Dolar : Alış : 7.5096 / Satış : 7.5231
Euro : Alış : 8.9643 / Satış : 8.9804
HAVA DURUMU
hava durumu

sakarya17°CKuvvetli Sağanak

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 34 Kategoride 11342 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Seyran Deresi yaydığı pis koku nedeniyle vatandaşları canından bezdirdi.

08 Ağustos 2017 - 2 views kez okunmuş
Ana Sayfa » ana manset»Seyran Deresi yaydığı pis koku nedeniyle vatandaşları canından bezdirdi.
Seyran Deresi yaydığı pis koku nedeniyle vatandaşları canından bezdirdi.

Kaynarca Seyran Deresi yaydığı pis koku nedeniyle vatandaşları canından bezdirdi.

40 YILLIK ÇİLE

KAYNARCA ÖKSÜZ MÜ?

DAYANILACAK GİBİ DEĞİL!

SASKİ NEREDE?

Haber: Nurettin Eryılmaz

Kaynarca’nın lağım sularını taşıyan Seyran Deresi 40 yıldır yaydığı pis koku ile ilçenin kâbusu haline geldi.  Her gün burunlarını tıkayarak dolaşmak zorunda kalan Kaynarcalılar, Büyükşehir Belediyesi’nden koku sorununu bir an önce çözmesini istedi. Yaşlı bir vatandaş, “Milyonlarca yatırım yapan SASKİ nerede? Kaynarca öksüz mü?” diyerek tepkisini dile getirdi.

Yılların Sorunu

Kaynarca ilçe merkezinden geçen Seyran Deresi yıllar önce Devlet Su İşleri’nin (DSİ)açtığı ihale ile temizlenmiş ve derenin yol açtığı koku sorununa geçici olarak çözüm üretilmişti. Ancak, ilçenin tüm lağım sularının boşaldığı dere zamanla yeniden pislikle kaplandı. Dereden akan simsiyah lağım suyu ve çevreye  saçılan pis koku vatandaşların tahammül edemeyeceği boyutlara ulaştı.

Burunlarını Tıkıyorlar

Dere kenarından geçen vatandaşlar İlçe merkezine kadar yayılan koku sorununa ilçe belediyesi ve SASKİ ekiplerinin bir türlü çözüm üretemediğini belirtti.  Koku sorununun yaklaşık 40-50 yıllık bir mesele olduğunu belirten vatandaşlar, “Zamanında sözler verildi, ‘sorun çözülecek’ denildi. DSİ bölgede çalışma yaptı. Ancak durum ortada, biz hala burunlarımızı tıkayarak dolaşıyoruz. Dayanılmaz bir koku var. Bu dereden her türlü hastalık yayılabilir. Şehrin altyapısına yapılan milyonluk yatırımlar var; burayı ise gören yok” dediler.

Büyükşehir Nerede?

Seyran Deresi’nde eskiden balık yakaladıklarını anlatan yaşlı bir vatandaş ise, “Zamanında  Belediye Başkanımız Zeynur Özel sorunu çözme sözü vermişti. Geçici önlemler aldılar.  Sonuçta şimdi Büyükşehir Yasası var. Büyükşehir Belediyesi nerede, milyonlarca yatırım yapmakla övünen SASKİ yetkilileri nerede? Kaynarca, öksüz mü? Biz artık laf değil icraat istiyoruz. Bu koku sorununu çözmezlerse hakkım da helal değil. Böyle bilsinler ”  ifadelerini kullandı.

YORUMLAR

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar