Dolar : Alış : 8.1433 / Satış : 8.1580
Euro : Alış : 9.7816 / Satış : 9.7992
HAVA DURUMU
hava durumu

sakarya18°CÇok Bulutlu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 34 Kategoride 11836 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Siyasete Yeni Bir İttifak Haberi Bomba Gibi Düştü

02 Mart 2018 - 0 views kez okunmuş
Ana Sayfa » ana manset»Siyasete Yeni Bir İttifak Haberi Bomba Gibi Düştü
Siyasete Yeni Bir İttifak Haberi Bomba Gibi Düştü

Siyasete Yeni Bir İttifak Haberi Bomba Gibi Düştü

Gerçek merkez sağın katıksız temsilcileri ittifak

Türk siyasetinin gerçek anahtar partisi ittifakı

Turgut Özal ‘ın, Adnan Menderes’ in Süleyman Demirel ‘in gerçek temsilcileri neferleri parti ittifakı

Merkez sağın gerçek çatı ittifakı toplanma yeri

Bu ittifakı yanına alan veya birlik hareket eden Cumhurbaşkanlığınıda alır

Milletvekili çoğunluğunda alır

Çünkü bu ittifak %74,5 muhafazakar kesimin temsilcisi ittifak 

Bu ittifak şahlanacak ş aha kaldıracak ittifaktır de merkezi merkez sağı

Meclise sunulan ittifak kanun teklifi kapsamında; Anavatan Partisi, Doğru Yol Partisi, Hak ve Adalet Partisi ile Adalet Partisi ittifak olduğunu açıkladı.

AKP ile MHP’nin 2019’da yapılacak cumhurbaşkanlığı ve milletvekilliği seçimlerinde ittifak yapma kararının ardından yeni bir ittifak açıklaması daha geldi.

DYP Genel Başkan Yardımcısı Salih Önel’in Habervyaptığı açıklama ile teyid ettiğimiz habere göre bugün Habervole Genel Yayın Yöneteni Fehmi DUMAN Anavatan Partisi, Doğru Yol Partisi, Hak ve Adalet Partisi ile Adalet Partisi ittifak olduğunu açıkladı.

Doğru Yol Partisi, 1 Kasım 2017 seçimlerinde yurt içinden 13 bin 674, yurt dışından 455 oy almıştı. 1 Kasım seçimlerinde yer almayan Hak ve Adelet Partisi’ne ise 7 Haziran 2015 tarihinde yapılan genel seçimde Türkiye’den 5112 yurt dışından 595 oy çıkmıştı. Anavatan Partisi ile Adalet Partisi ise 2015’teki iki genel seçime de katılmamıştı.

Anavatan Partisi Genel Başkanı İbrahim Çelebi, 2019 yılı için Türkiye’nin kaderini değiştirecek çok önemli bir seçim atmosferine yaklaşıldığını ifade ederek, “Seçimin hayati önem taşıdığını biliyoruz. Yeni oluşan partilere bakıyoruz, suni rüzgarlarla bu işin gerçek sahibi onlar gibi görünüyor ama bu işin asıl sahibi bizleriz, bizsiz hiç kimse oyun yapmasın. 30 yerde teşkilatı olmayan partiler gündeme getirilirken, devlete ciddi katkıları olmuş ANAP’ın, DYP’nin, AP’nin sayılmaması bu misyona gönül veren insanlara yapılan saygısızlıktır. Seçim atmosferine girdiğimizde bu birliktelik çığ gibi büyüyecek. Biz hiç kimseye yedek lastik, yama olmaya gelmiyoruz. Gerçek alternatif oluşum yapılıyor” açıklamalarında bulundu.

Hak ve Adalet Partisi Genel Başkanı Yiğit Zeki Öztürk ise iktidara aday bir parti olduklarını belirterek, “Bizi kimse yok zannetmesin” dedi. Öztürk, ortak bir aday çıkarılıp çıkarılmayacağı konusunda, “Zamanla göreceksiniz, hiç kimsenin beklemediği birileri olabilir” karşılığını verdi.

Adalet Partisi Genel Başkanı Vecdet  Öz de ittifakı “Dört plakayı birleştirdik” diye tanımladı. Demokrasiye sahip çıkmak adına bir ittifak kurduklarını dile getiren Öz, “Cumhurbaşkanımız ‘dünya beşten büyüktür’ diyor ya, Türkiye de beşten büyüktür. Bu sistem bizleri bir araya getirdi ve işimize yaradı. Diğer partilerle de görüşüyoruz. Biz Afrin’de PKK’yla terörle mücadele etmiyoruz, emperyal bir güçle mücadele ediyoruz. Cumhurbaşkanımız burada doğru söylüyor. Yeni bir pakt oluşuyor, bu Türk’ün dünyadaki gücüdür. Rusya da bize muhtaç, Amerika da, Avrupa Birliği de bize muhtaç” diye konuştu.

   

YORUMLAR

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar