Dolar : Alış : 7.3877 / Satış : 7.4010
Euro : Alış : 8.9635 / Satış : 8.9797
HAVA DURUMU
hava durumu

sakarya7°CKar Yağışlı

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 34 Kategoride 11080 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Suriyeli Mültecilerin Vatandaşlığa Alınmasına Hayır!

12 Temmuz 2016 - 1 views kez okunmuş
Ana Sayfa » ana manset»Suriyeli Mültecilerin Vatandaşlığa Alınmasına Hayır!
Suriyeli Mültecilerin Vatandaşlığa Alınmasına Hayır!

En ufak bir şeyi bile, “halka götürelim, referandum yapalım”diyenler, Suriyeli mültecilerin vatandaşlığa alınması gibi önemli kararı, ‘üstü kapalı ve net olmayan açıklamalar’ ile tek başına karar vermeleri kabul edilemez.

-Biz, Türkiye cumhuriyeti vatandaşı olarak; Net ve anlaşılır olmayan açıklamalar ile “Suriyeli mültecilere vatandaşlık verilmesini kesinlikle istemiyoruz.” Eğer verilecekse de“Referandum yolu ile verilmesini istiyoruz.”

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Suriyelilere vatandaşlık hakkında yaptığı açıklamaları okumak için Tıklayınız! 

“T.C. VATANDAŞLIĞI VE KALİFİYE ELEMAN HAKKINDA”

Sayın Cumhurbaşkanı, kalifiye olan Suriyelilere vatandaşlık vermeyi düşündüklerini belirtmiş. Kalifiye olan kişilerin kamplarda veya zor koşullarda yaşamalarını istemediklerini belirtmiş.

Şimdi soruyorum;

  1. Kalifiye olmayanların kamplarda ve zor koşullarda yaşaması normal midir?
  2. Türkiye’nin yeterli sayıda kalifiye elemanı yok mu?
  3. Önce kalifiye olanları aldık diyelim, daha sonra diğerlerini de vatandaşlığa alacak mıyız? Ayrıca vatandaşlığa alınacak Suriyelilerin; Hırsız, katil, tecavüzcü ve terörist olup olmadıklarına nereden bakacaksınız? Elinizde böyle bir veri bankası var mı?
  4. Basında belgeleriyle çıkan haberlere göre, daha önceden binlerce Suriye’linin zaten, T.C vatandaşı yapıldığı söyleniyor. Bu doğru mu? Bir Suriyeliye verilen T.C kimlik görseli: Kimliği görmek için tıklayın!
  5. Biz, madem kalifiye eleman alacağız, neden onlara sadece, “geçici oturma ve çalışma izni” vermiyoruz da vatandaşlık veriyoruz?
  6. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olabilmek için sadece kalifiye olmak yeterli mi?, Eğer yeterliyse bu uygulama diğer ülkeler için de yapılacak mı?
  7. Suriyelilerin içinde öyle çok kalifiye elemanlar vardı madem; Suriyelilerin burada kalmaları için, Avrupa birliği bize neden o kadar para verdi?
  8. Biz, kendi kalifiye, pırlanta ve zehir gibi beyinleri elimizden tutamayıp başka ülkelere kaptırıyorken, elin sözde kalifiye Suriyelisi neden bizimle kalsın?
  9. Sınırlarımızdan içeri giren Suriye vatandaşlarının, ulusal güvenliğimizi tehdit edip etmeyeceklerinin bir garantisi var mı? *Son dönemlerde ülkemize karşı yapılan bombalı saldırıları, bu insanların içinde veya bunların adını kullanarak sınırdan içeri girmiş olma ihtimalleri var mı? *İçlerinde bombacı olup olmadıklarını nereden biliyoruz? *Suriyeli olsalar bile ülkemize ve halkımıza karşı bir komplo kurmayacaklarının bir garantisi var mı? -Bugün haberlerde bile; “2 SURİYELİ BOMBA HAZIRLARKEN PARÇALANDI” haberleri çıktı!Haberin videosunu izlemek için tıklayınız!
  10. En son; “TÜM SURİYELİLERE TOKİ’DEN EV VERECEĞİNİZİ SÖYLEDİNİZ” ve hemen ardından tüm sosyal medyada şu şekilde tepkiler verildi; “Ülkem’de, evi olmayan, barakalarda yaşayan onca Asker ve Şehitlerimize bile bu hak verilmemişken, nasıl olur da Suriyelilere bu hak verilebilir?”  ve “Cumhurbaşkanı Erdoğan, Suriyeliler için, kendisine oy verenlerin tepkisini bile hiçe sayarak, T.C Vatandaşlığı verdiği yetmiyor gibi, gelen tepkilere İnat/nispet yaparcasına, insanlara resti çekercesine, gıcır gıcır ev veriyor.” deniyor. Bu soruları/tepkileri eminim bizlerden daha çok takip ediyorsunuzdur. Peki, bu insanların söyledikleri umurunuzda mı?

SU1

*Buraya eklemek istediğiniz bir şey varsa yazın lütfen:
https://www.facebook.com/MehmetBerkee
https://twitter.com/mehmetzberke

FLORYA PLAJINDAKİ SURİYELİ GRUP BÜYÜK TARTIŞMA YARATTI

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin Florya Sosyal Tesisleri’nde düzenlediği plaj eğlencesine 300 kadar Suriyeli katıldı. Katılanların taşkınlık çıkarması sosyal medyada büyük tepki topladı.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin Florya Sosyal Tesisleri’nde düzenlediği plaj eğlencesine Suriyeliler damga vurdu.

Etkinliğe katılan 300 kadar Suriyeli, “Suriye” tezahüratları yapıp dans ederek vatandaşların denize girmesine engel oldu. Medyada yaşanan olayın görüntülerini paylaşan sosyal medya kullanıcıları, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın geçtiğimiz günlerde yaptığı ‘vatandaşlık’ açıklamalarını hatırlatarak duruma büyük tepki gösterdi.
O GÖRÜNTÜLERİ İZLEMEK İÇİN TIKLAYINIZ!

DESTEK OLUN!

Sayın Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları, Kampanyamızın gerekli mercilere iletilebilmesi için daha çok imzaya ihtiyacımız var. Kampanyayı paylaşarak siz de destek olun!

*Hazır yollayabileceğiniz mesajlar:

“SURİYELİ MÜLTECİLERİN VATANDAŞLIĞA ALINMASINA HAYIR!!!” Başlığı altında imza kampanyası başlatıldı. Başkalarının da bu kampanyadan haberdar edip, imzalaması için önerin, paylaşın lütfen! Bu kampanyayı imzalamak için linke tıklayın:http://chn.ge/29vhtgp

*Arkadaşlarınıza mesaj atmak için:

“SURİYELİ MÜLTECİLERİN VATANDAŞLIĞA ALINMASINA HAYIR!!!” Başlığı altında imza kampanyası başlatıldı. Bu kampanyayı imzalamak için linke tıklayın: http://chn.ge/29vhtgp

YORUMLAR

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar