Dolar : Alış : 7.3708 / Satış : 7.3841
Euro : Alış : 8.9420 / Satış : 8.9581
HAVA DURUMU
hava durumu

sakarya11°CYağışlı

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 34 Kategoride 11297 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Sakaryaspor başkan adayı Uğur Akkuş”Benim gönlüme Sakaryaspor sevdası düştü”

20 Kasım 2020 - 613 views kez okunmuş
Ana Sayfa » ana manset»Sakaryaspor başkan adayı Uğur Akkuş”Benim gönlüme Sakaryaspor sevdası düştü”
Sakaryaspor başkan adayı Uğur Akkuş”Benim gönlüme Sakaryaspor sevdası düştü”

Uğur Akkuş: Sakarya’ya vereceğim para bağıştır

Sakaryaspor başkan adayı Uğur Akkuş, kongre öncesi Sakarya’ya gelerek basın mensuplarıyla buluştu. Akkuş, Bülent Uygun’un tavsiyesi üzerine Sakaryaspor’u incelemeye başladığını ve hayalindeki takımın Sakaryaspor olduğunu söyledi. Akkuş ayrıca gençliğini Sakaryaspor’a feda edeceğini söyleyerek, “Benim Sakarya’ya vereceğim para bağıştır, borç değildir” dedi.

Sakaryaspor başkanlığına aday olan iş adamı Uğur Akkuş, kongre öncesinde Sakarya’ya gelerek basın mensuplarıyla buluştu. Başkan adayı Akkuş, Sakaryaspor ile ilgili açıklamalarda bulundu.

“SAKARYASPOR HAYALİMDEKİ TAKIM”
Son 2 yıldır spor kulüplerini incelediğini ve Bülent Uygun’un tavsiyesi üzerine Sakaryaspor’u incelemeye başladığını anlatan Akkuş, hayalindeki takımın Sakaryaspor olduğunu söyledi. Akkuş, “Ben Türkiye sevdalısıyım bunu herkes bilir. Yatırım şirketi kurdum ve birçok alanda yatırım yapmaktayım. Son 2 yıldır spora ve gençlere yatırım yapmak istiyorum çünkü bende gencim ve gençler spora çok meraklı. 2 yıldır birçok takımı inceledim. Bülent Uygun bana Sakaryaspor’u anlattı. Tabi ben daha önce Sakaryaspor’u 1. Lig’den biliyorum. Takımı incelediğimde hayalimdeki takımın bu olduğunu fark ettim” dedi.

Sakarya’ya geldiği anda gönlüne Sakaryaspor sevdası düştüğünü ifade eden Akkuş, “Böyle bir güzide takımın bir takım borçlarla çırpınması benim ağırıma gitti ve ben geliyorum Sakarya dedim. Son gün karar verdiğimiz için uçak seferleri yoktu, araçla gitsek yetişemezdik. Bu yüzden mecburen uçak kiraladım ve Sakarya’ya geldim. Daha sonra bir aday daha çıktı ve sonrasında seçimi kaybettik.  Bu bir aşk, bu bir sevda. Benim gönlüme Sakaryaspor sevdası düştü. Hem pandemiden ötürü hem de ekonomik sıkıntılardan kaynaklı olarak şuan ki yönetime teşekkür ediyorum” diye konuştu.

“TAKIM DERNEKÇİLİK MANTIĞIYLA YÜRÜTÜLEMEZ”
Sakaryaspor’un dernekçilik mantığıyla yürütülemeyeceğini söyleyen Akkuş, Sakaryaspor’un hisselerini satın almak böyle bir şey söz konusu değil. Ben Sakaryaspor’u şirketleştirelim dedim. Diğer 3 büyük takım gibi Sakarya’nın kendi kendine yetebilecek duruma gelebileceği, Türkiye’nin sahip olduğu herkesin izleyebileceği, Süper Lig’de oynayabilen takım haline getirelim. Futbol bütçe işidir, ekonomi işidir, para işidir. Bunun altından kalkmak kolay değildir. Bugün üç büyük takıma bakıyorsunuz hepsinin Borsa’da hisseleri var. Bu dernekçilik mantığıyla bu takım yürütülemez.”

YORUMLAR

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar