Dolar : Alış : 7.3877 / Satış : 7.4010
Euro : Alış : 8.9635 / Satış : 8.9797
HAVA DURUMU
hava durumu

sakarya2°CYoğun Kar Yağışlı

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 34 Kategoride 11085 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Sapanca Gölü Atık Deposu

10 Haziran 2016 - 0 views kez okunmuş
Ana Sayfa » ana manset»Sapanca Gölü Atık Deposu
Sapanca  Gölü  Atık  Deposu

Sapanca  Gölü  Atık  Deposu

Belediyeler  Kaldırım yapmaktan çifçinin sorunlarına  eğilemedi

Derenin getirdiği atıklar Sapanca Gölü’nde kirliliğe yol açıyor. Sapanca Gölünün  dört  bir yanındaki derelerden pet şişe, boru, saksı, yalıtım malzemesi ve odun parçaları gibi atıklarla dolu.

Sakarya Kültürel ve Doğal Kaynakları  Koruma  Derneği  Sapanca  Civarındaki  Ormanlık  alanlarının hızla  tükenmesini takip ederken Göle  yapılan  baskılarıda takibe  aldı. Sakarya Kültürel ve Doğal Kaynakları  Koruma  Derneği  Kurucu Başkanı Fehmi  DUMAN  Sapanca  Gölünün Kocaeli  bölümündeki  olup  biteni yerinde  inceledi.

Sapanca Gölünde  olmaması gereken ne  varsa   görmek  mümkün pet şişe, boru, saksı, yalıtım malzemesi ve odun parçalarını ,zirai  ilaç  kutuları,bira  kutuları ile  yıllarca  yok olmayacak olan  plastik kaplarla  dolu olduğunu  açıklayan  Fehmi DUMAN”Sakarya dendiğinde akla ilk gelen hiç şüphesiz ki göl oluyor. Göl dışarıdan güzel görünüyor ancak içinde yani gölün dibinde durum pek de parlak görünmüyor.Sapanca Belediyesi  ile Kocaeli Büyükşehir Belediyesi zaman zaman çalışmalar yaparak gölden katı atıkları çıkartıyor.Gölden  çıkartılan atıklar bununla da sınırlı değil. Takma diş, otomobil aküleri, plastik sandalyeler, makyaj malzemeleri ve daha fazlası da dışarıdan eşsiz güzelliğiyle insanı büyüleyen Sapanca Gölün’den çıkartılan katı atıklar arasında.Bu atıkların bazıları ise insan sağlığını da olumsuz yönde etkileyen türden.Gölü koruyoruz  diyenler  korumadıklarını  bu  şekilde  kanıtlıyoruz.Kaldırım yapıp  Köylülere şirin   gözüken belediyelerin yapması gereken o kadar  ciddi işler  var ki  bunların başında  Göle  5oo  metre  uzağında  Çiftçilerin  ilaç yapabileceği  istasyonlar  kurulup,Yöredeki  tarım  haraketlerinin  çevreye  verdiği  zararları  ortadan kaldırmak  mümkün.Seçim  önceleri  yapılanları  gördük.Kocaeli  Büyükşehir Belediyesi   sembolik  güzel  çalışmaları  başlatmış   sonrasını getirememiş,Tek  taraflı yapılacak  bilimsellikten uzak  hiç  bir  çalışma  sürdürülebilir  değildir”dedi.

ciftci1kocaelide1kocaelide2kocaelide3kocaelide4kocaelide5kocaelide6kocaeliden7kocaeliden8trtıklamadonemi1

esme1esme2esme3esme4esme5esme6esme7esme8esme9esme10esme11

YORUMLAR

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar