Dolar : Alış : 7.3877 / Satış : 7.4010
Euro : Alış : 8.9635 / Satış : 8.9797
HAVA DURUMU
hava durumu

sakarya2°CYoğun Kar Yağışlı

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 34 Kategoride 11086 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Şehrin Trafiğine 24 Saat Kesintisiz Denetim

14 Haziran 2016 - 0 views kez okunmuş
Ana Sayfa » ana manset»Şehrin Trafiğine 24 Saat Kesintisiz Denetim
Şehrin Trafiğine 24 Saat Kesintisiz Denetim

Şehrin ulaşım denetimine etkinlik getirmek hedefiyle birçok noktaya ihlal tespit kameraları konuşlandırıldı. Ulaşım Dairesi Başkanı Fatih Pistil, “Şehrin trafiğini 24 saat kesintisiz izleyen kameralarımız; park ihlalleri ve durak harici indi-bindi yapan araçları tespit ediyor. Hem yayalar hem sürücülerimizin mağduriyet yaşamamaları için ‘kurallara uyalım!’ diyoruz” dedi.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi şehir trafiğine etkin denetim getirme hedefiyle birçok noktaya ihlal tespit kameralarını konuşlandırdı. Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Dairesi Başkanı Fatih Pistil, şehrin trafiğini 24 saat kesintisiz izlediklerini belirtti. Pistil ayrıca kameraya yansıyan park ihlali, durak harici indi-bindi gibi kuralsız işlemler için cezai yaptırımların yapıldığını söyledi. Pistil, “Hedefimiz; trafik kurallarına uyulan, can ve mal kaybı azalmış; ayrıca hız, kırmızı ışık ve park ihlallerini asgari seviyelere düşürmüş bir Sakarya” diye konuştu.

İhlaller Kamerada

Pistil açıklamalarını şu şekilde sürdürdü; “İhlal tespit kameraları şehrin muhtelif bölgelerine kurmuş bulunuyoruz. Karşımıza şöyle bir tablo çıkıyor: şerit ve kaldırım üzeri park ihlali, trafiği olumsuz etkiliyor. Yaya geçişleri de bu durumdan olumsuz etkileniyor. Sinyalizasyon bölgelerinde durak harici indi bindi yapan dolmuş, minibüs ve diğer vasıtalar kazalara sebep olabilecek tehlikeli durumlar oluşturuyorlar. Hiç uygun bulamayacağımız görüntüler de ortaya çıkabiliyor. Bu durum kuralsızlığı adeta bir kural haline getirip, sürücüler arasında yanlışın yaygınlaşmasını sağlayabiliyor.”

trafik1 trafik3 trafik4 trafik5

Tespitler Cezaya Dönüşüyor

“İşte burada devreye biz girmek durumundayız. Trafik yönetimine etkin bir denetim getirdik. Tabi vatandaşlarımız bu denetimden daha fazla haberdar oldukça yapılan ihlallerdeki oran da düşecek. Kameradan yapılan tüm tespitler cezaya dönüşüyor. Kuralsızlıklar için yasalarda belirtilen hükümler çerçevesinde cezai yaptırımlar uygulanıyor. Biz bu konuda ilgili durak başkanları ve ortaklar ile görüşmelerimizi yaptık. Kendilerine gerekli tüm bilgileri verdik.”

trafik6

Mağduriyetler İçin Duyarlılık Çağrısı

“Bu sistemin trafik akışını daha kontrollü hale getireceği muhakkaktır. Ben buradan sizin aracılığınızla bir kez daha çağrıda bulunmak istiyorum; istisnasız tüm vatandaşlarımızı ihlaller konusunda daha duyarlı olmaya davet ediyoruz. Şehrin trafiğini 24 saat kesintisiz izliyoruz. Herhangi bir mağduriyet yaşanmasını istemiyoruz. İlerleyen süreçte başlatacağımız TEDES projesiyle de il genelinde 51 adet sabit ve bir adet araç üzeri olmak üzere yeni sistemleri devreye alacağız. Hâlihazırda etkin olan denetimin daha da etkin bir hale geleceğini ifade edebiliriz. Bu yüzden tüm vatandaşlarımızdan duyarlılık bekliyoruz.”

YORUMLAR

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar