Dolar : Alış : 7.3985 / Satış : 7.4118
Euro : Alış : 9.0044 / Satış : 9.0206
HAVA DURUMU
hava durumu

sakarya18°CÇok Bulutlu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 34 Kategoride 11120 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Semere Organik Solucan Gübresi

19 Nisan 2016 - 2 views kez okunmuş
Ana Sayfa » ana manset»Semere Organik Solucan Gübresi
Semere Organik Solucan Gübresi

Semere gübresi|

Kırmızı Kaliforniya Kültür Solucanlarının dışkılarından elde edilen, Semere %100 Organik Solucan Gübresi sebze, meyve ve bitkinin verimini, dayanıklılığını, kalitesini arttırırken, doğal aromasını, nefasetini kazandırır, kök ve kök çevresindeki hastalıklara karşı direnç sağlar.

SOLUCANLAR

Solucanlar, üzerlerinde ve sindirim sistemlerinde bulunan ve onları koruyan vücut sıvılarını (sölom sıvısı) gübreye geçirir ve bu sıvı gübrede bitkilerde patojenlere karşı direnç sağlar.

Solucanların sindirim sisteminde, çok sayıda bitkiye yararlı mikroorganizmalar, azot fikse eden bakteriler, mikorizal mantarlar, antibiyotik etkisi yaratacak doğal büyüme hormonları ve enzimler bulunur. Gübreye geçen bu enzimler ve yoğun bitki besin elementleri bitkilerde sağlıklı ve hızlı gelişim sağlar.

solucan gübresi

walnut and leaves

Semere Organik Solucan Gübresi |

Hem mikroorganizmalar, hem enzimler, hem bitki besin elementleri, hem de sölom sıvısı sayesinde; toprağı organik maddece zenginleştiren, Ph dengesini ve toprağın biyolojik yapısını düzenleyen, fiziksel yapısını iyileştiren, Semere %100 Organik Solucan Gübresi sayesinde dirençli, kaliteli ürünler elde edilir.


FAYDALARI NELERDİR?

– Ayrım gözetmeksizin her türlü tarım kültüründe uygulanır.
– Bitkide direnç, hızlı büyüme ve gelişme, üründe erkencilik sağlar.
– Topraktaki organik madde miktarını arttırır.
– Minimum %30 verim artışı sağlar.
– Bitkide kök gelişimini hızlandırır. Saçaklanmayı arttırır. Kökün güçlü olmasını sağlar.
– Solucanların kendilerini korumak için salgıladıkları ve gübreye geçirdikleri sölom sıvısı sayesinde bitki, kök hastalıklarına karşı direnç sağlar.
– Solucanların sindirim sisteminde bulunan çok sayıdaki mikroorganizma, topraktaki zararlı bakterilerle rekabet eder ve onların zararlı etkilerini ortadan kaldırır. Bitkinin hastalıklara karşı direncini arttırır.
– İçeriğindeki bitki besin maddeleri, makro ve mikro elementler, suda yavaş çözülerek bitkilerin uzun süre beslenmesini sağlar, gübreleme ihtiyacı zamanla azalır.
– Topraktaki mikroorganizma faaliyeti hızlanır.
– Toprağın su tutma kapasitesi artar. Su stresini minimuma indirir.
– Toprağın Ph’ını düzenler. Bitki tarafından kullanılamayan fosfor, potasyum, demir vb. bitki besin elementlerini toprakta çözünür hale getirerek bitki tarafından alımını kolaylaştırır.
– Yabancı ot tohumu içermez.
– %100 gerçek lezzet ve aromaya sahip ürün yetiştirilmesini sağlar.
– Özellikle kimyasallarla kirlenmiş, kuvvetini ve canlılığını yitirmiş, yorulmuş toprakların ıslahını sağlar. Bu sayede kimyevi gübre kullanım ihtiyacı zaman içerisinde azalır.
– Asitli, kumlu toprakların parçacıklarını birbirlerine bağladığı gibi ağır killi topraklarda parça bağlılığını gevşeterek gözenekli yapıyı arttırır. Toprakların bitki gelişimi için daha uygun bir yapı kazandırmaktadır.

Semere %100 Organik Solucan Gübresi Nerelerde ve Nasıl Kullanılır?

Semere %100 Organik Solucan Gübresini, her türlü tarımsal üretimde, bahçe ve balkon sebzeciliğinde, meyvelerde, bahçe çiçeklerinizde ve çim alanlarınızda kullanabilirsiniz.

Semere %100 Organik Solucan Gübresinin yakma özelliği olmadığı için, tüm uygulamalarda, toprak, torf vs. ile karıştırmaya gerek duymadan, tohumdan fide yetiştirmeye kadar doğrudan kökle temas ettirerek güvenle kullanabilirsiniz.

– Sebzelerinizi dikerken; fide çukuruna 1-1,5 kg. direk kök ile temas edecek şekilde uygulanır.

– Meyve ağaçlarınızı dikerken; fidan çukuruna 1-1,5 kg. direk kök ile temas edecek şekildeuygulanır. Toprakla kapatılıp sulanır.

– Yetişkin meyve ve sebzelerinizde; yaprak iz düşümü hizasını (gölge çapı) yani kök bölgesini 10-15 cm. derinliğinde çapalayarak, çapalanan toprağın üzerini kapatacak şekilde, çap=1 kg. ölçeğinde uygulanır. Üzeri toprak ile örtülüp sulanır. Örneğin gölge çapı 1 metre bir ağaç için 1 kg.

– Tohumdan fide yetiştirilmesinde; viyollere rutin olarak uygulanan karışımın 1/3 ü kadar gübre katılarak direk tohum uygulaması yapılabilir. Hızlı kök gelişimi sağlar.

– Balkon ve tüm süs bitkileriniz için; saksı toprak yüzeyi ince bir tabaka sıyrılarak alınır, saksı toprak yüzeyi, toprak gözükmeyecek şekilde gübrelenir. Sıyrılan toprak üzerine eklenir ve sulanır.

– Dikili sebzelerinizde; gövdeden 15-20 cm. mesafe çember şeklinde açılır, çukur içine toprak gözükmeyecek şekilde tek kat gübre uygulanır ve gübre üzeri kapatılır.

Yukarıda bahsedilen oranlar, ortalama tavsiye edilen oranlardır. Gübre miktarını ne kadar arttırsanız, okadar verim alırsınız.

Semere Solucan Gübresi %100 Organik gübre olduğu için, dilediğiniz tekrarda uygulanabilir. Senede en az 2 kez uygulanması bitki sağlığınız ve gelişimi için önerilir.

iletisim Bilgileri

Adres: Hamitler Mh. Kavaklı Cd. No:124/1-B BURSA TR

Telefon: (0224) 243 53 43

E-mail: bilgi@semere.com.tr


Çalışma Saatleri

Hafta İçi 9:00 – 20:00

Cumartesi 9:00 – 18:00

Pazar Kapalı

Semere Organik Solucan Gübresi & Tarım PerlitiPersan İnş. Taah. Teks. Tarım Hayvancılık Paz. San. ve Tic. Ltd. Şti’nin Tescilli markasıdır.

organik-solucan-gübresi-(9)

organik-solucan-gübresi-(8)

organik-solucan-gübresi-(7)

organik-solucan-gübresi-(6)

organik-solucan-gübresi-(5)

organik-solucan-gübresi-(4)

organik-solucan-gübresi-(3)

organik-solucan-gübresi-(2)

organik-solucan-gübresi-(1)

YORUMLAR

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar