- Hoşgeldiniz - Sitemizde 34 Kategoride 11807 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Sendika, Sendikacılık Beyhude Uğraş

23 Nisan 2017 - 2 views kez okunmuş
Ana Sayfa » ana manset»Sendika, Sendikacılık Beyhude Uğraş
Sendika, Sendikacılık Beyhude Uğraş

Sendika, Sendikacılık Beyhude Uğraş.  İnadına Mustafa Kemal, İnadına Atatürk’;

          ULAŞIM-İŞ Sendikası Genel Örgütlenme ve Genel Başkan Yardımcısı Cihad KORAY” Sendikacıların  Politikacılara benzer yanları bolcadır. En belirgin ortak yanları ise politikacılar gibi  fazladan bir iki üye yapma pahasına  yerine getiremeyecek ölçülerde taahhütlerde ve vaatlerde bulunmalarıdır. Özellikle yetki ayları  bu tavırların zirve yaptığı dönemlerdir. Bol keseden dağıttıkları  taahhüt ve vaatleri  yetkiyi aldıklarında yerine getiremeyince başarısızlıklarının üstünü çeşitli gerekçeler ile örtmeye ve  sürdürebilirliğİ  için   zamana  yaymaya çalışırlar. Yetkiyi alamayanlar için gerekçe aramaya dahi gerek yoktur. Yetkili değiliz sözünün arkasına saklanırlar..  Hatta bize yetkiyi vermediniz diye birde sitemde bulunurlar.

            Oysa mevcut 4688 sayılı Sendika kanunu masada hangi sendika yetkili olursa olsun hükumetin isteği dışında bir sözleşme imzalanmasını mümkün  kılmamaktadır.  Yetkili sendika olsanız ne olur, olmasanız ne olur. En fazla şerh koyarsınız  sonra  konu 6 üyesinin hükümletin atadığı 11 kişiden oluşan hakem kuruluna gider .  İnanın çalışanların lehine hiç bir şey değişmez..

              Bu ülkede mevcut sendika kanunları ile  gerçek manada sendikacılık  yapmanın mümkün olmadığı için çoğu 60 şına merdiven dayamış arkadaşlarımla birlikte  sendikal sistem içinde  Atatürk’ün kurduğu devlete, Cumhuriyete  ve  onun ilkelerine bağlı demokrat insanların bir araya gelebileceği bir çatı açmak için 2 yıl evvel ULAŞIM-İŞ sendikasını kurduk.  Kamuda Mustafa Kemalin Askerleriyiz sözü ile düşüncemizi taçlandırdık. Ne kadar doğru bir iş yaptığımızı 16 Nisan sürecinde ve özellik lede  23 Nisan Ulusal Bağımsızlık ve Çocuk bayramında yaşananlarda gördük.

             Devletin 1.2.3. ncü makamlarında oturanların Bayram mesajlarında ATATÜRK’ün adı bir kez olsun geçmiyor. Anıtkabir’de ki törene  onun kurduğu meclisin başkanı ve koltuğunda oturan kişi katılmıyor. Meclis başkanı 23 Nisan özel oturumunu Atatürk’ün adını anmadan açıyor. TV Kanallarının bazıları ekranlarına  Atatürk’ün resmi olmayan  bayrak  koymakla yetiniyor. Kimiside logosunun yanına ve küçük şekilde koyarak saygısızlığını ilanen sergiliyor

          ATATÜRK’ün adını koyduğu bayramda ATATÜRK ‘ün adı siliniyor. Yok sayılıyor..   Bunlar 16 Nisan sonrası  ülkemizin  siyasal sistemi ile birlikte Atatürk’süz  yeni Türkiye’nin kuruluşuna yönelik değişimin ve dönüşümün belirtileri değildir de ne dir ki? Belli ki,  çok güvendikleri sandıkta tehlikeyi görünce ellerinde ki kamu gücünü kullanarak dönüşümü hızlandırmaya yöneldiler.

Kafalarda ki dönüşüme 16 Nisanda açıkça  hayır  diyeceğimizi açıkladık. Bundan sonrada  Atatürksüz Türkiye’nin  kurulmasına hayır diyecek bütün yurt severler bir çatı altında toplayarak mücadelemizi  sürdüreceğiz. Onun emanetini sonuna kadar savunacağız. Bunun için, bizimle kol kola  yürüyecek onurlu ve cesur insanlar ı bir araya getirmek için bu sendikayı kurduk.

          Arkadaşlar zordur bizimle bu yolda kol kola yürümek, Yahya kaptanın, Sütçü İmamın, Eşref beylerin,  kara Fatmaların , Halime Çavuşların  cesaretini gösterecek yüreğe sahip olmak gerekir. Korkmanın yararı olmadığını, korktukça vazgeçeceğimizi,  vazgeçtikçe kaybedeceğimizin bilincinde olanlar bizimle aynı yolda yürüyebilirler.   Yüreği yeten cesur ve onurlu kendini Atatürkçü olarak nitelendiren yurtseverleri aramıza katılmalarını bekliyoruz..

YORUMLAR

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar