Dolar : Alış : 8.2694 / Satış : 8.2843
Euro : Alış : 9.9576 / Satış : 9.9755
HAVA DURUMU
hava durumu

sakarya25°CParçalı Bulutlu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 34 Kategoride 11855 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Şehit Teğmen Şenol Kamış Mezarı Başında Anıldı

25 Ocak 2018 - 0 views kez okunmuş
Ana Sayfa » ana manset»Şehit Teğmen Şenol Kamış Mezarı Başında Anıldı
Şehit Teğmen Şenol Kamış   Mezarı  Başında  Anıldı

Geyveli Şehit Teğmen Şenol Kamış şehit edilişinin 28. yıl dönümünde  Mezarı başında Anıldı

25 yaşında hayatının baharında vatan uğruna toprağa düşen Geyveli Şehit Piyade Teğmen Şenol Kamış 1987 Mezunları Yardımlaşma ve Dayanışma Derneğinden devre arkadaşlarının öncülüğünde Şerefiye Camiinde Mevlüt okutulduktan sonra Şerefiye Mahallesi içinde Sakarya-Eskişehir Karayolu Kenarında bulunan Mezarı başında Anma Programı Gerçekleşti. Anma Programında Kamış’ın kişiliği, edebi yönüyle ilgili konuşmalar yapıldı, ardından Kur’an-ı Kerim okundu ve dua edildi.

Kara Harp Okulu 1987 Mezunları Derneği Üyesi ( E) AlbayFaik Derya ECEVİT törende yaptığı konuşmasında şunları söyledi:

“Şenol Kamış Kardeşimizin Muhterem ailesi, Hemşehrileri, değerli misafirler ve kıymetli silah arkadaşlarım;

Bugün burada Türkiye Cumhuriyetinin bölünmez bütünlüğü için,vatan için,Bayrak için,çocuklarımız ve geleceğimiz için 28 yıl önce (25 Ocak 1990 tarihinde) şehadet’e erişen Aziz şehidimiz Şenol Kamış kardeşimizi anmak , ruhuna bir Fatiha bağışlamak için toplanmış bulunuyoruz”

Bugün burada bir araya gelebiliyorsak,vatanımız bölünmemiş,Al bayrağımız göklerde nazlı nazlı dalgalanıyor ise O ve onun gibi kahramanlarımız sayesindedir.

Şenol’u tanıyan herkes; onun sakin görünümünün altında tam bir kurşun asker oluşunu, duygusal yanının çok güçlü olduğunu, Adalet ve Dürüstlüğe verdiği önemi bir de Futbol ile sanata olan düşkünlüğünü hatırlar.

Şehit Piyade Teğmen Şenol Kamış (1987-185),Kara Harp Okulu’nun ardından Piyade Okulu ve Eğirdir Dağ Komando Okulundaki eğitimlerini tamamlamayı mütakip İstanbul 23.üncü Mot.Piyade Tümeninde göreve başlamış,kısa bir süre sonra da geçici görevle Şırnak’a gitmiştir.25 Ocak 1990 tarihinde (28  yıl önce bugün) Silopi’de şehit edilmiştir.

Çıktığı sayısız operasyonlardan hep başarı ile dönmüş Askerlerine her zaman örnek olmuş, hem abi hem arkadaş olmuştur.Bölük içersinde kısa zamanda sevilmiş, Komutanlarının takdirini , Arkadaşlarının beğenisini ve Askerlerinin sevgisini kazanmıştır.

Ne mutlu bu Aileye ki böyle güzel bir evlat yetiştirmişler, Vatana millete hizmet için yollamışlar.

İçinde bütünlüğümüz şu günlerde de ne yazık ki, ülkemiz BTÖ ile mücadeleyi sürdürmekte, şanlı ordumuz kararlılıkla mücadele etmekte ve bu uğurda şehitler vermekteyiz. Bu acıların bir an önce son bulması hepimizin ortak temennisidir. Daima gönlümüze ve anılarımızda yer alan Şenol Kamış kardeşimizi,1987 mezunları Yardımlaşma ve Dayanışma Derneğinin tertip ettiği bu buluşma sayesinde bir kez daha anma ona ve ailesine vefa, minnet ve şükran duygularımızı ifade etme imkanını elde ettik.

Biz silah arkadaşları olarak bu kahraman kardeşimize “Hakkımızı bir kez daha HELAL ediyoruz. Dileriz ki Şenol Kardeşimiz de bizlere hakkını helal etmiştir.

1987 mezunları Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği olarak başta Ablası ve Abisi olmak üzere geride kalan tüm yakınlarının acısını paylaşıyoruz. Dernek olarak şehitlerimizin yakınlarına ulaşmayı, onlarla tanışmayı ve varsa taleplerini imkanlar dahilin de karşılamayı borç bildiğimizi ifade etmek istiyoruz.

Bu anma töreni münasebetiyle başta Ebedi Başkomutan Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK ile kahraman silah arkadaşlarını Vatan , Millet ve Bayrak sevgisi uğruna hayatlarını feda eden Aziz Şehitlerimizi, ebediyete intikal etmiş Kahraman Gazilerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyor, Aziz hatırları önünde saygıyla eğiliyoruz.

1987 Mezunları Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği olarak başta ablası ve abisi olmak üzere, geride kalan tüm yakınlarının acısını paylaştığımız bu günde Vatan ve Millet için, Ülkemizin bölünmez bütünlüğü için başta Güneydoğu’da devleşen, tarih yazan, gönüllerimizde ebedileşen yüce kahramanlar, ruhlarınız şad olsun sizleri unutmadık, unutturmayacağız.” Dedi.

Anma Programına katılanlar  Ne  dedi

 MHP Geyve İlçe Başkanı Şerafettin Kaya  “Rahmetli Şehit Piyade Teğmen Şenol Kamış Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin istiklali ve istikbali için canla başla, cansiperane bir şekilde çalışarak etkin verimli ve mümtaz hizmetlerde bulunmuştur. Şairin dediği gibi, ‘Sahipsiz vatanın batması haktır, sen sahip olursan bu vatan batmayacaktır.’ Şehit Piyade Teğmen Şenol Kamış vatanına sahip çıkmıştır”

CHP Geyve İlçe Başkanı Recep GÜNER”Ne mutlu bu Aileye ki böyle güzel bir evlat yetiştirmişler, Vatana millete hizmet için yollamışlar Şehit Piyade Teğmen Şenol Kamış  Şehidimiz bizim emanetimizdir. Mekani cennet olsun”dedi.

Sakarya Medya Derneği Başkan Vekili Fehmi DUMAN
”Geyve Boğazının Tam ortasında Şehidimiz bizim emanetimizdir. Mekani cennet olsun”

Saim BAĞCI “Daha 25’indeydi…
Yaşayacak, paylaşacak hayalleri ümitleri vardı.
Hainler alıp kopardı bizden, sevenlerinden…
Bizler unutmadık ve seni hep özlüyoruz…
Rahat uyu…. dualarımız seninle kardeşim..

Anma Proğramına Katılanlar 1’inci Mot.P.Tug.K. P.Alb. Mustafa Cüneyt ARIKAN ile  Kardeşleri Sabiha IŞIK, Ayşe HATİPOĞLU,Ali KAMIŞ,Erol Kamış,yengesi Ayşe KAMIŞ, Gülşen Kamış,yeğeni Oğuzkaan  IŞIK,Şenol KAMIŞ, Emircan Ertan,Abisi İbrahim Ertan, eniştesi Nazmi IŞIK ,   arkadaşları Recep ÇINAL, Geyveli Ortaokuldan beri arkadaşı olan (E) Kur.Alb. Saim BAĞCI, arkadaşının eşi Ayşe Bağcı, ve  akrabaları ile  Işıklar Askeri Lisesi  ve Kara Harp Okulu devre   arkadaşları ,CHP Geyve İlçe Başkanı Recep GÜNER,MHP Geyve İlçe Başkanı Şerafettin Kaya, Sakarya Medya Derneği Başkan Vekili Fehmi DUMAN,Dernekturk Genel Yayın Yönetmeni Necla BAKAN,CHP Geyve Kadın Kolları Başkanı  Ebru BOĞAZ ,Geyve Boğazı Tabiat Varlıklarını Koruma Derneği Başkanı Kamuran Tan Katıldılar

Şenol KAMIŞ Kimdir?
Geyve ilçesinde altı kardeşin 5.si olarak 20 Ağustos 1965 tarihinde dünya’ya geldi.Çocukluk Yılları Geyve ilçesinde geçti. İlkokulu Geyve Atatürk Okulu,Orta Okulu Geyve Lisesinde sürdürdü.Askeri Lise sınavlarına girerek 1980 yılında Bursa Işıklar Askeri Lisesine girdi. Askeri Lisesi bitince 1983-1987 Öğretim yılında Ankara Kara HARP Okuluna girdi.4 Yıl sonunda Harp Okulundan mezun oldu.Daha sonra 2 Yıl Tuzla Piyade Okulunda eğitim gördükten sonra 8 ay Isparta Eğirdir Dağ Komando Okulunda eğitim gördü.İstanbul Samandıra’da 23’üncü Mot. P. Tümeninde göreve başladı. Daha sonra Geçici görevle Timiyle beraber Şırnak’ta göreve gitti. Cudi Dağında 25 Ocak 1990 günü şehit oldu.Cenazesi Geyve Boğazında Şerefiye Mahallesinde aile kabristanlığına defnedildi.
Şenol Kamış
19 Aralık 1989’da Çekmeköy Tabur Komutanlığı takdir belgesi
Haziran 1989 1.Piyade Bölük Komutanlığı takdir belgesi
12 Ocak 1990 Genel Kurmay Başkanlığı Ödüllendirme
Şenol KAMIŞ Futbol yeteneğinin yanında Sanata Yatkınlığı da çok fazlaydı. Geyve Lisesi Bandosunda bas çalmaya başladı.Türk Sanat Müziği enstrümanlarından trombon, tenor ayrıca saz ve neyde de iyiydi..Masa tenisi , bilardo da da söz sahibiydi.

YORUMLAR

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar