Dolar : Alış : 7.3708 / Satış : 7.3841
Euro : Alış : 8.9420 / Satış : 8.9581
HAVA DURUMU
hava durumu

sakarya17°CParçalı Bulutlu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 34 Kategoride 11277 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

SEDAŞ 24 saat kesintisiz hizmet ve müşteri memnuniyeti için alarmda

15 Aralık 2016 - 0 views kez okunmuş
Ana Sayfa » ana manset»SEDAŞ 24 saat kesintisiz hizmet ve müşteri memnuniyeti için alarmda
SEDAŞ 24 saat kesintisiz hizmet ve müşteri memnuniyeti için alarmda

SEDAŞ 24 saat kesintisiz hizmet ve

müşteri memnuniyeti için alarmda

SEDAŞ her koşulda mücadelesini sürdürüyor

Meteoroloji’nin kar yağışından ötürü meydana gelebilecek olumsuzluklara (buzlanma, don olayı ve kuvvetli rüzgara) karşı dikkatli ve tedbirli olunması uyarısını dikkate alan SEDAŞ,  ekipleri ile elektrik dağıtım hizmeti için arazi şartlarında, mücadelesini her koşulda sürdürüyor.  

 

SEDAŞ, önlemlerini artırarak, olumsuz hava şartları nedeniyle Sakarya, Kocaeli, Bolu ve Düzce’de 7/24 hizmet için bölgesindeki müşterilerin güvenli, kaliteli, güvenilir elektrik enerjisine sürdürülebilir erişimini sağlamak üzere şebeke operasyonu ekipleriyle alarm durumunda çalışmalarını gerçekleştiriyor.

Arızalara anında müdahale için personel ve ekipman ile araç koordinasyonunu  sağlayan  SEDAŞ, özellikle merkezden uzaklaştıkça ve yüksek yerleşim yerlerinde kar seviyesinin arttığı alanlarda ekipleriyle zorlu koşullarda bu mücadelesini sürdürüyor.  Vatandaşlar acil durumlarda, arıza bildirimi için SEDAŞ Çağrı Merkezine, Alo 186 Arıza İhbar Hattına ve web sayfasından arıza bildirim formuyla SEDAŞ’a ulaşabiliyor.

sedas

9 Arızalara anında müdahale.JPG görüntüleniyor

SEDAŞ, kar nedeniyle yaşanabilecek elektrik kesintilerine zamanında müdahale edebilmek amacıyla, sahada görev yapan ekipleri ve araçları için gerekli kontrolleri sağlayarak alarm halinde çalışmalarını sürdürüyor.  SEDAŞ ekipleri, enerji sağlama mücadelesinde, gerekirse kar kış demeden direklerde ve trafolarda  oluşan arızalara müdahale ediyor ve elektrik vermek için soğuk ve rüzgara da aldırmıyorlar.

kamusedas6

Ana ambarlarında ve koltuk ambarlarında malzeme ihtiyacını karşılayacak girişimleri de tamamlayan SEDAŞ, hızlı aksiyon alınmasına ait çalışmalarını tamamladı. SEDAŞ Şebeke Operasyon ekipleri 24 saat vardiyalı olarak görev yaparken, ekipler SEDAŞ Çağrı Merkezi, SCADA Kumanda merkezi ile birlikte WFM Koordinasyon merkezi ile iletişim içinde çalışıyor. SEDAŞ, enerji nakil hatlarında aşırı kar ve buz yükü nedeniyle dağıtım hattındaki   oluşabilecek hasarlar için malzeme stok seviyesini arttırdı ve belirli noktalara da ağaç direk, izolatör, travers, iletken vb. malzemeler stokladı. SEDAŞ, olağanüstü durumlar için aksiyon planını hazırlarken, yerel yönetimler, İl AFAD Müdürlükleri ve TEDAŞ Genel Müdürlüğü Kriz Merkezi ile sürekli irtibat halinde oluyor.

kamusedas5kamusedas9kamusedas8kamusedas7kamusedas1kamusedas2

6 Kar kış demeden elektrik vermek için yollardalar.JPG görüntüleniyor

5 Karla mücadele.jpg görüntüleniyor

1 İletkenlerde kar ve buz yükü oluşuyor.jpg görüntüleniyor

YORUMLAR

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar