- Hoşgeldiniz - Sitemizde 34 Kategoride 11134 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Sapı silik adamlarla, çapı delik hocalarla nereye vardık ?

11 Ağustos 2016 - 0 views kez okunmuş
Ana Sayfa » ana manset»Sapı silik adamlarla, çapı delik hocalarla nereye vardık ?
Sapı silik adamlarla, çapı delik hocalarla nereye vardık ?
Konya Profesörleri

Yalçın Koçak yazdı:

Konya bazlı tüm akademik jüriler şaibelidir, neşteri vuralım.

Dil imtihanını Konya´da ya da YÖK torpilli Bakırköy İES ecnebi dershane kurumunda bitiren, halledenleri süratle dil imtihanına alalım, başarana bravo, kalana güle güle diyelim. Konya bazlı tüm akademik jüriler şaibelidir, neşteri vuralım.

Akademik camiada bilinen ama dillendirilmeyen bir kavramdır, Konya profesörleri…

Türkiye´nin üniversitelerinde sahte jürilerle sıfat ve kadro alanlarla, dil konusunda eksik olan sözde akademisyenlerin tekeri patladı.

Bir bir toplanıyorlar. Bir soru; tahribatları ne olacak?

Bunlar şimdi kapananların dışında tüm üniversitelerde varlar, YÖK´te de varlar, TÜBİTAK´ta da varlar, İçişleri´nde, Dışişleri´nde varlar, Eğitim, Sağlık, Adalet ve Güvenlik yapılarımızı adeta habis bir kanser gibi sarmışlar, yurtdışında da varlar. Çalınmış KPSS sorularıyla sisteme sızanların ayıklanması, sahte ve naylon jürilerle alınan akademik derecelerin geri alınması lazım, lazım da nasıl? Bir yerden başlayalım.

Dil imtihanını Konya´da ya da YÖK torpilli Bakırköy İES ecnebi dershane kurumunda bitiren, halledenleri süratle dil imtihanına alalım, başarana bravo, kalana güle güle diyelim. Konya bazlı  tüm akademik jüriler şaibelidir, neşteri vuralım. Bilinenlerden başla Sayın Yekta hoca; mesela Mehmet Ayan´la başla, Haluk Hadi Sümer´le devam et, Hüseyin Altaş ile başlamışsın galiba.

Bu İES özel ecnebi kurumuna İçişlerinden kim faaliyet izini verdiyse, YÖK´ten kim imza koyup akredite ettiyse, içerideki müptezel de odur,  kripto da odur, tahkik edelim, teşhir edelim. Yapılan yapanın yanına kar kalmasın.

Adamı YÖK Başkan vekilliğinden alıyorlar, tenzili rütbe yapıyorlar, yönetim kurulu üyeliğine razı oluyor, hep aynı davranış modeli “mevzileri terk etmeyin” talimatına uyuyorlar.

yalcınbayar7

Sen Prof. Yavuz Atar; profesörlük jürinin objektif ve tarafsız olduğuna yemin edebilir misin? Kişiye göre oluşturulmuş jüriden akademik sıfatını almadın mı?, Cemaatin Abant platformu üyesi değil miydin?. İzmit-Kartepe´deki Anayasa toplantısı ile akademik diyet tamamlandı mı? Şimdi cemaatçi değilim mi diyorsun?

Öbür yetim kuzuların Prof. İlyas Doğan ve Prof. Ömer Anayurt ta seninle aynı davranışı ortaya koydular, şahsiyet fukarası oldukları için makam kaybettiler ama “Mevzileri terk etmediler”. Halef-Selef olduğun Konya´lı Şaban Çalış´ın pislikleri saymakla, yazmakla bitmiyor. Dosyası bir türlü tezekkür etmiyor, her gün kabarıyor. Hukuk Profesörü kimliklerinizle Ankara İdare Mahkemelerinde  ve Danıştay´daki uzantılarınıza giderek, YÖK ve paralel menfaat şebekesinin aleyhinde ki dosyaları nasıl geciktirdiğiniz anlaşıldı. Dosyaları tutukladınız şimdi zaman döndü, sap döndü. Yaptıklarınız zulümdü, “Mehdiniz” size öğretmedi mi, küfür kıyamete kadardır, zalimlik ise illa ki bitecektir. Türkçeye ve Türklüğe ihanet ettiniz. Balkanlarda Türkçe´nin akademik dil olarak yaygınlaşmasının önüne geçtiniz. Kendinizden başkasının oralarda olmasını engellediniz. Milli menfaatlerimizi okyanus ötesinin menfaatine peşkeş çektiniz

İnsan kendinde olmayan hasletleri ve değerini elbette bilemez. Muallim-i Sabis sıfatlı İbn-i Sina, “Fazilet ve Ahlakın Esasları”nı anlatırken; İffet (namus), Şecaat (yiğitlik), Hikmet (bilgelik), Adalet, Cömertlik, Kanaat, Sabır, Kerem (asalet), Yumuşaklık, Yılmazlık, Sadakat, Vefa, Utanma, Ar, Haya, Ucup, Sır saklama, Sözünde durma, Emanete ihanet etmeme, Hak yememe ve Tevazu ehli olma değerlerini ortaya koyar: Mehdi hazeratınızın, karılarınızın başını açın, içki de için, namazı da terk edin, hak da yiyin, benim hastalıklı beynimin ürettiği, diliminde gevelediği her türlü Şatahat´a (İslam´a uymayan şeylere) evet deyin, kerametimden sayın, tarzındaki davranış bozukluklarını ve küfrü görmeyen profesör sıfatlarınla bunların istidraç gibi fasıklık ve sihre yakışan İslam dışılık olduğunu anlamayanların o cüppeleri çıkarıp, o kadroları terk etmesi lazımdır, meslekten men edilip, akademik sıfatlarının geri alınması lazımdır. Sufli aidiyetlerle alınan, gelinen makamların, yani; tatlı yemenin acı sonuçları yüz yıl daha bizden sonrakilere örnek olmalıdır.  İngiliz destekli Kadıyaniler hareketi ile benzerliği görmez misiniz, bilmez misiniz. Ders çıkarmaz mısınız, Allah sorar, MazAllah elim bir azap ve ateş küfre düşenleri beklemektedir.

Anadolu´nun manevi, dini iklimini bozdunuz ey Konya Profesörleri. Alevilerin Şiileştirildiği, Sünnilerin Selefileştirildiği günümüze bizi okumuş taifemiz getirmiştir. Yarım hocalar bizi dinden etmiştir.

YÖK te Paralelci yeni adıyla FETÖ/PDY terör örgütü kaynamaktadır. Yekta Başkan´ın bunlara en küçük bir yaptırımı olmamıştır, olamaz da? Şu kalkışma sonrası kapatılan üniversitelerden hangisinin bölüm açma talebi veya kontenjan isteği geri çevrilmiştir, cevabı, HİÇ´tir. Gazi ile Diyarbakır Dicle Üniversitesi Rektörlerini dönemleri bitmiş, yenilerinin seçimleri yapılmış; devir teslim zamanında görevden almakla kimi kandırdın hoca? Mış GİBİ mi yaptın? Yoksa kriptoluk sana da mı bulaştı? Yıldız rektörü İsmail´i de kişisel kininden listeye kattın değil mi hoca, yaptığın haysiyet cellatlığıdır, illaki boynuna dolanacaktır? Aydın Menderes´in Büyük Değişim Partisi´nde cemaat kontenjanından gelen bir akraban vardı sanırım hocam

YÖK Başkanı Yekta Hoca´nın da profesörlüğü dünya ölçeğinde değildir, Avrupa Rotasyonsuz profesörlüklerin üstünü çizmektedir. Seni YÖK Başkanı sıfatı ile Avrupa Eğitim Alanından (EHEA) bir üniversite kabul edecek mi de sen bu kalkışma konusunu anlatmaya gidecekmişsin, hangi dil de anlatacaksın, yeni yardımcın Mandal mı manüple edecek? Sakallı haliyle mi? Eşi başını kapatacak mı, açacak mı?

Şimdi son soru: Bunlar AB normlarında kalite isterler mi? Zihniyet bozuk, icraat bozuk. Öğrenciyi kalitelendirerek, eğitimi kalitelendirmek modeli, dünya da tek bizde kaldı. Neden hocalar çapsız, kitapsız? Dil bilmez LÂL´dirler de ondan. Bir an önce bu çapsız, tapsız, kabı bozuk taifeden kurtulalım, Obskürantizmden sıyrılalım.

Sapı silik adamlarla, çapı delik hocalarla nereye vardık

Az gittik, uz gittik, hep geri gittik.

Müslümanlar; siyaset için çalışırlar.

Münafıklar; riyaset için çalışırlar.

Allah muhafaza etsin; nedamet gösterin, tövbe kapısı her daim açıktır…

YORUMLAR

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar