehmi Hataş ve ayakta görseli olabilir

Milliyetçi Cumhuriye Partisi Genel Başkanı Fehmi Hataş “Bitlis Tatvan bölgesinde askeri helikopterin düşmesi sonucu 10 askerimiz Şehit, 4 askerimiz yaralanmıştır. Şehitlerimize Allah’tan rahmet, yaralı askerlerimize acil şifalar diliyoruz” ifadelerine yer verildi.

Resim
Yeniden Refah Partisi
#Bitlis‘te yaşanan helikopter kazası sonucu şehit olan 9 askerimize Cenab-ı Hâkk’tan rahmet ve yakınlarına sabır, yaralanan 4 vatandaşımıza da acil şifalar dileriz. Milletimizin başı sağ olsun.
Genç Anadolu Parti Genel Başkanı Ali ALEMDAROĞLU “Bingöl’den Tatvan’a giderken helikopter kazası sonucunda Şehit olan Kahraman askerlerimize Allah’tan rahmet, yaralananlara acil şifalar diliyorum. Milletimizin başı sağ olsun.”Dedi
Resim
Sakarya Valisi Çetin Oktay Kaldırım
@valicetinoktay

3 yıl birlikte yakın çalıştığım çok değerli bir dost, kalbi şefkat, iyilik dolu güzel bir insan, bir kahraman… Şehit düşen Korgeneral Osman Erbaş Paşamıza ve Mehmetçiklerimize Allah’tan rahmet diliyorum. Mekanları cennet, makamları âli olsun.

🤲

Milletimizin başı sağ olsun.

🇹🇷

Resim
Çetin Oktay Kaldırım
@valicetinoktay
Bitlis’te askeri helikopterin düşmesi sonucu şehit düşen kahraman Mehmetçiklerimize Allah’tan rahmet, yaralı askerlerimize acil şifalar diliyorum. Aziz milletimizin başı sağ olsun.
Resim

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce

#Bitlis‘in Tatvan ilçesi yakınlarında düşen askeri helikopterde şehit olan kahramanlarımıza Allah’tan rahmet, yaralı yiğitlerimize de şifalar dilerim. Başımız sağ olsun

Resimİstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu

Kaza kırıma uğrayan helikopterimizde 8. Kolordu Komutanımız Korgeneral Osman Erbaş’ın da şehit olduğu haberini büyük üzüntüyle öğrendim. 10 şehidimize bir kez daha Allah’tan rahmet dilerim. 3 yaralımıza da Allah’tan şifa dilerim. Milletçe büyük acı içindeyiz.

YORUMLAR

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar