Dolar : Alış : 8.1433 / Satış : 8.1580
Euro : Alış : 9.7816 / Satış : 9.7992
HAVA DURUMU
hava durumu

sakarya18°CÇok Bulutlu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 34 Kategoride 11836 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Sapanca’da Kavşaklara Düzenleme

15 Aralık 2016 - 0 views kez okunmuş
Ana Sayfa » ana manset»Sapanca’da Kavşaklara Düzenleme
Sapanca’da Kavşaklara Düzenleme

Sapanca’da Kavşaklara Düzenleme

Sapanca Belediye Başkanlığı tarafından yapılan planlamayla Sakarya Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanlığı ve Trafik Daire Başkanlığı tarafından Sapanca’da kavşaklar düzenleniyor. Kavşak düzenlemelerinde ilk olarak, Atatürk Caddesi’ni Sapanca Emniyet Müdürlüğü ile Adiye Sarayı’na bağlayan kavşakta çalışmalar sürdürülüyor.

Özel bir araçla kavşak bordürlerinin düzenlendiği çalışmada, bordür düzenlemesi yapılan alanların içleri mevsimlik çiçeklerle donatılacak. Daha rahat bir trafik akışının sağlanması için yapılan çalışmalarla, ilçede bulunan kavşakların daha dekoratif olması da gerçekleştirilecek.

sapan1

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu’na Sapanca halkı adına teşekkürlerini sunan Sapanca Belediye Başkanı Doç. Dr. Aydın Yılmazer, ana güzergahlarda Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanlığı’nın daha kapsamlı çalışmalarının titizlikle sürdürüleceğini ifade etti.

SAPANCA BALKAYA MAHALLESİ YOLLARI GENİŞLİYOR

Sapanca Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü Yol İşleri Şefliği,  Balkaya Mahallesi’nde ulaşım güçlüğü yaşanan tüm yolların genişletilmesini sağlıyor. Yer yer darlık nedeniyle sorunlar yaşanan Balkaya Mahallesi Balkaya Caddesi’nde yol kenarlarının da tesviyesiyle yağmur suları için kanal çalışması da yapılıyor.

sapan3

Balkaya Mahallesi halkının gerek yaya olarak ve gerekse araç trafiğinde hiçbir sorun yaşamaması için çalışmaların tamamlanacağını belirten ilgililer, kış şartları nedeniyle Balkaya Mahallesi’ nde herhangi bir aksaklığa meydan verilmeyeceğini ifade ettiler.

Yol çalışmalarında, kış şartlarından en çok etkilenebilecek yerler odaklı olarak çalışmaların devam ettirildiğini ifade eden Sapanca Belediye Başkanı Doç. Dr. Aydın Yılmazer, eğimli cadde ve sokaklarının çok olması nedeniyle yol çalışmalarının Balkaya Mahallesi’nde sürdürüldüğünü belirtti. İlçe genelinde çalışma gerektiren tüm sokaklarda da aynı rahatlatıcı çalışmaların devam edeceğini vurgulayan Başkan Yılmazer, Sapanca’ nın cadde ve sokaklarıyla da örnek bir ilçe olacağını sözlerine ekledi.

Çalışmalar Sapanca Belediyesi ve DSİ’ den…

SAPANCA’DA DERE YATAKLARI RAHATLIYOR

Sapanca Belediyesi, Devlet Su İşleri(DSİ) İl Müdürlüğü ile kurulan koordinasyonla dere yataklarının temizlenmesini sağlıyor. Dere yataklarında bütün bir yıl boyunca biriken ve suyun rahat akmasını engelleyen olumsuzlukların, yapılan çalışmayla gideriliyor.

sapan4

Dere yataklarında birikerek, dere suyunun özellikle yoğun yağış alan günlerde düzenli akışını engelleyen faktörlerin yok edildiğini belirten Sapanca Belediye Başkanı Doç. Dr. Aydın Yılmazer, Sapanca’daki tüm derelerde çalışmaların yapılacağını ve ilk olarak dere temizlik işinin Keçideresi’ nde başlatıldığını açıkladı.

Yapılan çalışmalar için Devlet Su İşleri İl Müdürlüğü yetkililerine teşekkür eden Başkan Yılmazer, Sapanca Belediyesi ekipmanlarıyla dere yatakları temizlik çalışmalarına katkıda bulunduklarını vurgulayarak, dere yataklarının kirletilmemesi konusunda halkı duyarlı olmaya davet etti.

BAŞKAN YILMAZER’DEN SAPANCA EMNİYETİ’NE

ŞEHİTLER İÇİN TAZİYE ZİYARETİ

İstanbul’da geçtiğimiz günlerde İstanbul’da meydana gelen hain terör saldırısında şehit olan emniyet mensupları için, Sapanca Belediye Başkanı Doç. Dr. Aydın Yılmazer tarafından Sapanca Emniyet Müdürlüğü’ne taziye ziyareti gerçekleştirildi.

Başkan Yılmazer, menfur terör saldırısındaki emniyet şehitlerimiz için  ilk olarak Sapanca Emniyet Müdürü Osman Yıldırım’a bir taziye ziyaretinde bulundu ve terör saldırısında, şehitlik mertebesine erişenler nezdindeki düşünce ve duygularını dile getirdi.

emni

Ülkemizin bekası adına şehit olarak ebediyete intikal etmiş olan emniyet güçlerimizin ne kadar kahramanca bir görev duygusuyla görevini yerine getirdiğine değinen Başkan Yılmazer, ülkemizdeki tüm emniyet güçlerimizin fedakar bir görev anlayışına sahip olduklarını vurguladı. Başkan Yılmazer, daha sonra Sapanca Emniyet Müdürlüğü personeli, Sapanca Emniyet Amiri ve görevlileri ile  Kırkpınar Polis Karakolu’ ndaki emniyet görevlilerini tek tek ziyaret ederek, şehit polisler için taziyelerini sundu.

Sapanca Belediyesi katkılarda bulundu

SAYŞAD  ŞİİR DOSTLARI’NI 2.KEZ SAPANCA’DA BULUŞTURDU

Sakarya Yazarlar Şairler Derneği, Sapanca Belediyesi ve Merosa Otel’in katkıları ile düzenlediği “Şiir Dostları Buluşuyor 2” etkinliği, Sapanca Halk Eğitim Merkezi Salonu’nda yapıldı. Dernek Başkanı Çetin Elveren yaptığı açılış konuşmasında, etkinliğe katılan tüm şair ve sanat insanları ile Sakarya Valiliği, Sapanca Kaymakamlığı, Sapanca Belediyesi, Sapanca İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Sapanca Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü ve Merosa Otelcilik’ e teşekkürlerini sundu.

Etkinliğe ülkemizin bir çok ilinden katılan şair ,ozan, bestekarlarla birlikte Kültür Bakanlığı Devlet Klasik Türk Müziği Sanatçısı Engin ÇIR, Sakarya’nın sevilen sesi sayın Firdevs ALTINDAŞ, Sakarya’nın değerli Bağlama Üstadı Akın ALTINIŞIK, Sakarya’nın sevilen genç Star’ı Akif YENER, Kültür Bakanlığı Halk Ozanı “Ozan Dertli ŞİNASİ”, Halk Ozanı Şaziye ÇELİKLER ve Balkan türkülerinin değerli ismi THM sanatçısı Fahriye GÜNEY’in katılımları ile tam bir festival havasında geçti.

 

Sapanca Halk Eğitim Merkezinde 13.30 da İbrahim AÇILAN ve Şeyma ATMACA’ nın yönetimlerinde şiirler ile başlayan etkinlik Sakarya’nın değerli yorumcusu Firdevs ALTINDAŞ’ın birbirinden güzel şarkıları ile devam etti.
Şiirlerle devam eden program, misafir halk ozanlarının aşık atışmaları ile doruğa ulaştı.

siir
Programa  Sakarya Vali Yardımcısı Abdul Rauf ULUSOY, Sapanca Bld. Bşk. Yrd. Özcan YAVUZ, Sapanca Bld. Meclis Üyesi Ayşe KÖSEMEN, Sapanca Bld.Basın, Yayın ve Hlk. İlş. Md. Cemal KARAAĞAÇ , misafir şairler ve şiir meraklıları ve sanat dostları katıldılar. Protokol üyeleri ve Merosa Otel Şantiye Müdürü Serdar KOVAR’A katkıları ve katılımlarından dolayı plaket takdim edildi.

YORUMLAR

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar