Dolar : Alış : 7.3985 / Satış : 7.4118
Euro : Alış : 9.0044 / Satış : 9.0206
HAVA DURUMU
hava durumu

sakarya16°CParçalı Bulutlu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 34 Kategoride 11114 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Sapanca Belediyesi Sanat Sokağı Açılışı 15 Temmuz’da

13 Temmuz 2016 - 1 views kez okunmuş
Ana Sayfa » ana manset»Sapanca Belediyesi Sanat Sokağı Açılışı 15 Temmuz’da
Sapanca Belediyesi Sanat Sokağı Açılışı 15 Temmuz’da

Kültür ve Turizm Bakanı Nabi Avcı

Sapanca Belediyesi Sanat Sokağı Açılışı İçin Sapanca’ya Geliyor

 Sapanca’ya değer katacak olan Sapanca Belediyesi Sanat Sokağı’nın  açılışı, Kültür ve Turizm Bakanı’mız  Sayın Nabi Avcı’nın teşrifleriyle,  15 Temmuz 2016 Cuma günü, saat:16.30’da, sahil Özkum Caddesi Sanat Sokağı’nda yapılacaktır.

SAPANCA1

 Sanat Sokağı

Sanat Sokağı estetik ve görülmesi gereken bir sokak…

Yöresel ürün reyonları, sanat çalışmalarının açık havada sergilenmesini sağlayan panolarla donatılanSanat Sokağı, aynı zamanda bayanların yöresel el emeklerinin de sergileneceği bir yapıda tasarlanmış durumda. Sapanca yöresine ait tüm uğraş alan ürünlerinin zenginleştirdiği Sapanca Belediyesi Sanat Sokağı, ilçeye gelenler için yeni bir estetik ve görsel alan niteliğindeki yapısıyla şimdiden çok revaçta bir mekan olarak değerlendiriliyor.

Sapanca için bir marka mekan : Sanat Sokağı…

Sapanca İlçesi’ni ziyaret edecekler için yepyeni ve sanatsal bir yaşam alanı olan Sanat Sokağı’nda son düzenlemelerin yapıldığını belirten Sapanca Belediye Başkanı Doç. Dr. Aydın Yılmazer, Sapanca Belediyesi Sanat Sokağı’nın gerçekten sanatsal bir mekan olduğunu ifade ederek, artık Sapanca’ya gelenlerin uğramadan geçemeyecekleri bir konsepte sahip olan Sanat Sokağı’nın Sapanca adına bir marka mekan olacağını da sözlerine ekledi.

 

NABİ AVCI

Kültür ve Turizm Bakanı

1953’te Bilecik’te doğdu. Orta Doğu Teknik Üniversitesi İdarî Bilimler Fakültesini bitirdi. Doktorasını Anadolu Üniversitesinde İletişim Bilimleri alanında yaptı.

1974 yılında Kültür Bakanlığı’nda memuriyete girdi. Anadolu Üniversitesi’nin kuruluşunda İletişim Bilimleri Fakültesi’nde öğretim görevlisi oldu. Millî Eğitim Bakanlığı Müşavirliği ve Başbakanlık Müşavirliği görevlerinde bulundu. Çeşitli ulusal televizyon, dergi ve gazetelerde program yapımcısı, köşe yazarı ve genel yayın danışmanı olarak çalıştı. 2000 yılında İstanbul Bilgi Üniversitesi İletişim Fakültesinde profesör oldu. 2003’te Başbakan Başmüşavirliği görevine getirildi. TÜBİTAK Bilim Teknoloji Yüksek Kurulu Üyeliği ve UNESCO Türkiye Millî Komisyonu Başkanlığı yaptı. Telif ve tercüme olarak çok sayıda kitabı bulunmaktadır.

24. ve 25. dönemde Eskişehir’den milletvekili seçildi. 24. dönem TBMM Millî Eğitim, Kültür, Gençlik ve Spor Komisyonu Başkanı oldu. 25 Ocak 2013’te 61. Hükümette Millî Eğitim Bakanlığı görevine atandı. 62., 63. ve 64. Hükümetlerde de Millî Eğitim Bakanlığı yaptı.

65. Hükümette ise Kültür ve Turizm Bakanı olarak görev yapmaktadır.

YORUMLAR

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar