Dolar : Alış : 7.9379 / Satış : 7.9522
Euro : Alış : 9.3941 / Satış : 9.4111
HAVA DURUMU
hava durumu

sakarya28°CSisli

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 31 Kategoride 10736 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Sanatseverlerle dolaysız iletişim

25 Eylül 2020 - 158 kez okunmuş
Ana Sayfa » ana manset»Sanatseverlerle dolaysız iletişim
Sanatseverlerle dolaysız iletişim

Sanatseverlerle dolaysız iletişim

Gelişen teknolojilerden güç alan sanatçılar, sanal ortamın sunduğu nimetlerden faydalanarak sanatseverlerle dolaysız iletişim kurabiliyor. Eser sahiplerinin ortaya çıkarttıkları çalışmaların geniş kitleler tarafından görünür olmasını sağlayan platformlarla mesafeleri ortadan kaldırmayı başaran isimlerden birisi de Gökhan Yıldırım.

Yeni nesil bir pazarlama aracı olarak da düşünülen sosyal medya, geleneksel pazarlama yöntemlerinin bir adım önüne geçerek takipçilerin kesintisiz bir ortamda sanatla buluşmasını sağlıyor. Tüm dünyadan farklı sanatçıların eserlerini bir arada görme imkânı sunan @yildirimarte hesabını takip ederek siz de farklı bakış açıları geliştirebilirsiniz.

Güncel çalışmalar tek tıkla cebinizde!

Eserlerin diğer sanatçıların yanı sıra sanatseverler tarafından da nasıl bulunduğunu anlamak için beğeni veya yorum yap seçenekleriyle zenginleşen instagram hesabı sayesinde, güncel çalışmalar yer ve mekân kısıtlaması olmadan isteyen herkese ulaştırılabilir.

Sanat evrensel bir iletişim aracı mıdır? sorusuna en güzel yanıtı veren Gökhan Yıldırım, dijital sanat evinde dünyanın farklı yerlerinde eserler ortaya koyan sanatçıları buluşturuyor. Sanatçıların hayata bakış açısının ve estetik anlayışının günlük hayata etki yaptığı sosyal medya paylaşımları, üretme isteği ve yeteneğin de gelişimine katkı sağlıyor.

Sanat algısı yeniden şekilleniyor

Sanatçının yanı sıra sanat algısının şekillenmesine de yardımcı olan sosyal medya kullanıcıları, yaptıkları eylemlerle beğenilerini, fikirlerini ortaya koyma fırsatını elde ediyor. @yildirimarte takipçileri paylaşımlara yaptıkları katkıyla sanatın herkes için erişilebilir bir seviyeye gelmesini destekliyor.

Sanat ve sanatçının güçlenmesini, hedeflerini genişletmesini ve sonunda kazanan taraf olmasını sağlayan sosyal medya görünürlüğü, gelişen teknolojilerle birlikte düşüncelerin özgürce ifade edilmesine geniş bir alan yaratmıştır. Özellikle yeni neslin sanatla buluşmasında öncü görev üstlenen Gökhan Yıldırım, instagram hesabı üzerinden düzenli olarak yaptığı paylaşımlarla farkındalık oluşturmayı başarıyor.

Sanat herkes için görünür oluyor

Sanat ve sanatçının her alanda var olma çabasına destek olan @yildirimarte gençleri de güncel anlayışla buluşturuyor. Beğeni ve yorum yapma seçeneğiyle önemli bir reklam ve pazarlama çalışması oluşturan sosyal medya platformları, karşılıklı etkileşimi güçlendiriyor.

Bireysel çalışmalarını sürdürmeye çalışan sanatçılar için ulaşılabilir, kesintisiz ve evrensel bir alan yaratan sosyal medya, samimi havasıyla da herkesi verimli bir üretkenliğe davet ediyor. Günlük paylaşımlarla her zaman taze, yenilikçi ve düzenli iletişim imkânı sunulduğu için şehir yaşamının getirdiği zamansızlık sorununun da ortadan kalkmasına imkân tanınıyor. İletişim trafiğini doğru planlayan sanatçılar sanatseverlerle istedikleri her an fikir alışverişinde bulunabiliyor.

RESSAM GÖKHAN YILDIRIM KİMDİR?

Gökhan Yıldırım, 24 Şubat 1986 tarihinde Ahlat’ta doğmuştur. Yıldırım, üç çocuklu bir ailenin ikinci çocuğudur.

Ailesi 1988 yılında Antalya’ya yerleşince eğitim hayatına orada başladı. İlköğretim yıllarının başlarında el sanatları ve sanatla ilgili diğer çalışmalara da ilgisi olduğunu fark edince kendisini bu alanda yetiştirmeye karar verdi. Öğretmeninin kendisine verdiği ödev sayesinde ilk sanat tecrübesini yaşadı ve giderek sanata ilgisi artmaya başladı. Resim derslerinde en yakın arkadaşlarının iyi notlar alması için onlara resimler yapardı ve bu yüzden zaman zaman kendi resimlerini yetiştiremediği bile olmuştur. Sanatla ve özellikle resim ile olan bağı giderek güçlenmiştir ve ilerleyen yıllarda bunların meyvesini de toplayacaktır.

1997 yılında ailesinin ayrılması sonucu annesi ile yaşamaya başladı. İlk ödülünü 1997 yılında okullar arası düzenlenen kompozisyon ve el yazısı yarışmasında aldı. 1998 yılında okulda düzenlenen resim yarışmasına katılarak ilk resim ödülünü almış oldu. Aynı yıllarda Alman Dili Edebiyatı ve Eğitimi alarak Almanca öğrenmeye başladı. 2000 yılında İngilizce dilini de merak ederek İngilizce öğrenmeye başladı. Ve Lise yıllarında hem okuyup hem çalışarak yabancı dilini geliştirmeye devam etti. Sanatçı bakış açısının ona verdiği evrensel olma güdüsü ile hareket eden Yıldırım, ilerleyen yıllarda farklı dilleri de öğrenerek kendini geliştirmeye devam etti. Ayrıca, lise yıllarında tiyatro, sahne eğitimi alarak bir dönem tiyatro ile de ilgilendi.

2004 yılında ilk yurtdışı deneyimini yaşadıktan sonra yurt dışına olan merakı artınca 2006 yılında Almanya’da 6 ay yaşayıp bir dönem orada kalmayı seçti. 2006 yılında amatör olarak resim yapıp bundan gelir etmeye çalıştı. 2009 yılındaki askerlik döneminde Rusça diline merak salıp Rusça yazmayı ve okumayı kendi çabasıyla öğrendi. 2011 yılında Atv, Star ve birtakım yaygın televizyon kanalları için sanatsal çalışmalar da bulundu. Star Tv’de yayınlanan “İffet” dizisi, TNT ekranlarında yer alan “Yıldız Masalı” dizisi, Atv’de yayınlanan “Karadayı” dizisi için sanat yönetmeniyle birlikte yaptığı çalışmalar oldu. Bu dizilerde kullanılmak üzere kendi resmettiği tablolarını da sergilenmesi için verdi.

Bu sayede yaptığı çalışmaların ilk kez televizyon ekranlarında yayınlanmasını sağladı. Bu sırada bazı ünlü isimler ile çalışma fırsatı bulunca televizyon dizileri ve sinema filmleri için çalışmalar yaptı.

2011 yılında yaptığı bir tabloyu İstanbul’da bir şirket sahibine yüksek bir fiyata satarak kendini bu alanda ispatladı.

2012 yılında ilk sergisini yurt dışında açtıktan sonra sanata bir dönem ara verip ticaret hayatına atıldı. Uluslararası ticaret yapmak için birçok farklı ülkede bulundu. 2014 -2015 yılında İtalya’nın Roma, Floransa, San Marino şehirlerinde ve ondan sonra 2 yıl kadar Ukrayna’nın başkenti Kiev’de yaşadı. Yurtdışında yaşadığı bu dönemlerde çeşitli çalışmalarda bulundu.

Kiev’de yaşadığı dönemlerde öğrendiği Rusça dilini daha da geliştirerek ticaret ve mesleki hayatına devam etti. 2016’dan sonra Türkiye’ye dönerek sanatsal çalışmalarına İstanbul ve Antalya’da devam etti. 2019 yılında İstanbul’da kişisel sergisi için çok çalıştı ve bunu gerçekleştirdi. Yaptığı çalışmalardan elde ettiği gelirlerin bir kısmını; toplum içindeki ihtiyaç sahipleri ve vakıflar ile paylaşma prensibi ile hareket etmektedir. Bu anlamda “İyilik peşinde koş” sloganı ile çalışmalarını sürdüren Adım Adım platformu için resmi bağışçı olarak bulunmaktadır. Aynı zamanda “Okumak her çocuğun hakkıdır” prensibiyle faaliyetlerini yürüten TOÇEV ile çalışmalar yapmıştır. Beşeri ve İktisadi Kalkınma Derneği (BEKA) çeşitli çalışmalarda bulunmuştur. Afrika Vakfı için de destek olmaya devam etmektedir.

Kendisi Türkçe, Almanca, İngilizce, Rusça gibi 4 farklı dili akıcı olarak konuşup yazmaktadır. Bununla birlikte sanat, sergi, kültürel ve yardım faaliyetlerini halen sürdürmektedir. İlgilendiği spor dalları arasında koşu, yüzme, ağırlık, atletizm, golf bulunmaktadır. Şu an Türkiye’de yaşamını sürdürürken İstanbul ve Antalya arasında çeşitli zamanlarda ticari ve mesleki olarak seyahatlerde bulunmaktadır.

Gökhan Yıldırım, “yildirimarte” adındaki Instagram hesabını 2014 yılında bir arkadaşı ile oluşturduktan sonra 2017’de sayfayı tamamen kendisi alarak yönetmeye devam etti ve bugün yaklaşık 190 bin takipçisi bulunan sayfa sanat anlamında dünyanın birçok bölgesinden ressamın eserlerini bünyesinde barındıran bir sanat galeri olarak değer kazandı. Dünya çapında çeşitli sanatçıya alan açıp fırsat sunan bu platform aracılığı ile binlerce kişiye ulaşılıyor. Bunun yanısıra “yildirimarte” tescilli bir marka olarak şirket statüsünde faaliyetlerini de sürdürmeye devam ediyor. Bu kapsamda sosyal medya ağı instagram ve web sitesi aracılığı ile özel sanatsal malzemeler, yurt dışında üretilen el yapımı boyalar ve birinci sınıf kaliteli ürünlerin satış hizmeti de sunuluyor.

Resmi Instagram profili için >>> @yildirimarte

Resmi web sitesi için >>> https://yildirimgokhan.com/

Yıldırım’ın kariyerinde bazı kronolojik sıramalar ise şu şekilde:

1997 – Edebiyat kompozisyonu & kültürlerarası kompozisyon alanında ilk ödülünü kazandı.

1998 – Okullararası resim yarışmasında ilk resim ödülünü aldı.

2000 – İngilizce öğrenmeye başladı.

2004 – İlk kez yurt dışına çıktı.

2006 – Almanya’ya gitti ve 6 ay orada yaşadı.

2009 – Suriye-Irak sınırında askerlik görevini yaptı.

2011 – Atv, Star Tv vb. gibi bazı televizyon kanallarında sanatsal arka plan çalışmalarında bulundu.

2011 – İstanbul’da tablolarından birini bir şirkete satarak kendisini kanıtladı.

2012 – Yurtdışında ilk sergisini açtı.

2014 – 2015 yılları arasında İtalya ve Kiev’de yaşarken bazı sanatsal ve ticari çalışmalar yaptı.

2016 – İstanbul ve Antalya’da çalışmalarına devam etti.

2019 – İstanbul’da kişisel bir sergi açtı.

@yildirimarte hakkında:

Ressam Gökhan Yıldırım öncülüğünde yürütülmekte olan sosyal resim galerisi dünyanın çeşitli bölgelerinden yetenekli sanatçılara sesini duyurma imkânı sağlıyor. Hâlihazırda 189.000 takipçisi bulunan sayfa güncel olarak eser paylaşımlarına devam ediyor. Sanatseverler ve sanatçı arasında köprü görevi gören @yildirimarte birçok milletten farklı insanlar bir araya geliyor.

Hiçbir şekilde taklit eserler yayınlanmayan ve sadece sanatçıların kendi yaptıkları orijinal resimlerin yayınlandığı @yildirimarte profilinde Türkiye de dahil olmak üzere dünyanın farklı bölgelerinde bulanan ressamların eserlerine ulaşabilirsiniz. Sayfayı incelediğinizde göreceksiniz ki bu ressamlar eğer sadece kendi sayfaları ile sınırlı kalsalar bu kadar kitleye ulaşamayacaklar. İşte bu yüzden galeri adeta bir köprü görevi görüyor. Böylece sosyal sanat galerisinin önemini bir kez daha anlayıp özenli ve düzenli şekilde yayınlarına devam eden Ressam Gökhan Yıldırım’ın yaptığı işin ne kadar değerli olduğunu bir kez daha anlıyoruz.

YORUMLAR

İlgili Terimler :
""""""""Sakarya Vib Turizm 0850 455 54 54""""""".

BENZER HABERLER

""""""""Sakarya Vib Turizm 0850 455 54 54""""""".

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar