Dolar : Alış : 7.3836 / Satış : 7.3969
Euro : Alış : 8.9597 / Satış : 8.9759
HAVA DURUMU
hava durumu

sakarya8°CParçalı Bulutlu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 34 Kategoride 11102 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Şırnak Merkezinde 2 asker şehit oldu, 4 güvenlik görevlisi yaralandı.

19 Nisan 2016 - 1 views kez okunmuş
Ana Sayfa » ana manset»Şırnak Merkezinde 2 asker şehit oldu, 4 güvenlik görevlisi yaralandı.
Şırnak Merkezinde  2 asker şehit oldu, 4 güvenlik görevlisi yaralandı.

Şırnak’tan acı haber! Çok sayıda şehit ve yaralı var…

Operasyonların devam ettiği Şırnak şehir merkezinde el yapımı patlayıcının infilak ettirilmesiyle 2 asker şehit oldu, 4 güvenlik görevlisi yaralandı.

Şırnak’taki operasyonda el yapımı patlayıcının teröristler tarafından infilak ettirilmesi sonucu 2 asker şehit düştü, 4 güvenlik görevlisi yaralandı.

Kent merkezinde PKK’lı teröristlerin yakalanması, patlayıcılarla tuzaklanan çukurların ve barikatların bertaraf edilmesi, halkın can ve mal güvenliğinin sağlanması amacıyla ilan edilen sokağa çıkma yasağının ardından Türk Silahlı Kuvvetleri ve emniyet unsurlarınca 14 Mart’ta başlatılan “Şehit Jandarma Üsteğmen Mehmet Çiftçi Operasyonu” sürüyor.

Bahçelievler Mahallesi’nde teröristler tarafından bir eve yerleştirilen el yapımı patlayıcının infilak ettirilmesi sonucu 6 güvenlik görevlisi yaralandı.

Yaralılar, zırhlı ambulanslarla hastaneye kaldırıldı. Ağır yaralanan bir astsubay ile bir uzman çavuş müdahaleye rağmen şehit düştü. 4 güvenlik görevlisinin tedavisi sürüyor.

 

TARİH : 19 Nisan 2016
SAAT : 20:00
NO : BA-106 / 16

haber1

19 Nisan 2016 Salı günü Şırnak il merkezinde devam eden operasyonlar esnasında, bölücü terör örgütü mensubu teröristlerce tuzaklanan el yapımı patlayıcıların patlatılması neticesinde iki kahraman silah arkadaşımız şehit olmuş, dört kahraman silah arkadaşımız ve iki kahraman emniyet mensubumuz yaralanmıştır. Yaralılar derhal hastaneye sevk edilmiş olup tedavilerine devam edilmektedir.

Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu saldırıda hayatını kaybeden aziz şehitlerimize Allah’tan rahmet, şehitlerimizin değerli ailelerine, yakınlarına, Türk Silahlı Kuvvetleri ile Yüce Türk Milletine başsağlığı ve sabır, yaralanan kahraman silah arkadaşlarımıza ve emniyet mensuplarımıza acil şifalar diliyoruz.

Kamuoyuna saygı ile duyurulur.

Tarih / Saat 18 Nisan 2016
Cereyan Tarzı Mardin / Nusaybin’de devam eden operasyonda;
– yedi bölücü terör örgütü mensubu terörist etkisiz hale getirilmiş (Operasyonda, toplam etkisiz hale getirilen terörist sayısı 274’dür.),
– iki tabanca, 18 el bombası, 1850 adet Kaleşnikof piyade tüfeği fişeği ve 120 adet M-16 fişeği ele geçirilmiş,
– 12 el yapımı patlayıcı imha edilmiştir (Operasyonda, toplam imha edilen el yapımı patlayıcı sayısı 563’tür.)
Tarih / Saat 18 Nisan 2016
Cereyan Tarzı Şırnak’ta devam eden operasyonda;
– üç bölücü terör örgütü mensubu terörist etkisiz hale getirilmiş, (Operasyonda, toplam etkisiz hale getirilen terörist sayısı 218’dir.),
– 14 el yapımı patlayıcı imha edilmiştir (Operasyonda, toplam imha edilen el yapımı patlayıcı sayısı 628’dir.).
Tarih / Saat 18 Nisan 2016
Cereyan Tarzı Hakkâri / Yüksekova’da devam eden operasyonda;
– beş bölücü terör örgütü mensubu terörist etkisiz hale getirilmiş, (Operasyonda, toplam etkisiz hale getirilen terörist sayısı 188’dir.),
– üç RPG-7 roketatar, 12 roketatar mühimmatı, üç Biksi makineli tüfeği, beş Kaleşnikof piyade tüfeği, yedi tabanca, dört av tüfeği, bir LAW silahı, sekiz el bombası, 13 adet 82 mm’lik havan mühimmatı, bir telsiz, 16 gaz maskesi, iki ton kaçak yakıt ve 305.000 paket kaçak sigara ele geçirilmiş,
– 16 el yapımı patlayıcı imha edilmiştir (Operasyonda, toplam imha edilen el yapımı patlayıcı sayısı 279’dur.).
Tarih / Saat 18 Nisan 2016
Cereyan Tarzı Silopi’de devam eden operasyonda;
– bir bölücü terör örgütü mensubu terörist etkisiz hale getirilmiştir (Operasyonda, toplam etkisiz hale getirilen terörist sayısı 13’tür.).
Tarih / Saat 18 Nisan 2016
Cereyan Tarzı Bingöl / Genç’te icra edilen operasyonda;
– Güvenlik güçleri ile bölücü terör örgütü mensupları arasında çıkan çatışmada bir geçici köy korucusu yaralanmış,
– Bölgede yapılan arama esnasında tespit edilen iki sığınakta, çok miktarda muhtelif yaşam malzemesi ele geçirilmiştir.
Tarih / Saat 18 Nisan 2016
Cereyan Tarzı Siirt’te icra edilen operasyonda tespit edilen mağara ve sığınakta çok miktarda muhtelif yaşam malzemesi ele geçirilmiştir.
Tarih / Saat 18 Nisan 2016
Cereyan Tarzı Van / Çaldıran’da yapılan operasyonda, 2.050 kg amonyum nitrat ele geçirilmiş, bir iş birlikçi yakalanarak gözaltına alınmıştır.
Tarih / Saat 17 Nisan 2016
Cereyan Tarzı Hakkâri’de bölücü terör örgütünden kaçan bir terörist güvenlik güçlerine teslim olmuştur.
Tarih / Saat 18 Nisan 2016
Cereyan Tarzı Şanlıurfa / Ceylanpınar’da PKK/PYD terör örgütüne katılmak için, yasa dışı yollarla Türkiye’den Suriye’ye geçmeye çalışan dört terörist yakalanmıştır.
Tarih / Saat 18 Nisan 2016
Cereyan Tarzı Irak kuzeyi Kandil ve Avaşin-Basyan bölgesinde, bölücü terör örgütü mensubu teröristlerce kullanıldığı tespit edilen silah mevzi, sığınak, barınak ve mağaralar, icra edilen hava harekâtı ile imha edilmiştir.

 

YORUMLAR

İlgili Terimler :