Dolar : Alış : 7.3708 / Satış : 7.3841
Euro : Alış : 8.9420 / Satış : 8.9581
HAVA DURUMU
hava durumu

sakarya8°CYağışlı

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 34 Kategoride 11289 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Sami Güven, “SEDAŞ mükemmellik yolunda”

29 Ağustos 2017 - 0 views kez okunmuş
Ana Sayfa » ana manset»Sami Güven, “SEDAŞ mükemmellik yolunda”
Sami Güven, “SEDAŞ mükemmellik yolunda”

SEDAŞ icra Başkanı Bekir Sami Güven, “SEDAŞ mükemmellik yolunda, topluma karşı sorumluluğunu ve çevreye karşı olan duyarlılığını, ISO 14001 Çevre Yönetim Sistemi kapsamında çalışanları ile işbirliği içinde yürütüyor.” dedi.

 

SEDAŞ FAALİYETLERİNİ ÇEVRE  BOYUTU İLE ELE ALIYOR

SEDAŞ (Sakarya Elektrik Dağıtım A.Ş.) Yönetim Kurulu ve İcra Başkanı Bekir Sami Güven SEDAŞ’ın faaliyetlerinde çevrenin de ön planda tutulduğunu belirterek, “Sürdürülebilir bir dünya veya yaşam hedefine ulaşmak açısından göz önüne alınacak temel değerler sosyal, ekonomik ve çevresel değerlerdir. Sürdürülebilirlik ancak bu üç temel değeri bir arada ele almak ve çözüm üretmek ile mümkün olabilecektir.”dedi.

“FAALİYETLERİMİZDE ÇEVRE ÖN PLANDA”

Güven açıklamasında, “Çevre ile ilgili  faaliyetlerini sürdürürken, bu çalışmaların çevre boyutları, olası kazalar ve acil haller göz önüne alınarak, ortaya çıkabilecek durumların havaya, suya, canlılara olan doğrudan veya dolaylı etkileri, kapsam, önem ve sıklığı da  dikkate alınarak belirleniyor.  Belirlenen önemli etkiler, SEDAŞ’ın çevre amaç ve hedeflerine alınmak üzere seçiliyor. SEDAŞ işyerleri, ambar sahası ve saha uygulamalarında olası çevresel etkiler için önlem alınmasını ve gerekli kontrolleri sağlıyor. SEDAŞ kalite ve çevre için uyguladığı Yönetim Sistemi’nde yapılan tüm uygulamalarda kanunlar, mevzuat, yönetmelik ve standart şartlarını dikkate alıyor. SEDAŞ çalışanlarını, işleriyle ilgili çevre etkilerinin önemi, yapılan uygulamaların çevreye sağladığı yararlar, işlerdeki uygunsuzlukların olası sonuçları vb. konularda bilgilendirmek ve bilinçlendirmek amacıyla eğitimler düzenliyor. Faaliyetlerimizde çevre yönetim sistemi standartlarını ön planda tutuyoruz” dedi.

SEDAŞ’TA PUKÖ SÜRECİ

Bekir Sami Güven, SEDAŞ’ın verdiği hizmetin yürürlükteki mevzuat şartlarına uygun verildiğini ve kabul edilebilirliğini saptayan süreçleri kontrol ettiklerini belirtirken, hizmet sırasındaki uygunsuzlukların saptandığını, SEDAŞ’ın kaliteli hizmet için politikaları ve ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi, ISO 14001 Çevre Yönetim Sistemi kapsamında, müşteri isteklerini esas alarak,  bunların tekrarını önlemek için gerekli tetkikleri  ve uygulamaları yaptığını da belirtti. Güven, açıklamasında, “Bu amaçla sürekli iyileştirme ve geliştirme çalışmaları ile sistemin verimini artırmaya çalışıyoruz. SEDAŞ bu (PUKÖ), (Planla, Uygula, Kontrol Et, Önlem Al) süreçlerini uygularken, müşteri memnuniyetini de sağlamak üzere, oluşabilecek önemli çevresel etkileri denetim altında tutuyor,  kalite ve çevre hedeflerini de gerçekleştiriyor.” dedi.

“SEDAŞ MÜKEMMELLİK YOLUNDA”

Açıklamasının devamında Güven, “SEDAŞ (EYS) Entegre Yönetim Sistemini kurarken, tüm süreçlerini yeniden ele alıyor ve çalışanlarında kalite bilinci ile birlikte,  çevre ve İş güvenliği kültürünün daha da güçlenmesi için çalışmalarını tüm hızıyla sürdürüyor. Kalitenin ülke çapında yaygınlaşması ile refah seviyesinin daha çok yükseleceğine inanıyoruz. Bu anlamda SEDAŞ olarak, kalitenin yaygınlaştırılması amacı ile mükemmellik yolunda çalışmalarımıza tüm hızımızla devam ediyoruz.” dedi.

YORUMLAR

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar