Dolar : Alış : 7.3877 / Satış : 7.4010
Euro : Alış : 8.9635 / Satış : 8.9797
HAVA DURUMU
hava durumu

sakarya1°CKar Yağışlı

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 34 Kategoride 11088 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Sakarya’da SAĞLIK 19 Mayıs 2016 Günü Tatile çıktı

20 Mayıs 2016 - 0 views kez okunmuş
Ana Sayfa » ana manset»Sakarya’da SAĞLIK 19 Mayıs 2016 Günü Tatile çıktı
Sakarya’da SAĞLIK 19 Mayıs 2016  Günü Tatile çıktı

Sakarya Eğitim ve Araştırma Hastanesi  1951 yılında Sakarya Devlet Hastanesi ismiyle 100 yataklı olarak hizmet vermeye başlamıştır.

Bakanlığımızın Sağlık Eğitimi Genel Müdürlüğünün 10.11.2006 tarih ve 6625 sayılı yazısı ile hastanemiz, İstanbul Lütfi Kırdar Eğitim ve Araştırma Hastanesine bağlı genel nitelikli eğitim ve araştırma hastanesi niteliğine sahip olarak Sakarya Eğitim ve Araştırma Hastanesi adını almıştır.

Ardından 05.06.2009 tarihinde imzalanan işbirliği protokolü ile Sakarya Üniversitesi Tıp Fakültesi için Uygulama ve Araştırma Hastanesi olarak da hizmet vermiştir.

05.08.2011 tarihinde Sağlık Bakanlığı ve Sakarya Üniversitesi Tıp Fakültesi arasında yapılan protokol ile T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI SAKARYA ÜNİVERSİTESİ EĞİTİM VE ARAŞTIRMA HASTANESİ olarak birlikte hizmet vermeye başlamıştır.

2014 yılı Eylül ayında Sakarya Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi ile birleşerek Hastanemiz Merkez kampüs, Korucuk kampüs, Doğumevi kampüs ve Toplum ve Ruh Sağlığı Merkezi (TRSM) olarak dört kampüste hizmet vermeye devam etmektedir.

Toplamda 21.717  M2 alan üzerine kurulmuş, 110.522  M2 kapalı alanı olan 3. seviye sağlık hizmeti sunan bir sağlık kuruluşudur.

120 adet yoğun bakım hasta yatağımız olmak üzere toplamda 935 hasta yatağımız ile  canla başla çalışarak fedakarca Sakarya halkına, çevre il ve ilçelerimize  hizmet vermekten gurur duyuyoruz.

Hastanemiz gerek personel kadrosu gerekse yatak sayısı ve de tıbbi donanım olarak gelişmesine devam etmektedir. Halen 56 branşta 44 Profesör, 26 Doçent,  46  Yardımcı Doçent ve 199  uzman doktoru ile hizmet vermektedir.

Acil Tıp Kliniği, Üroloji, Plastik Cerrahi, Çocuk Cerrahi, Dahiliye, Kardiyoloji, Kalp Damar Cerrahisi, Nöroloji, Kadın Hastalıkları ve Doğum, Anestezi ve Reanimasyon, Ortopedi ve Travmatoloji, Enfeksiyon Hastalıkları, Genel Cerrahi, Onkoloji,  Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları, KBB, Dermatoloji, Gastroenteroloji ve Romatoloji, Psikiyatri,  Labaratuvarlar (Mikrobiyoloji, Biyokimya, Patoloji, Genetik),Radyoloji, gibi birçok dalda eğitim kliniği olarak ve hemen bütün branşlarda sağlık hizmeti vermektedir.

Bu  bahsettiğimiz  hastaneye  19 Mayıs  2016   günü   Hak ve Adalet Partisi  Genel Başkan Yardımcısı  Eyüp GÜZEL’in  eşi  Hatice  GÜZEL  yediği  yaş pastadan  zehirlendi. Erenler  ilçesinde   meydana  gelen olaya  112  acil  ambulansı  5  dakika’da müdahale  etti.

112  acil  ambulansı   Hatice Güzel’i  Sakarya Eğitim ve Araştırma Hastanesi Acil  Servisine  getirir. Gün   19  Mayıs  ve  tatildir. Acil  serviste  görev  yapan  Doktor  bir  aşağıya  bir  yukarıya   koşturmaktadır. Sakarya’da Sakarya Eğitim ve Araştırma Hastanesi Acil  Servisi yoğun bir hasta  akını  vardır.

eyup

Hastane   Kalite  Yönetim Birimi  Tanımlanırken  ne  diyor

2000 li yıllar, her alanda büyük değişimin yaşandığı bir dönemi geçirmektedir. Bu değişimden etkilenen ve ülkemiz için çok büyük öneme sahip sektörlerden biriside sağlık sektörüdür. Her türlü örgütte olduğu gibi sağlık alanında da bilginin kaynağı olan insan ve insana özgü her olgu giderek önemini arttırmaktadır.

Sağlık kurumlarında kalite çalışmaları çevresel baskılara cevap vermek ve önemli değişiklikleri gerçekleştirmek, maliyetleri azaltmak verimliliği arttırmak amacıyla başlamıştır. Kalite çalışmaları, sadece hizmet alanlarının memnuniyetiyle kalmaz, sağlık çalışanlarının gelişmesine de büyük katkı sağlar. Kaliteli sağlık hizmeti, maliyetleri düşürebilir, insan haklarını geliştirebilir ve dolayısıyla erişilebilen en iyi sağlık düzeyine ve sosyal boyutu da dahil ülkemiz refahına katkıda bulunabilir.

   İyi geliştirilmiş bir kalite politikası ve stratejisi, iyileştirme önündeki engelleri kaldıracak ve daha kaliteli hizmet verebilmek için çalışanları seferber edecektir. Sakarya Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi kalite politikası olarak Maksimum hasta ve çalışan memnuniyeti, optimum kalite, maksimum güvenlik ana temasıyla hareket ederek kalite çalışmalarını yürütmektedir.

Sağlıkta Kalite Hizmet Standartları (SKHS) çerçevesinde yürütülen faaliyetlerde bölüm kalite sorumlularıyla koordineli bir şekilde çalışmak.

  Her bir bölümde büyüme ve gelişme adına bölüm hedefleri belirlemek.

  Kurumun güçlü ya da zayıf yönlerinin tespiti için öz değerlendirme faaliyetleri başlatmak.

  Hastanemiz fiziki yapısındaki aksaklıkların tespiti için bina turu düzenlemek.

Her ay gerçekleştirilen hasta memnuniyet anketlerinin takibini ve analizini yapmak.

 Yılda iki kez gerçekleştirilen çalışan memnuniyet anketlerinin takibini ve analizini yapmak.

SKHS kapsamında yapılan yazılı düzenlemelerin ihtiyaca binaen revizyonunu, kontrolünü ve takibini  yapmak.

  Hizmet sunumuna yönelik istatistiki bilgileri değerlendirmek.

  SKHS çerçevesinde belirlenen komiteleri yönetmek.

 Çalışan güvenliği ve hasta hakları birimiyle koordineli çalışmak.

Hiçde   dedikleri  gibi  değil  Sakarya’ın  en büyük  en  yoğun hastanesi  acili  bir  doktorla  Tatil   günü  geçirilmez.

Hak ve Adalet Partisi  Genel Başkan Yardımcısı  Eyüp GÜZEL”Bu kadar  güzel   Hastaneyi  Yönetenler  Şunu  bilsinler  bir  gün  Acile   düşerseniz  o  zaman  anlarsınız  Hastaları  hiç  düşünmeyen bir  yönetimin  görevde  olduğunu.Günahtır  Bu kadar   hastayı   yetersiz   bir  kadroyla  iyileştirmeniz  mümkün değildir. Sizleri  denetleyen Amirler değil  biz  Hasta  ve  Hasta yakınlarıdır.Çok iş yapan  Acil  Doktorlarına  teşekkür  ediyorum.   Yetersiz  Kadro ile  iş yaptıran Yönetimi kınıyorum.Bu işin takipçisi olacağım.”dedi

YORUMLAR

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar