- Hoşgeldiniz - Sitemizde 34 Kategoride 11814 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Sanat Merkezinde ’Mistik İzlenimler’ Sergisi Açıldı

13 Ocak 2018 - 0 views kez okunmuş
Ana Sayfa » ana manset»Sanat Merkezinde ’Mistik İzlenimler’ Sergisi Açıldı
Sanat Merkezinde ’Mistik İzlenimler’ Sergisi Açıldı

Sakarya Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen Ocak Kültür Sanat Etkinlikleri Rasim Soylu’nun “Mistik İzlenimler” isimli resim sergisi  dün akşam açıldı

Sakarya Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen Ocak Kültür Sanat Etkinlikleri Rasim Soylu’nun “Mistik İzlenimler” isimli resim sergisinin açılışı ile devam ediyor

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Ocak Kültür Sanat Etkinlikleri Rasim Soylu’nun eserlerinden oluşan “Mistik İzlenimler” isimli resim sergisinin açılışı ile devam etti.

Ofis Sanat Merkezi’nde (OSM) Sakaryalı sanatseverler ile buluştu  . Ocak ayı süresince kültür sanat dostlarının ziyaret edebileceği serginin 4 Şubat Pazar gününe Ofis Sanat Merkezi’nde sanatseverleri ağırlamaya devam edeceği kaydedildi.

  

Rasim Soylu Kimdir? –

1969 yılında Sakarya Adapazarı’nda doğdu. İlköğretimini Sakarya 21 Haziran İ. Ö. Okulu’nda tamamladı. Orta okulu Kırklareli Lüleburgaz Kepirtepe Öğretmen Lisesi’nde okudu. 1983-1985 arasında TCDD Pratik Sanat Okulu’nu okuyarak 1985-1989 yılları arasında Tüvasaş’ta çalıştı. Bu arada Sakarya Ali Dilmen Lisesi’nde açılan Akşam Lisesi’nden diplomasını aldı. 1989 yılında Ankara Gazi Üniversitesi Mesleki Eğitim Fakültesi Endüstriyel Sanatlar Fakültesi’ni kazanarak Ankara’ya gitti. 1991 yılında Gazi Eğitim Fakültesi Resim Öğretmenliği bölümüne geçti. TCDD Ankara Gar ve Behiçbey Tesisleri’nde 1989-1999 yılları arasında çalıştı. 1998 yılında Karaman Başyayla İ. Ö. Okulu’na resim öğretmeni olarak atandı. 1999 yılında Sakarya’ya tayin oldu. Sakarya Ali Dilmen Lisesi’nde 1999-2007 yılları arasında resim öğretmeni olarak görev yaptı. Sakarya Yeni Çizgi ve Picasso resim atölyelerini kurdu ve elliden fazla öğrenciyi güzel sanatlar fakültelerine hazırladı. 2002-2004 yılları arasında Sakarya Üniversitesi’nde resim alanında yüksek lisans yaptı. Halen Sakarya Bilim ve Sanat Merkezi’nde görsel sanatlar öğretmeni olarak çalışmaktadır. Asar-ı Bediiyye’de “Estetik” adlı tezi kitap olarak yayınlanmıştır. Zafer Adı YokIrmak ve Değirmen dergilerinde sanat ve estetik üzerine makaleler yazdı. Yurtiçi ve yurtdışında pekçok kişisel ve karma resim sergisi açtı. Fotoğraf sanatı ile de yakından ilgilenmektedir. Fotoğraf alanında bir Türkiye birinciliği bir üçüncülük ve iki mansiyon ödülü kazanmıştır.

YORUMLAR

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar