Dolar : Alış : 7.3708 / Satış : 7.3841
Euro : Alış : 8.9420 / Satış : 8.9581
HAVA DURUMU
hava durumu

sakarya11°CYağışlı

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 34 Kategoride 11297 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Sakarya Yazarlar Şairler Derneği -TEŞEKKÜR-

23 Nisan 2018 - 23 views kez okunmuş
Ana Sayfa » ana manset»Sakarya Yazarlar Şairler Derneği -TEŞEKKÜR-
Sakarya Yazarlar Şairler Derneği -TEŞEKKÜR-

Sakarya Yazarlar Şairler Derneği
-TEŞEKKÜR-
“Şiir Dostları Buluşuyor”etkinliğimiz,Sürpriz bir başlangıç ve muhteşem bir final ile hafızlarda yer alacak şekilde gerçekleşti.

Sayşad derneğimizin geleneksel hale getirdiği “Şiir Dostları Buluşuyor” etkinliğimiz Türkiye’mizin bir çok illerinden katılan değerli Şair,ozan,bestekar,ve üst düzey sanatçıların katılımı benzeri görülmemiş şekilde yankı uyandırarak sona erdi.

Sapanca Sosyal Gelişim Merkezi kongre salonunda 21 Nisan 2018 C.tesi günü 14.00 de başlayan etkinliğimizde ilk olarak misafirlerimizi salona sürpriz bir şekilde Şehit Erol Olçok Lisesi Müzik Grubu’nun o eşsiz melodileri ile aldık.

Programımız ilk bölümü Belgin Özkoç ve Yılmaz Yürek sunumunda,Türkiye Cumhuriyeti kurucu cumhurbaşkanı Mustafa Kemal Atatürk’ümüze saygı durusu ve İstiklal Marşı ile başladı.

Sayşad Başkanı Çetin Elveren’in konuklarımıza, hoş geldin konuşmasının ardından,konuşma ve plaket sunumu için Sapanca Kaymamı’mıza verilecek olan Teşekkür Plaketi’ni Sapanca Esnaf Odaları Başkanı Sn.Ahmet Çelik’e taktim ettik.
Ardından Sapanca Belediye Başkanı Sn.Aydın Yılmazer’e etkinliğimize katkı ve katılımlarından dolayı verilecek olan Teşekkür Plaketi’ni Bld.Başkan Yardımcısı Sn.Özkan Yavuz’a taktim ettik.
Ayrıca etkinliğimize uzun süredir katkı ve ilgilerinden dolayı değerli şiir dostlarımız Cahide Ulaş Aytar ve Şaziye Çelikler hanımefendilere Teşekkür Plaketleri’ni taktim ettik.

 

Programımız değerli konuğumuz Yazar Asuman Figen Tümer’in şiir üzerine muhteşem bilgilendirici konuşması ilgi ile dinlendi. Türkiye’nin bir çok illerinden şair ,ozan konukların şiirlerini okumaları ile devam etti.
Etkinliğin gündüz bölümünde sahne alan Sakarya’nın sevilen sesi sevgili Firdevs Altındaş gösterdiği performans ve okuduğu birbirinden güzel eserler ile izleyiciyi büyüledi.
Sahnesinin sonunda kendisine, derneğimize olan sanatsal katkılarından dolayı Teşekkür Plaketi’ni taktim ettik.

Programımız misafir dostlar ve Sayşad derneği şairlerimizin şiirleri ile devam ederken bu kez sahneye,
Ankara’dan konuşmacı olarak katılan bir muhteşem insan, bir sanat duayeni,Kltr.Snt.Dnş.Tülay Mutlu hanımefendi çıktı.
Değerli konuşmacı Tülay Mutlu sanat,şiir üzerini konuşmasını sürdürürken salondaki dinleyiciler adeta büyülendi ve sahneden inmemesini, o insanı yüreğinden kucaklayan ,sanat sarmaşığı gibi saran konuşmasının bitmemesini istediler.

Şiirler ile devam eden gündüz programımız,sırası ile sahne alan Aşık TuranYıldırım ve Aşık İhsani’nin atışmaları ve ardından Aşık Rahimi ve Aşık Şehmuz Demir’in atışmaları ile coşkulu bir şekilde sona erdi.

Etkinliğimizin ikinci bölümü Saü Uygulama Otel Restaurant’ında yenilen Akşam yemeğinin ardından İbrahim Açılan ve Selma Şahin’in sunuculuğunda Şaziye Çelikler’in (Ozan Maralı) sahne alması,misafirleri ikinci bölüme coşturarak hazırlaması ile başladı.
Değerli konukların ve Sayşad üyelerimizin şiirleri ile devam eden programımız,Arşt.Yazar,Ozan Hüseyin Özkan ve ardından Rabia Ece Aydoğdu’nun o insanın içini ısıtan türküleri şenlendi.

İkinci bölümde okunan birbirinden güzel şiirlerin ardından,gecenin finalinde bir sanat müziği duayeni,bir muhteşem yorumcu Ankara’nın çok sevilen Türk Sanat Müziği Sanatçısı Sn.Suphi Köksoy öyle bir sahne aldı ki salondaki dinleyiciler adeta büyülenmiş gibi sahneye odaklandılar.
Daha ilk parça da alkış tufanı kopan salonda,dinleyiciler Suphi Köksoy’un sahneden inmemesi için alkışlarını hiç susturmadılar.

Suphi Köksoy, bir de Dr. Bekir Mutlu’nun eşi Tülay Mutlu için yazdığı bestesi “Bir ilk bahar sabahı” adlı parça eşliğinde sahneye davet edilen Tülay Mutlu’nun, eşinin kendi için bestelediği eserin hikayesini anlatması sonucu, dinleyiciler hem duygulandı hem mest oldular.
Suphi Köksoy’un sanat müziği resitali ile bu muhteşem gece sona erdi.

Ertesi gün kahvaltının ardından,etkinliğimize katılan tüm misafirlerimiz ile Sapanca Gölü kıyısına yapılan tur hayli keyiflenen,neşelenen misafirlerimiz, her güzel şeyin bir sonu olduğu hatırlayarak.
Şiir Dostları Buluşuyor” 4. etkinliğinde tekrar bir arada olma sözü vererek, birbirleri ile vedalaşıp,güzel beldemizden,dostluğa,sanata şiire doyarak mutlu bir şekilde ayrıldılar…

Sayşad derneği yönetimi olarak
Öncelikle sanata değer veren anlayışla etkinliğimize katkı,katılım sağlayan Sapanca Belediye Başkanı Aydın YILMAZER’ beye,
Etkinliğimize katılan konuşmacı ve sanatçılarımız başta Sn. Tülay MUTLU,Sn.Asuman Figen TÜMER,Sn.Firdevs ALTINDAŞ,Sn.Suphi KÖKSOY Beyefendiye ve genç müzisyen ve solistlerden olusan Şehit Erol Olçok Lisesi Müzik Grubu’na,
Bu muhteşem programımızın sunuculuğunu üstlenen,Selma ŞAHİN,Belgin ÖZKOÇ,İbrahim AÇILAN,Yılmaz YÜREK,
Etkinliğimize farklı illerden katılan tüm şiir dostu arkadaşlarımıza,
Ve Sayşad derneğimiz üyesi emeği geçen tüm arkadaşlarımıza,gönül dolusu sevgi ile teşekkürlerimizi sunuyoruz.

Sayşad Yön.Krl.
Başkanı:Çetin ELVEREN

Görüntünün olası içeriği: 1 kişi, ayakta

Görüntünün olası içeriği: 1 kişi, ayakta

Görüntünün olası içeriği: 1 kişi, ayakta ve açık hava

Görüntünün olası içeriği: 6 kişi, TC Yılmaz Yürek, İbrahim Açılan ve Çetin Elveren dahil, gülümseyen insanlar, ayakta duran insanlar ve ayakkabılar

Görüntünün olası içeriği: 8 kişi, ayakta duran insanlar ve iç mekan

Görüntünün olası içeriği: 2 kişi, İbrahim Açılan dahil, ayakta duran insanlar

Görüntünün olası içeriği: 12 kişi, TC Ali Çetinkaya dahil, gülümseyen insanlar, oturan insanlar ve iç mekan

Görüntünün olası içeriği: 14 kişi, Çetin Elveren dahil, gülümseyen insanlar, iç mekan

Görüntünün olası içeriği: 12 kişi, İbrahim Açılan dahil, gülümseyen insanlar

Salih Aydoğdu Bizden de SAYŞAD Yönetim Kuruluna ve emeği geçen herkese can-ı gönülden teşekkürler.

Çetin Elveren yanıtladı1 Yanıt
Şükran Kınalı Olağanüstü güzellikte bir gün ve gece yaşatan Sayşad derneğimizin sayın başkanı Çetin Elveren’e, Sayşad ailemizin değerli üyelerine, ve bizlerle birlikte olmayı seçen saygıdeğer tüm şiir doslarımıza en içten teşekkürler…..

t
Zeliş Dadaşkızı SAKARYA ŞAİRLER VE YAZARLAR DERNEĞİNİN(SAYŞAD) DÜZENLEDİĞİ 3. SAPANCA ŞİİR ŞÖLENİNDE VERDİKLERİ EMEKTEN DOLAYI BAŞTA SAYŞAD BAŞKANI ÇETİN ELVEREN BEYEFENDİYE VE DERNEK YÖNETİCİLERİNE ,KATILIMCI DOSTLARIMIZA ,DEĞERLİ SANATÇILARIMIZA RADYO MAVİ EYLÜL VE KOCAELİ OZANLAR ŞAİRLER VE EDEBİYATÇILAR DERNEĞİ (KOŞEDER) OLARAK TEŞEKKÜR EDER BAŞARILARINIZIN DEVAMINI DİLERİZ…

Yıldız Toksöz Güzel bir etkinlikte bulunmaktan mutluydum. SAYŞAD in değerli üyelerine ve siz değerli başkanına teşekkur ederim konuklarına verdikleri değer
Çetin Elveren yanıtladı1 Yanıt
Sunduz Biga Herşey o kadar güzeldi ki başkan Çetin Elveren nezdinde tüm emeği geçen dostlara sonsuz teşekürler…

Asuman Figen Tümer Bu değerli etkinliğin organizasyonunda
emeği geçenleri yürekten kutluyorum.
Sanata katkısı olan her şey varoluşa büyük anlam katıyor.Daha Fazlasını Gör

Attila Elüstün Başarılarınızın devamı dileklerimizle umarız bizimde orada olduğumuz bir dönemde bizde katkı sağlarız etkinliğinize . Sevgili Başkan…

Çetin Elveren Bir gün denk gelir ve aramıza katılırsınız sizde Attila bey…Teşekkürler dilekleriniz için…Selamlar

Belgin özkoç SAYŞAD”ın düzenlediği dostlukların pekiştiği,şiirlerle ruhların yükseldiği,sanatın toplum için öneminin güncellendiği muhteşem kültür ve sanat etkinliğinin üçüncüsü güzel anılarla hafızalarda kalmaya devam edecek.Emeği geçen herkese tekrar tekrar teşekkürler.

Nermin Akkan Kutlarım Sevgili Çetin.Daim olsun başarılarınız.

Gülşen Musa Şenderin BAŞARILARINIZIN DEVAMINA…BU DEĞERLİ ETKİNLİĞE KATILMA ŞANSIM OLDU.. EMEĞİ GEÇEN HERKESE SONSUZ TEŞEKKÜRLER…ŞİİR VE MÜZİK YELPAZESİ ALTINDA DOSTLUKLARIN ÇOĞALDIĞI SANAT SEVERLERİN BİR ARADA YÜKLENDİKLERİ SORUMLULUKLA SANAT SEVDASINI YAŞATMAK/YAŞAMAK ÇOK ÇOK GÜZELDİ.. ÇETİN BEYİ VE GURUBUNU GÖNLÜNDEN KUTLUYORUM…SAYGILARIMLA

 
Reyhan Karagöz Çetin Kutlarım sevgili başkanım.
Şiir serüveni olanca hızıyla ve başarılarla sürsün inşallah. Yanınızda olamasam da katılan ve emek veren bütün arkadaşları da kutluyorum.
Şiirli nice günlere inşallah.
TC Fatma Bayhan Şengül Güzel aile kuşadasından selamlar yürekden kutluyorum

İsmail Sezgin-iremcikdergisi Yeditepeden,Eyüpsultan Semalarından Şiirin ve Edebiyatın Diliyle Dost yüreklerinizi selamlıyorum..Gidip Gördüğümüz Birçok etkinliklere iştirak etmekle birlikte,Derneğinizin daha önceki faaliyetlerine katılma fırsatım oldu..Bu yapılan 3. etkinliğine katDaha Fazlasını Gör

YORUMLAR

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar