Dolar : Alış : 7.3029 / Satış : 7.3160
Euro : Alış : 8.8059 / Satış : 8.8217
HAVA DURUMU
hava durumu

sakarya11°CYağışlı

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 34 Kategoride 11297 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Sapanca Belediyesi bir ilki başardı!

23 Kasım 2016 - 0 views kez okunmuş
Ana Sayfa » ana manset»Sapanca Belediyesi bir ilki başardı!
Sapanca Belediyesi bir ilki başardı!

Sapanca Belediyesi bir ilki başardı!

AVRUPA BİRLİĞİ SAPANCA’YA HİBE PROJEYİ ONAYLADI

Sapanca Belediyesi yaptığı girişimlerle, Sapanca’daki dezavantajlı kişilerden 200 kişinin meslek sahibi olması amacıyla hazırlanan projeye, Avrupa Birliği’nin onay vermesini sağladı. Hibe Projesi’ne göre, Sapanca’dan 200 kişiye bir yıl boyunca Sepetçilik, Seramik ve Arapça Meslek Edindirme Kursları verilecek ve bir yıl boyunca ilgili meslek edinme kurslarının finansmanı Avrupa Birliği Hibe Programı’ndan karşılanacak.

avrupa-hibe2

Dezavantajlı Kişilerin Sosyal Entegrasyonu ile İstihdam Edilebilirliklerinin Geliştirilmesi adıyla uygulanacak olan Avrupa Birliği Hibe Projesi’nden Sapanca Belediyesi tarafından alınacak hibe, Sakarya İli için örnek bir proje olmasıyla öne çıkıyor. Sapanca Belediyesi’nin Avrupa Birliği’nden aldığı ilk hibe projesi olması da belediyenin bu konudaki girişimlerinin verimli oluşuna da işaret ediyor.

avrupa-hibe3

bay

Sepetçilik, Seramik ve Arapça alanında, bir meslek edinmeye yönelik olarak devam edecek olan Hibe  Projesi ve devamında yine Avrupa Birliği Hibe Programı’na başka projelerle de müracaat edilmesinin önünün açılmasının Sapanca için çok sevindirici olduğunu belirten Sapanca Belediye Başkanı Doç. Dr. Aydın Yılmazer, Avrupa Birliği Hibe Programı sayesinde ilçe insanının istihdamı konusunda yeni imkanlara kavuşulacağını ifade etti.

avrupa-hibe1

Sapanca İlçesi’ndeki insan kaynaklarının geliştirilmesi yönünden de bu projenin büyük önemi bulunduğunu vurgulayan Başkan Yılmazer, Sapanca Belediyesi ile Avrupa Birliği arasındaki olumlu diyaloglarla, ilçede iş imkanını geliştirme bağlamında yepyeni projeleri de hemen hazırlamaya başladıklarını sözlerine ekledi ve Avrupa Birliği Hibe Projesi’nin Sapanca için hayırlı olmasını diledi.

YORUMLAR

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar