Dolar : Alış : 7.4367 / Satış : 7.4501
Euro : Alış : 9.0232 / Satış : 9.0394
HAVA DURUMU
hava durumu

sakarya4°CParçalı Bulutlu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 34 Kategoride 11100 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Cinsel tacizin sorumlusu muavin: Şeytana uydum

26 Mayıs 2016 - 1 views kez okunmuş
Ana Sayfa » ana manset»Cinsel tacizin sorumlusu muavin: Şeytana uydum
Cinsel tacizin sorumlusu muavin: Şeytana uydum

Metro Turizm’e ait şehirlerarası yolcu otobüsünde yaşanan cinsel taciz olayını gerçekleştiren muavin G.G.’nin olayın ardından “Şeytana uydum”dediği ortaya çıktı.

Kampanyanın muhatabı: T.C. ULAŞTIRMA BAKANLIĞI ve 2 diğer muhatap daha

Metro Turizm otobüsünde yaşanan cinsel taciz skandalı cezasız kalmasın!

Yaşanan Olay

Muğla-İstanbul arası taşımacılık yapan bir yolcu otobüsünde akıllara durgunluk veren bir cinsel taciz olayı yaşandı. Üniversite öğrencisi C.D., İstanbul’da bulunan arkadaşının yanına gelmek üzere otobüse bindi. İddiaya göre C.D. uyurken, yanında mastürbasyon yapan otobüs muavininin spermleri yüzüne geldi. C.D. olayı jandarmaya bildirdi.

Soyadı öğrenilemeyen G. isimli muavin gözaltına alındı. Metro Turizm Yönetim Kurulu Başkanı Çiğdem Öztürk ise olayı doğrularken, muavin hakkında hukuki işlem başlatacaklarını söyledi. Şirket kaynakları, bir ay kadar otobüste muavin olarak çalışmaya başlayan G.’nin Eskihisar Jandarma Karakolu’ndaki ifadesinden sonra serbest bırakıldığını söyledi.

Talebimiz

Gün geçtikçe cinsel taciz vakalarının arttığına ve faillerin pervasızca ve rahatça bu eylemleri işlemeye devam ettiğine kaygıyla tanık oluyoruz. Bu pervasızlığın kaynağında “cezasızlık” ve kadınlara yönelik ayrımcılık içeren yargılar olduğunu biliyoruz. Böyle bir çalışanın istihdam edilebildiği ve böyle bir rezaletin gerçekleşebildiği bir taşımacılık şirketinde hiçbir yolcu güvende değildir.

Metro Turizm’in derhal ruhsatının iptal edilmesi, kapatılması veya gerekli tüm cezaların vakit kaybetmeden uygulanması gerekmektedir. Olayın failinin sorgusunun ardından hemen serbest bırakılması kaygı vericidir. Failin ve şirketin bir an önce caydırıcı bir şekilde cezalandırılmasını talep ediyoruz.

Bir gazeteci Metro Turizm elemanının eğitim geçmişini araştırabilir mi lütfen…

Metro Turizm otobüs rezaleti bir yargıcın, savcının, polisin yakınının başına gelse, o eleman serbest bırakılır mıydı? Hukuk rezaleti…

Muğla-İstanbul arasında sefer yapan Metro Turizm’e ait yolcu otobüsünde görevli muavinin araçta uyuyan bir yolcuya bakarak mastürbasyon yapıp, spermlerin bir kısmını yolcunun yüzüne sıçrattığı ortaya çıkmıştı.

Şirket yetkilileri olayı doğrularken, zanlı G.’nin Eskihisar Jandarma Karakolu’nda ifadesi alındıktan sonra serbest bırakıldığını söylemişti.

Metro Turizm Yönetim Kurulu Başkanı Çiğdem Öztürk’se olayla ilgili yaptığı açıklamada yaşananları kabul ederek, her türlü inceleme tamamlandıktan sonra muavin hakkında hukuki işlem başlatacaklarını aktarmıştı.

otobus

Metro Turizm’in sahibi ise olayı ‘paralele bağlamıştı’: “Paralelci pislikler vatan haini olduğunuzu biliyoruz hizmetin selameti için mi metro ile uğraşıyorsunuz, vallahi sizden her şey beklenir.”

Önce inkâr, sonra itiraf

Hürriyet’ten Dinçer Gökçe’nin haberine göre, otobüsün Eskihisar İskelesi’ne yanaştığı esnada gözaltına alınan G.G., başta olayı inkâr etti ancak şirket yetkililerinin devreye girmesiyle suçunu itiraf etti.

Şirketin üst düzey bir yetkilisinin telefondaki “Bak eğer olay doğru ise zaten Adli Tıp’ta ortaya çıkar. Doğru ise söyle değilse de söyle” şeklindeki ısrarına G.G.’nin yanıtının “Şeytana uydum yaptım abi” dediği kaydedildi.

G.G., bu sözlerinin ardından başka otobüs şoförleri tarafından dövülmek istendi.

‘Savcılık salıverdi’

Öte yandan Hürriyet’e konuşan bir kaynak, Eskihisar Jandarma Karakolu’nda ifadesi alınan G.G.’nin savcılık tarafından salıverildiğini söyledi: “İfadesini aldık, savcılığa sevk ettik. Gebze Savcılığı’ndan salıverildiği bilgisini aldık.”

Cinsel taciz olayında Metro’nun sahibi ‘hedef şaşırmadı’: Paralelci pislikler

galip-ozturk

Metro Turizm’e ait şehirlerarası yolcu otobüsünde yaşanan cinsel taciz olayının ardından Twitter hesabından bir değerlendirme yapan firma sahibi Galip Öztürk, suçu ‘paralel yapı’ya attı.

Muğla-İstanbul arasında sefer yapan Metro Turizm’e ait yolcu otobüsünde görevli muavinin araçta uyuyan bir yolcuya bakarak mastürbasyon yapıp, spermlerin bir kısmını yolcunun yüzüne sıçrattığı ortaya çıkmıştı.

Şirket yetkilileri olayı doğrularken, zanlı G.’nin Eskihisar Jandarma Karakolu’nda ifadesi alındıktan sonra serbest bırakıldığını söylemişti.

Metro Turizm Yönetim Kurulu Başkanı Çiğdem Öztürk ise olayla ilgili yaptığı açıklamada yaşananları kabul ederek, her türlü inceleme tamamlandıktan sonra muavin hakkında hukuki işlem başlatacaklarını aktarmıştı.

Paralelci pislikler vatan haini oldugunuzu biliyoruz hizmetin selameti içinmi metro ile ugraşıyorsunuz vallahi sizden herşey beklenir.

‘Hizmet’in selameti için mi Metro ile uğraşıyorsunuz’

Dün akşam saatlerinde kişisel Twitter hesabından olayla ilgili paylaşımda bulunan Metro Holding Yönetim Kurulu Başkanı Galip Öztürk,‘paralele bağladı’: “Paralelci pislikler vatan haini olduğunuzu biliyoruz hizmetin selameti için mi metro ile uğraşıyorsunuz, vallahi sizden her şey beklenir. “

YORUMLAR

İlgili Terimler :