Dolar : Alış : 8.2730 / Satış : 8.2879
Euro : Alış : 9.9879 / Satış : 10.0059
HAVA DURUMU
hava durumu

sakarya30°CAz Bulutlu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 35 Kategoride 12047 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Suzuki Akıllı Hibritler’de Nisan Fırsatı

17 Nisan 2021 - 0 views kez okunmuş
Ana Sayfa » ana manset»Suzuki Akıllı Hibritler’de Nisan Fırsatı
Suzuki Akıllı Hibritler’de Nisan Fırsatı

Suzuki Akıllı Hibritler’de Nisan Fırsatı

İletişimde yer alan kredi kampanyası 30 Nisan 2021 tarihine kadar, Suzuki Motorlu Araçlar Paz. A.Ş. yetkili satıcılarından satın alınan 2021 model 0 km Swift,Vitara,SX S-Cross modellerini kapsamaktadır. Kredi kampanyası Suzuki Motorlu Araçlar Paz. A.Ş’nin kredi finansal çözüm ortaklarından T.İş Bankası’nda geçerlidir. Belirtilen %0,99 faiz oranı, 100.000 TL, 12 ay vadeli bireysel taşıt kredisi için geçerli olup, T.İş Bankası’nda tahsis ücreti BSMV dahil 525,00 TL, rehin tesis ücreti 24,82 TL, yıllık maliyeti oranı ise % 16,4313, aylık taksit tutarı 8.990,76 TL’dir. Sigorta masrafları yıllık maliyet oranı hesaplamaları dahil edilmemiştir.

İletişimde yer alan görsel standart olmayan ilave aksesuar içerebilir ve donanım özellikleri seçilen versiyona göre farklılıklar gösterebilir. Suzuki Motorlu Araçlar Pazarlama A.Ş. fiyat ve kampanya koşullarını değiştirme hakkını saklı tutar. Vitara modelinin ortalama yakıt tüketim değerleri 5.8-6.2lt/100km, ortalama CO₂ emisyonu 156-172 g/km arasında değişmektedir.

MODELLER

SX4 S-CROSS HİBRİT

HEMEN İNCELE

VITARA HİBRİT

HEMEN İNCELE

SWIFT HİBRİT

HEMEN İNCELE

JIMNY

HEMEN İNCELE

SATIŞ

SUZUKI’M KAPIMDA

YETKİLİ SATICILAR

ENGELLİ SATIŞ

TEST SÜRÜŞÜ

FIRSATLAR

Suzuki Akıllı Hibritler’de Nisan Fırsatı

Suzuki Hibrit Ailesi

Etkin yakıt tasarrufu ve daha temiz bir seyahat yolu mu arıyorsunuz? Yeni akıllı hibrit sistemimiz CO2 emisyonlarını azaltırken yakıt tasarrufunu artırıyor.

DETAYLI BİLGİ

Suzuki Hibrit’i seçmeniz, performanstan ödün vereceğiniz anlamına gelmez. Hibrit sistemlerimiz hafif ve kompakttır.
Hafif şasi, tepkisel ve verimli benzinli motor ile birleştiğinde çevik bir performansın yanı sıra, daha fazla verimlilik sunar.

DETAYLI BİLGİ

Bu yenilikçi teknoloji, herkes tarafından erişilebilir ve geleceğe ışık tutan bir yenilik olarak Swift, Vitara ve SX4 Scross modellerimiz ile HİBRİT araç almak her zamankinden daha kolay hale geliyor. Sürüş teknolojisinin geleceğini Suzuki Hibrit modellerimiz ile keşfedin.

DETAYLI BİLGİ

SUZUKI HİBRİT TEKNOLOJİSİ

Suzuki Akıllı Hibrit Sürüş Sistemi’ni Keşfet

Daha yüksek yakıt verimliliği elde etmek için SHVS (Akıllı Hibrit Sürüş Sistemi), hafif, kompakt bir ISG (entegre marş alternatörü) ile mükemmel şarj ve güç kaynağı performansına sahip lityum-iyon aküyle (batarya) motoru destekler ve sarj gerektirmez.

Yakıt ekonomisinin yanı sıra alan kullanımında tasarruf sağlayan mükemmel dengeyle bu sistem, kompakt otomobiller için en uygun hibrit sistemidir.

Hafif, verimli, günlük kullanıma uygun

Suzuki Akıllı Hibrit Teknolojisi, ağırlığı artırmaz, yer kaplamaz ve günlük kullanıma uygundur. Motora neredeyse tüm sürüş koşullarında yardımcı olur; çalıştırma, hızlanma, frenleme, kayma – ve böylece enerji dengesini optimize eder.

Swift, 12V hafif hibrit sisteme sahipken, Vitara ve SX4 S-Cross, 48V hafif hibrit sistemle donatılmıştır.

48V Suzuki Akıllı Hibrit Teknolojisi

48V Suzuki Akıllı Hibrit Teknolojisi, elektrik motor fonksiyonuna sahip bir 48V ISG (Entegre Marş Alternatörü), 48V lityum iyon batarya ve 48-12V DC/DC dönüştürücüden oluşur. Geleneksel 12V’den daha yüksek gerilim beslemesiyle, yavaşlama sırasında geri kazanılan enerji ile yakıt tüketimini azaltmak ve sürüş performansını yükseltmek için elektrikli motorun verdiği destek miktarını artırır. Sistem, normal sürüş koşullarında yakıt verimliliğine öncelik verirken, sürücü seri hızlanmak istediğinde iki fonksiyondan birini (tork destek kontrolü veya tork takviyesi) kullanarak elektrik motoru gibi çalışan ISG den gelen torku motor torkuna ilave eder.

Ayrıca, elektrikli motor gibi çalışan ISG, yavaşlama sırasında motorun rölanti devrini arttırarak yakıt kesme fonksiyonunu başlatır. Rölanti devrinde yakıtın kesilmesi, yakıt verimliliğini geliştirir.

SUZUKI HİBRİT ALMAK İÇİN 5 NEDEN

Suzuki HİBRİT şimdi sizinle. Suzuki modellerindeki bu yeniliğin sizin için ne anlama geldiğini keşfedin:

DAHA DÜŞÜK MALİYET

Resmi NEDC (Yeni Avrupa Sürüş Çevirimi) şehir içi ortalama yakıt tüketimi rakamlarına göre, HİBRİT yakıt ekonomisini tutarlı olarak %22 iyileştirir. *Nasıl mı? HİBRİT sistemi, belli şartlarda benzinli motora elektrik yardımı sağlar, bu nedenle daha az yakıt gerektirir. HİBRİT batarya, frenleme ve yavaşlama sırasında normalde kaybedilecek olan enerjiyi depolar, böylece bu enerji tekrar kullanılabilir.

*Hibrit olmayan Suzuki benzinli modellere kıyasla.

DÜŞÜK CO2 EMİSYONU

HİBRİT otomobiller gittikçe daha popüler hale geliyor. Bunun en büyük nedenlerinden biride HİBRİT otomobillerin karbondioksit emisyonunun az olması. Otomobilde sürüşün bir kısmını gerçekleştiren ve dolayısı ile benzinli motorun yükünü azaltan bir elektrik takviyesinin bulunması, daha fazla verimlilik ve daha az CO2 anlamına geliyor.

ŞARJ ETME DERDİ YOK

Şarj konusunda endişeleriniz mi var? Endişeye hiç gerek yok. Suzuki HİBRİT şarj gerektirmez. Araç, frenleme ve yavaşlama sırasında normalde kaybedilecek olan enerjiyi geri kazanarak ve bunu ikinci bir bataryada yedekleyerek bataryasını şarj eder. Bu yüzden şarjı düşünmenize gerek yok.

SESSİZ BİR SÜRÜŞ DENEYİMİ

Sistem, motor otomatik olarak durduğunda (örneğin trafik ışıklarında) marş motoru görevi gören entegre bir marş alternatörü (ISG) içerir. Motorun yeniden çalıştırılması, geleneksel marş motorlu araçlara göre daha yumuşak ve sessizdir.

SÜRÜŞ ŞEKLİNİZİ DEĞİŞTİRMENİZE GEREK YOK

HİBRİT bileşenleri son derece kompakt ve hafiftir. Bu da Suzuki’nin hibrit sisteminden ödün vermeden kullanışlı iç tasarımını, hafif ve eğlenceli sürüş tarzını koruduğu anlamına gelir.

YORUMLAR

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar