Dolar : Alış : 7.3708 / Satış : 7.3841
Euro : Alış : 8.9420 / Satış : 8.9581
HAVA DURUMU
hava durumu

sakarya8°CYağışlı

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 34 Kategoride 11293 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Sapanca Gölü Kim İçin Korunuyor

28 Kasım 2016 - 0 views kez okunmuş
Ana Sayfa » ana manset»Sapanca Gölü Kim İçin Korunuyor
Sapanca  Gölü  Kim İçin Korunuyor

Sakarya  Kültürel ve Doğal Kaynakları Koruma  Derneği Başkan Vekili Fehmi DUMAN  SASKİ Genel Müdürü Rüstem Keleş’in  Sapanca Gölü’nün çevresel risklerden arındırılması ve su kalitesinin korunması noktasında sorumluluklarımızı hiç taviz vermeden yerine getiriyoruz. Sapanca Gölümüzü korumak hem doğaya hem vatandaşlara hem de ülkemize karşı bir borcumuzdur”sözlerini  eleştirdi.

GÖLÜ KORUMAK  GÖLÜN  İÇİNİ  KORUMAKTAN  MI  İBARET

GÖL  HAVZASI  MASAYA  YATACAK

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürü Dr. Rüstem Keleş TRT Haber’de yayınlanacak olan Sapanca Gölü belgeseli için verdiği röportajda Sapanca Gölü’nün korunmasına yönelik yapılan faaliyetlerle ilgili önemli açıklamalarında  yapılması  gerekenleri  söylemesini  olumlu  bulduklarını  açıklayan DUMAN”  Sapanca  Gölünü  korumak  elbette  Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresinin  görevleri  arasında, SASKİ Genel Müdürü Rüstem Keleş Özellikle  Sapanca  Göl  Havzasında   yapılan yanlışlar  konusunda   bir  cümle   sarf  etmemesi   demek oluyor  ki  Gelecek kuşaklara   için  biz   Gölü  koruyamıyoruz   diyemiyor.  Göl  havzası   Geniş  bir alanı içine  alıyor .Bu   bölgelerde  yapılan yanlışları  illede  birleri   söylemek  zorunda  değil, Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi  Havza’da  kesile  her  ağaçtan,yapılan  her  inşaatta  söz  sahibidir.

gol

DUMAN  ” Bu  güne  kadar   hep  hata  yapıldı.Sapanca Gölü’nün çevresi çok ciddi riskleri içerisinde barındırıyor. Çok yoğun bir yerleşim baskısına maruz.Sakarya  Üniversitesi  ve  Çevresindeki  Yapılaşma,Eşme  Bölgesindeki yapılaşma,Arifiye ve  Sapanca’da   Yapılaşma’da  son  sözü  Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi   söylemesi  gerekir. Söylemişmi  Söylememiş.Söyleseydi.  Bu  günkü  durum ortaya  çıkmazdı. Otoban ve hızlı tren hatları gölün çok yakınından geçiyor. Yine Eskişehir’de ki hava üssüne yakıt sağlayan NATO petrol boru hatları gölümüzün güneyinden geçiyor. Ayrıca günlük kullanım sirkülasyonu çok yüksek. Otoyol  ve  Demiryollarında  meydana  gelecek  kazalar  felaket  oluşturacak bir  noktada, Kaçak  yapılaşma  gerçekleşiyor  sonra  yıktırıyorlar.Olmaz  öğle  hiç kimse  Göl havzasında  kaçak  inşaata  girişmemelidir. Sakarya  ilinin  en güzel   sularını  ihale  edip  daha  vasfı  düşük  suyu  halka  içirmekte    akla  uygun  değildir”dedi.

ŞUNU İYİ BİLİN Kİ  GÖL SUYU  İLE  KİM  KİMLER  NASIL  FAYDALANIYOR.GÖL  ÇEVRESİNDEKİ  HARAKETLER  NELERDİR  BUNLARIDA  TRT  SÖYLEŞİNDE   DUYMAK İSTERDİK

SAPANCA(1)sapancalibyalastı1asapancayokmuoluyon53asapancayokmuoluyon45asapancayokmuoluyon43asapancayokmuoluyon46asapancayokmuoluyon30

 

 

YORUMLAR

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar