- Hoşgeldiniz - Sitemizde 34 Kategoride 11134 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Sapanca’da Asfaltla Çiçeklenen Yollar

01 Ağustos 2016 - 2 views kez okunmuş
Ana Sayfa » ana manset»Sapanca’da Asfaltla Çiçeklenen Yollar
Sapanca’da Asfaltla Çiçeklenen Yollar

Sapanca’da Asfaltla Çiçeklenen Yollar

Sakarya Büyükşehir Belediyesi tarafından Sapanca’da asfaltlanan yolların trafik çizgi çalışmalarının tamamlanmasıyla, ilgili güzergahlar adeta asfaltlamayla çiçeklendi.

Rüstempaşa Mahallesi İpekyolu Caddesi ile Hacımercan, Ünlüce Kuruçeşme mahallelerinde asfaltlanan yollar, çizgileme çalışmasıyla tamamlandı.

Sapanca’da asfalt planlaması yapılan yolların ilgili planlamayla kısa sürede Sakarya Büyükşehir Belediyesi ekiplerince asfaltlanan yollar nedeniyle Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu’na samimi teşekkürlerini sunan Sapanca Belediye Başkanı Doç. Dr. Aydın Yılmazer, Sakarya Büyükşehir Belediyesi’nin ortak yapılan planlamayla yaklaşık olarak 20 kilometrelik güzergahı asfaltlayıp çizgileme çalışmasını da kısa sürede bitirmesinin Sapanca’ya verilen önemin göstergesi olduğunu belirtti.

SAP1

SAP2

Yaz ayları bitinceye kadar asfaltlama çalışmasının Sakarya Büyükşehir Belediyesi tarafından yoğun bir çalışma temposuyla sürdürüleceğini de ifade eden Başkan Yılmazer, Sapanca’nın turizm ilçesi konseptiyle ele alınmasının sonuçlarını, hissedilir derecede iyi düzenlenmiş yollar sayesinde elde ettiklerini de sözlerine ekledi.

Akçay Güzelleşiyor

Sapanca Belediyesi tarafından Akçay Sağlık Evi ve Muhtarlık binasında yapılan çalışmalarla, Akçay Mahallesi idari binaları çok şık bir görünüme kavuşturuluyor.

Özellikle mahallenin sağlıkla ilgili sorunlarında etkin bir merkez olarak faaliyet gösterecek olan Akçay Sağlık Ocağı tamamen elden geçirilerek, dekoratif bir boya işlemi uygulamasıyla mahalleye hizmet verecek.

Yine Akçay Mahallesi Muhtarlık Binası arkasındaki alan güzel bir şekilde düzenlenerek, mahalle için yeni bir sosyal donatı alanı olarak mahalle sakinlerine hizmet veriyor.

SAPANCAAKCAY1

Her mahallede ihtiyaca göre öncelikli işlerim tamamlanarak hizmete sunulduğunu belirten Sapanca Belediye Başkanı Doç. Dr. Aydın Yılmazer, uzak veya yakın her mahallede eskiye göre  bir fark oluşturacak çalışmaları hayata geçirdiklerini ifade etti

Yanık Muhtarlık Binası Da Elden Geçirildi

Sapanca ilçe merkezine uzak mahallelerden biri olan Yanık Mahallesi’nde de Sapanca Belediyesi çalışmalarını yoğunlaştırdı ver uzun süredir ciddi bir bakımdan geçmemiş olan Yanık Mahallesi Muhtarlık Binası hizmete daha uygun bir yapıda düzenlendi.

SAPANCAAKCAY2

Hafta sonları Sapanca’nın en çok ziyaretçi alan Yanık Mahallesi’ndeki çalışmaların tamamının planlandığını ifade eden Başkan Yılmazer, Yanık Mahallesi’nin simgelerinden bir olan Muhtarlık Binası’nın orijinal yapısının korunarak tamamen elden geçirildiğini vurguladı.

Kendine has yapısıyla doğal zenginliğini yansıtmada özelliklere sahip bir mahalle olan Yanık Mahallesi’nde en kısa sürede diğer planlanan hizmetleri de sunacaklarını sözlerine ekleyen Başkan Yılmazer, yaptıkları çalışmalarla Yanık Mahallesi’nin ilçeye batı yönünden girişten itibaren ziyaretçilerini cezbedeceğini ifade etti.

 

SAPANCA İLMİYE MAHALLESİ YAĞIŞLI HAVALARDA ARTIK RAHAT

Sapanca Belediyesi Fen İşleri ile Teknik İşler Müdürlüğü ile ortak bir çalışmayla İlmiye Mahallesi’nde yağmurlu havalarda yaşanabilecek olumsuzlukları giderecek bir çalışmaya imza attı. İki bin metrelik ana cadde boyunca yağışlı havalarda yağmur sularının yollarda herhangi bir aksaklığa yol açmaması için yol kenarına yapılan beton yağmur suyu kanalıyla güzergah tamamen rahatlatıldı.

İlmiye Mahallesi ana caddesinin eğimli yapısı nedeniyle yağan en küçük yağmurda bile  güzergah olarak olumsuz etkilendiği için beton kanalların yol kenarına acil olarak yapıldığını açıklayan Sapanca Belediye Başkanı Doç. Dr. Aydın Yılmazer, yapılan açık kanal çalışmasıyla yağışlardaki olumsuzlukların bertaraf edildiğini belirtti.

YAGMUR

İlçenin mevsimlere göre yağış rejiminin ayrıntılı bir çalışmayla önlerinde bulunduğunu ifade eden Başkan Yılmazer, yağışlardan en çok etkilenen her mahalledeki güzergahlarda da benzer çalışmaların hiç gecikilmeden tamamlanacağını vurguladı.

YORUMLAR

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar