Dolar : Alış : 7.3797 / Satış : 7.3930
Euro : Alış : 8.9778 / Satış : 8.9939
HAVA DURUMU
hava durumu

sakarya20°CRüzgarlı

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 34 Kategoride 11126 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Sakarya’da 1 Mayıs Coşkusu

01 Mayıs 2016 - 0 views kez okunmuş
Ana Sayfa » ana manset»Sakarya’da 1 Mayıs Coşkusu
Sakarya’da 1 Mayıs Coşkusu

Hak İş Konfederasyonu tarafından Sakarya’da organize edilen 1 Mayıs kutlama programı sabah saatlerinden itibaren başladı. 

Taleplerimizle alanlardayız. SAKARYA’DAYIZ!

HAK-İŞ 1 MAYIS’I SAKARYA’DA KUTLUYOR

HAK-İŞ Konfederasyonu, 1 Mayıs’ı ülkemizin önemli sanayi ve tarım şehirlerinden olan SAKARYA’da “Taşeron Çalışanlara İşçi Kadrosu İstiyoruz, Geçici ve Mevsimlik İşçilerin Sorunları Çözülsün, Teröre Hayır, Kardeşliğe Evet ve Yeni Anayasa” sloganlarıyla kutladı

HAK-İŞ’in Sakarya’da gerçekleştirdiği  1 Mayıs kutlamalarına HAK-İŞ Genel Başkanı Mahmut Arslan ile HAK-İŞ’e üye Sendikaların Yönetim Kurulu Üyeleri, binlerce üyesi işçi katıldı.

hakis1 hakis2 hakis3 hakis4 hakis5 hakis7 hakis8

HAK-İŞ Genel Başkanı Mahmut ARSLAN’ın açılış konuşma yaptı

Türkiye’nin dört bir tarafından gelen işçiler ve sendika yöneticileri, Kent Meydanını doldurdu. Halaylar çekilen ve coşkuyla kutlanmaya başlanan 1 Mayıs etkinliği kuran-ı kerim tilaveti ile start aldı. Hak İşKonfederasyonu Genel Başkanı Mahmut Arslan meydanı dolduran işçileri selamladı. 1 Mayıs kutlamaları dolayısıyla Emniyet Güçleri tarafından yoğun güvenlik önlemi alındığı gözleniyor.

HAK-İŞ’TEN TAKSİM ANITINA ÇELENK

HAK-İŞ Konfederasyonu Genel Başkanı Mahmut Arslan başkanlığında, İstanbul İl Temsilcisi ve Konfederasyonumuza bağlı sendikalarımızın Başkan, Yönetici ve Üyelerinden oluşan temsili heyet ile Kazancı Yokuşu’nda 1 Mayıs 1977’de hayatını kaybedenleri andı. Ardından Taksim Anıtı’na HAK-İŞ 1 Mayıs çelengi bırakıldı.

Genel Başkanımız Mahmut Arslan ve beraberindeki heyet, 30 Nisan 2016 tarihinde, HAK-İŞ’in Sakarya’da gerçekleştireceği 1 Mayıs kutlamaları öncesinde Taksim’de bir dizi etkinlikte bulundu. Arslan ve beraberindekiler önce 1 Mayıs 1977’de hayatını kaybedenlerin anısına kazancı yokuşuna karanfil bıraktı ardından Taksim anıtına çelenk bıraktı. Arslan, burada yaptığı açıklamada, şunları kaydetti:

“39 yıl önce Taksim’de yaşanan katliamın failleri bulununcaya kadar HAK-İŞ olarak bunun takipçisi olacağız. Taksim’de yaşanan katliamı unutmadan, unutturmadan 1 Mayıs’ı kutlamaya devam edeceğiz. 1980 darbesinden sonra 1993 yılında Taksim Meydanı’na ilk çıkan Konfederasyon HAK-İŞ’tir. Bu yıl da 1 Mayıs’ı Sakarya’da işçilerimiz, emekçilerimizle kutlayacağız. Emekçilerin birlik ve dayanışma gününde çalışanlarımızın sorunlarını HAK-İŞ olarak alanlarda yüksek sesle haykıracağız. Ülkemizin bütün meydanları 1 Mayıs alanı olduğu anlayışını geliştirmeye çalışıyoruz. 1 Mayıs birlik mücadele ve dayanışma gününü hem 1977 yılında burada kaybettiğimiz emekçilerimizi saygı ve rahmetle anıyoruz. Onların yakınlarının acılarını bir kez daha paylaşıyoruz. Burada yaşanan katliamın faillerinin bulunmasını için de hükümete ve yetkililere çağrıda bulunuyoruz. 1 Mayıs Emek ve Dayanışma günümüz kutlu olsun. Bütün emekçilerimizin sorunlarının çözüldüğü kardeşliğimizi, dayanışmamızın öne çıktığı, terörün ve terörizmin yaşanmadığı yeni bir Türkiye diliyoruz.”

YORUMLAR

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar