- Hoşgeldiniz - Sitemizde 34 Kategoride 11836 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

STK’lar teröre karşı tek yürek

13 Aralık 2016 - 3 views kez okunmuş
Ana Sayfa » ana manset»STK’lar teröre karşı tek yürek
STK’lar teröre karşı tek yürek

Türk-İş, TİSK, TESK, TZOB, Hak-İş, Memur-Sen ve Türkiye Kamu-Sen, TOBB’un ev  sahipliğinde teröre karşı ortak bildiri yayımladı: “Bize diz çöktürmek isteyenlere ve teröre karşı hep birlikte duruyoruz. Terörün geleceğimizi karartmasına asla izin vermeyeceğiz.”

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, ülkenin, birliğini ve huzurunu hedef alan kirli bir oyun oynandığını belirterek, “Bu tuzağa düşmemek, birliğimizi korumak üzere ‘teröre karşı tek ses, tek yürek olduk’ diyoruz. Bize diz çöktürmek, bizi teslim almak isteyenlere, teröre karşı hep birlikte duruyoruz” dedi. Türkiye İşçi Sendikaları Konfederasyonu (Türk-İş), Türkiye İşveren Sendikaları Konfederasyonu (TİSK), Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK), Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB), Hak-İşçi Sendikaları Konfederasyonu (Hak-İş), Memur Sendikaları Konfederasyonu (Memur-Sen), Türkiye Kamu Çalışanları Sendikaları Konfederasyonu (Türkiye Kamu-Sen), TOBB’un ev sahipliğinde teröre karşı ortak bir bildiri yayımladı.

teror

BU OYUNA GELMEYECEĞİZ 

Söz konusu sivil toplum kuruluşları (STK) adına konuşan Hisarcıklıoğlu, cumartesi gecesi millete büyük bir acı yaşatıldığını belirtti. Hisarcıklıoğlu, “Bu tuzağa düşmemek, birliğimizi korumak üzere ‘teröre karşı tek ses, tek yürek olduk’ diyoruz. Bize diz çöktürmek, bizi teslim almak isteyenlere, teröre karşı hep birlikte duruyoruz. Terörün geleceğimizi karartmasına izin vermeyeceğiz. Biz bu oyuna gelmeyeceğiz” dedi.

Geleceğe sahip çıkacağız

Hisarcıklıoğlu, Türkiye-Avrupa Birliği Karma İstişare Komitesi Türkiye kanadı olarak, ülkenin birliğine, refahına ve geleceğine sahip çıkacaklarının sözünü verdi. Kamu düzeninin tesisi, özgürlüklerin korunması ve hukukun üstünlüğünün sağlanması konularında üzerilerine düşen sorumlulukları gerçekleştirme konusunda her zaman hazır olduklarını vurgulayan Hisarcıklıoğlu, “Teröre karşı gerekli bütün hukuki önlemlerin alınmasını destekliyoruz. Ülkemizin birliğine ve beraberliğine kem gözle bakan, saldıran başta PKK, DEAŞ, FETÖ olmak üzere her türlü terörü lanetliyoruz. Terörü destekleyenleri, terörden medet umanları da lanetliyoruz” diye konuştu.

İlelebet vatanımız olacak 

Bu saldırıların yıldıramayacağına dikkati çeken Hisarcıklıoğlu, şunları kaydetti: “Bu son hain saldırı da terörle mücadeledeki kararlılığımıza gölge düşüremeyecek. Ülkemizin her toprağında huzurun ve refahın hakim olduğu günleri göreceğiz. Bu topraklarda kader birliği yapmış, ortak geçmişe sahip, ortak bir geleceğe umutla bakan, kardeşliğe inanmış bizler için, bu memleket ilelebet vatanımız olarak kalacaktır.”

YORUMLAR

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar