Dolar : Alış : 7.3708 / Satış : 7.3841
Euro : Alış : 8.9420 / Satış : 8.9581
HAVA DURUMU
hava durumu

sakarya8°CYağışlı

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 34 Kategoride 11296 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Şehitlik Parkı’nda, ’15 Temmuz Vatan Şehitleri Anıtı’

09 Eylül 2016 - 2 views kez okunmuş
Ana Sayfa » ana manset»Şehitlik Parkı’nda, ’15 Temmuz Vatan Şehitleri Anıtı’
Şehitlik Parkı’nda, ’15 Temmuz Vatan Şehitleri Anıtı’

Şehitlik Parkı’nda, ’15 Temmuz Vatan Şehitleri Anıtı’

Nevşehir Belediyesi tarafından Fethullahçı Terör Örgütü mensuplarınca 15 Temmuz gecesi gerçekleştirilen darbe girişimine karşı direnirken şehit olan vatan şehitleri anısını yaşatmak amacıyla, Şehitlik Parkı’nda,  ’15 Temmuz Vatan Şehitleri Anıtı ve Nevşehir Şehitliği’ yapıldı.
Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver’in talimatı doğrultusunda,  2006 yılında hizmete kazandırılan Şehitlik Parkı içerisinde, 15 Temmuz Vatan Şehitlerinin anısını ilelebet yaşatma amacıyla çalışmalara başlayan Nevşehir Belediyesi, 20 metre bayrak direği,10 metre de Bazalt kaplamalı beton plak döşemesi ile  15 Temmuz Vatan Şehitleri Anıtı yaptı.

nevsehir
Anıtta en ilgi çekici bölüm de şanlı Türk Bayrağı’nın dalgalandığı bayrak direğinin bulunduğu bölümde gerçekleştirildi. Toplumdaki birlik , beraberlik ve bütünlüğü yansıtılması adına,  taştan yontma  10 el motifi, direğe destek verir görüntüsü ile dikkat çekiyor.
Anıt çevresinde de 15 Temmuz darbe girişiminde hainlerin açtıkları ateş sonrasında şehit olan 241 Demokrasi şehidinin isimleri ve, darbe gecesinde yaşanan milletin direnişini yansıtan fotoğraflara yer verildi.
Zemini bazalt taşı döşemeli anıt çevresinde, yeşil alan düzenlemesi de yapıldı. Bu kapsamda çeşitli süs bitkileri ile çok sayıda  fidanların dikimi yapıldı. Otomatik sulama sisteminin kurulduğu 15 Temmuz Vatan Şehitleri Anıtı’na, Vatan Şehitleri ve Gazileri Derneği’ndeki ana giriş bölümünün yanı sıra çevre yolundan da ziyaretçiler için bir  giriş kapısı  daha yapıldı.
Nevşehir Belediyesi hizmet birimlerinin aralıksız çalışmaları ile oluşturulan 15 Temmuz Vatan Şehitleri Anıtı çevresinde yürüyüş yolları ve dinlenme alanları yapıldı.
15 Temmuz Vatan  Şehitler Anıtı’nda, ayrıca hain darbe girişiminin yaşandığı 15 Temmuz’da Türk Milleti’nin darbecilere karşı yaptığı şanlı direnişin fotoğrafları da sergileniyor.
Şehitlik Parkı’ndaki düzenleme çalışmaları çerçevesinde Nevşehir’de terör örgütü ile girişilen silahlı çatışmalarda şehit olan tüm şehitler için de  anıt mezar oluşturuldu.
RESMİ AÇILIŞ 19 EYLÜL’DE
Şehitlerimizin anısını yaşatma amacına yönelik olarak yapımı tamamlanan Nevşehir Vatan Şehitleri Anıtı ve Nevşehir Şehitliği, 19 Eylül 2016 Pazartesi günü gerçekleştirilecek Gaziler Günü etkinlikleri kapsamında resmi olarak hizmete kazandırılacak.

SEVDAM NEVŞEHİR

22.08.1963 tarihinde doğdu.

İmam Hatip Lisesi ardından, Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesini bitirdi.

Devletin çeşitli kademelerinde görev yaptı. Ülkemizin sayılı basın-yayın kuruluşlarında idarecilik dâhil birçok görevde bulundu. Nevşehir’de haber ve reklâm ajansı kurdu.

Nevşehir’de AK Parti’nin kuruluşunda öncülük etti ve AK Parti Kurucu İl Başkanlığı görevini başarıyla sürdürdü.

28 Mart 2004 tarihinde yapılan Yerel Seçimlerde AK Parti’den aday oldu ve Nevşehir Belediye Başkanlığı’na seçildi. Nevşehir tarihinde bir ilki başardı ve üç dönem üst üste Nevşehir Belediye Başkanı seçildi. Bu tarihten günümüze Nevşehir Belediye Başkanlığı görevini sürdürmektedir.

Hasan Ünver’in “Nevşehirli Damat İbrahim Paşa, Eserleri ve Ölümü” adlı bir de yayınlanmış kitabı bulunmaktadır.

YORUMLAR

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar