Dolar : Alış : 8.2694 / Satış : 8.2843
Euro : Alış : 9.9576 / Satış : 9.9755
HAVA DURUMU
hava durumu

sakarya20°CÇok Bulutlu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 34 Kategoride 11845 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Tarih Bölümü Pax Byzantino-Slava Üyesi Oldu

18 Ocak 2018 - 1 views kez okunmuş
Ana Sayfa » ana manset»Tarih Bölümü Pax Byzantino-Slava Üyesi Oldu
Tarih Bölümü Pax Byzantino-Slava Üyesi Oldu

Tarih Bölümü Pax Byzantino-Slava Üyesi Oldu

Sakarya Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi Tarih Bölümü, “The International Research Network Pax Byzantino-Slava” üyesi oldu.

Birçok Avrupa ülkesinden 20’yi aşkın kurumunun katılımıyla 2015 yılında kurulan bu uluslararası ağ, Bizans-Slav ilişkileri ve Orta Çağ araştırmalarına ağırlık vererek, Güneydoğu Avrupa’da akademik işbirliği, ortak faaliyetlerin düzenlenmesi ve akademik araştırma geliştirmeyi teşvik etmeyi amaçlıyor.

Pax Byzantino-Slava’nın üyeleri arasında Sırbistan Bilim ve Sanat Akademisi Bizans Araştırmaları Enstitüsü, Sofya Üniversitesi Bizans ve Slav Araştırmaları Merkezi, Cyril ve Methodius Bilim ve Sanat Akademisi Merkezi, Krakow Üniversitesi Slav Filolojisi Enstitüsü, Thessaloniki Aristoteles Üniversitesi Bizans Araştırmaları Merkezi ve Milano Ambrosiana Akademisi Slav Araştırmaları Bölümü yer alıyor.

Sakarya Üniversitesi Tarih Bölümü’nün uluslararası faaliyetlerine önemli katkılar sağlayacak bu ağ üyeliği, aynı zamanda bölümün çalışmalarının tanınması anlamına da geliyor.

YORUMLAR

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar