- Hoşgeldiniz - Sitemizde 34 Kategoride 11836 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Suyumuz neden tehlike altında?

22 Mart 2017 - 0 views kez okunmuş
Ana Sayfa » ana manset»Suyumuz neden tehlike altında?
Suyumuz neden tehlike altında?

Bugün Dünya Su Günü ve su ile alakalı bazı gerçekleri seninle paylaşmak istiyorum. Su krizleri, dünyanın 10 sene içerisinde karşılaşacağı en büyük risklerden biri olarak tanımlanıyor. Ancak buna rağmen dünyadaki hükümetler, kömür endüstrisinin bu yaşamsal kaynağı kullanmalarına izin veriyorlar.

Bir kömürlü termik santral açık devre soğutma kullandığında ortalama olarak üç dakikada bir, olimpik bir yüzme havuzunu dolduracak kadar su harcıyor. Kömür uğruna fazlaca su çekilen bölgelerin %25’i, her yıl tatlı su kaynaklarının 5 yıllık yenilenme payından fazlasını tüketiyor.

Greenpeace’in talep ettiği önlemler gerçekleştirilirse 143 milyar küp su kömür endüstrisinin elinden kurtarılmış olacak. Bu yarım milyar insanın su ihtiyacı demek!

Suyumuzu birlikte korumamıza yardımcı olmak için bu bağlantıya tıklayarak bizi destekleyebilirsin.

Su yaşam için vazgeçilmez ve suyumuzu korumak için vaktimiz daralıyor. Türkiye’de planlanan 80 yeni kömürlü termik santral projesi, tarım için sulama ve içme suyu bulma konusunda hepimizi zor durumda bırakacak.

Greenpeace ve destekçileri sayesinde kömürlü termik santrallere karşı mücadele büyüyor. Tıpkı Yırca ve Gerze’de olduğu gibi kirli projeler iptal edilerek bu mücadele yeni zaferler kazanıyor. Ancak suyu ve hayatı korumak için atılması gereken daha çok adım var.

Greenpeace dergi abonesi olarak bizi desteklemek için tıkla! Dünya su gününde destekçimiz olmanın anısına, sınırlı sayıda üretilen termosumuzu da sana hediye edeceğiz.

Desteğin için şimdiden teşekkür ederim.

Begüm Çapan
Dijital Kampanyalar Sorumlusu

Başka neler yapabilirsin?
Facebook’ta bizimle arkadaş ol
Twitterda bizi takip et
Maddi destek ver

Listeden çıkmak isterseniz buraya tıklamanız yeterli.
Greenpeace Akdeniz
bilgi.tr@greenpeace.org Tel: (212) 292 76 19 Faks: (212) 292 76 22
Asmalı Mescit Mah. İstiklal Cad. Kallavi Sok. No: 1 Kat: 5 Beyoğlu İstanbul

YORUMLAR

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar