Dolar : Alış : 7.3836 / Satış : 7.3969
Euro : Alış : 8.9597 / Satış : 8.9759
HAVA DURUMU
hava durumu

sakarya8°CParçalı Bulutlu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 34 Kategoride 11102 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

SÜEAH’da ikinci karaciğer nakli

05 Haziran 2016 - 1 views kez okunmuş
Ana Sayfa » ana manset»SÜEAH’da ikinci karaciğer nakli
SÜEAH’da ikinci karaciğer nakli

SÜEAH’da ikinci karaciğer nakli

Hepatit B’ye bağlı karaciğer tümörü olan ve üç kez bu tümöre bağlı işlem yapılan hasta İ.T (52) Sakarya Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi Genel Cerrahi Kliniği tarafından İstanbul’dan alınan karaciğer ile sağlığına kavuşturuldu.

Sakarya Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi Genel Cerrahi Kliniği’nde gerçekleşen ikinci karaciğer nakli işlemi Prof Dr. Musa Akoğlu Başkanlığı’nda, Prof. Dr. Erdal Birol Bostancı, Prof Dr. Ümit Karadeniz, Prof. Dr. Ali Fuat Erdem, Doç. Dr. Metin Ercan, Doç Dr. Kerem Karaman,  Dr. Mehmet Aziret, Dr. Ali Bal, Dr. Adem Şentürk ve ameliyathane ekibi tarafından saatlerce süren operasyonla büyük bir özveriyle gerçekleştirildi.  Nakil sırasında tüm koordinasyon organ nakil koordinatörü Mihriban Nacar tarafından sağlandı.

SAMSUNG CSC SAMSUNG CSC SAMSUNG CSC

Operasyonla ilgili bilgi veren Prof. Dr. Erdal Birol Bostancı “52 yaşında olan hastamızda Hepatit B’ye bağlı Karaciğer tümörü vardı. Hasta üç kez operasyon geçirmişti. Uygun organ bulununca kendilerine haber verildi ve hastanemizin deneyimli cerrahları tarafından operasyon başarılı bir şekilde gerçekleştirildi. Serviste bulunan hasta kısa sürede taburcu edilecek.” dedi.

Nakil sonrası sağlığına kavuşa hasta  İ.T. yaklaşık 10 yıldır hastalığına bağlı olarak tedavi gördüğünü ve artık umudunu yitirmişken hiç beklemediği bir anda kendilerine gelen telefonla dünyasının değiştiğini dile getirdi. Hastalığından dolayı malulen emekli olan 4 çocuk babası İ. T, üç ay önce ilk torununu kucağına aldığını ve ona uzunca bakıp “büyüdüğünü göremem şimdi doyasıya seveyim “diye içinden geçirdiğini ifade edere “Ameliyatımda yer alan doktorlar başta olmak üzere serviste bizimle ilgilenen tüm ekibe teşekkür ediyorum.  Ne mutlu ki böyle güzel bir hastanemiz var, bizimle çok iyi ilgilendiler. Organ bağışında bulunan aileden Allah razı olsun, yaşadıkları kayıp için Allah sabırlar versin. Onların acısı bizim umudumuz oldu. Umarım organ bağışı ülkemizde daha da yaygınlaşır ve bizim gibi bekleyen hastalara umut olur.” şeklinde konuştu.

YORUMLAR