Dolar : Alış : 7.5939 / Satış : 7.6075
Euro : Alış : 9.0208 / Satış : 9.0371
HAVA DURUMU
hava durumu

sakarya16°CParçalı Bulutlu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 34 Kategoride 11380 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Sakarya Vefa Der Açılışı Muhteşemdi

21 Nisan 2017 - 1 views kez okunmuş
Ana Sayfa » ana manset»Sakarya Vefa Der Açılışı Muhteşemdi
Sakarya Vefa Der Açılışı Muhteşemdi

Sakarya Vefa Der Açılışı Muhteşemdi

Türkiye Vefa Derneği  Sakarya  Şubesi Törenle  Açılışı yapıldı.

Açılışa Türkiye Vefa Derneği  Genel Başkanı Zülfü KARTAKGÜL,Adapazarı Kaymakamı Yusuf Ziya Çelikkaya,Hak ve Huzur Partisi Genel Başkan Yardımcısı Necla BAKAN,Hak ve Adalet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Eyüp GÜZEL,Genç Cihan Derneği Başkanı Davut TAŞDEMİR,Kainat Kültür Sanat Derneği Başkanı Hatice BULUT,Sakarya Kültürel ve Doğal Kaynakları Koruma Derneği Başkanı Osman ZOR,Sakarya Medya Derneği Başkan Vekili Fehmi DUMAN ve  çok  sayıda   Sakarya’lı katıldı.

Tığcılar Mahallesi Kavaklar Caddesi Atıf Şenel İş Merkezi Kat  4 No 22  Adapazarı   adresinde açılış gerçekleşen Türkiye Vefa Derneği  Sakarya Şubesi İl başkanlığını  Şaban KIZILIRMAK  üstlendi.

Türkiye Vefa Derneği  Sakarya  Şubesinin  açılış  konuşmasını Genel Başkan Zülfü Kartakgül yaptı.

Elazığ’dan ülkemize, hatta dünyaya açılan Türkiye Vefa-Der’in çalışmalarını Genel Başkan Zülfü Kartakgül anlattı. Tek gayelerinin ülkesine âşık, bayrağına sevdalı gençlerin yetişmesine vesile olmak olduğunu belirten Kartakgül, hayırlı hizmetlere imza attıklarını kaydetti.

Hain darbe girişimi sırasında taşın altına ellerini değil, adeta gövdelerini koyduklarını belirten Genel Başkan Kartakgül, Cumhurun Başkanı’nın yanında olduklarını  söyledi

Türkiye Vefa Derneği’nin 20 Nisan tarihinde Elazığ merkezli kurulduğunu ve yurt çapında şubelerinin bulunduğunu beyan eden Kartakgül, dernek çalışmaları hakkında oldukça kapsamlı görüşlere yer verdi. Vefa hareketinin misyonunun oldukça geniş olduğunu ve kısa bir sürede anlatılamayacağını, bu misyonun üstlendiği görevlerin hakkı tutmak olduğunu ifade eden Kartakgül, günümüzün hastalığı olan vefasız duruş karşısında Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın misyonunu yerine getirmek için gayret gösterdiklerini söyledi.

CUMHURBAŞKANIMIZIN YANINDAYIZ

Tam bağımsız ve daha güçlü bir ülke için Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın büyük gayret sarf ettiğini belirten Kartakgül, açıklamasında şunları söyledi: “Ülkemizin zor günlerden geçtiği şu günlerde en çok birlik ve beraberlik ruhuna ihtiyacımız vardır. 2023 hedefine adım adım yaklaştığımız şu günlerde hepimizin bu birlik ruhuna uygun hareket etmesi elzemdir. Bizler milliyetçi muhafazakâr kesime vefamızı her defasında sergilemekteyiz. Bu kapsamda merkez sağda siyaset yapmış ve Hakk’a yürümüş çok kıymetli büyüklerimizi buradan anmak istiyorum.. Tabi yüz yılın lideri olan dünya liderimiz Sayın Cumhurbaşkanımızın dava neferleriyiz.”

GENEL MERKEZİMİZ ŞUBELERİNİ AÇIYOR

Türkiye Vefa-Der Genel Merkezi olarak teşkilat yapılarını oldukça güçlü tuttuklarını ve illerde yeni şubeler açtıklarını belirten Kartakgül, sözlerine şöyle devam etti: “20 Nisan 2016 yılında resmen faaliyetlerimize başladık. Ülke genelinde 9 il ve 5 ilçede derneğimiz faal bir şekilde çalışmalarını sürdürüyor. İstanbul, Çanakkale, Şırnak, Şanlıurfa, Van’da derneğimize oldukça güzel bir teveccüh var. Şubelerimiz bunlarla sınırlı kalmayacak, şimdiye kadar birçok ilden teklif aldık ve bunları da değerlendirmeye alacağımızı belirtmek istiyorum.”

SAKARYA  VEFA DER AÇILIŞI MUHTEŞEMDİ

Vefa – Der Genel Başkanı Zülfü Kartakgül,  illerde şube açılışlarını yaptıklarını ve Bugün Sakarya  Vefa Derneği’nin güzel bir organizasyonla açıldığını belirterek sözlerini şöyle sürdürdü: “Derneğimizde çok tatlı ve güzel bir koşturmaca var, bizler gibi vatan sevdalıları durmadan, usanmadan ve yılmadan bizlere desteklerini veriyorlar. Türkiyenin Dörtbir yanında  gönüldaşlarımız  var.Gönüldaşların  heyecanı bizleri gururlandırdı, öyle ümit ediyorum ki bu hareket yurt çapında fevç fevç çoğalacak, milli ve manevi duygularla yeni bir neslin yetişmesine öncülük edeceğiz.”

 VEFA HAREKETİ MENFAAT VE ÇIKARDAN UZAK

Bu hareketin menfaat ve çıkar ilişkilerden uzak olduğunu beyan eden Kartakgül, samimi insanların bir arada olduğu bir yapılaşma olduğunu söyledi. Kartakgül, “Vatanın birliği ve bayrağın ilelebet dalgalanması için bu samimiyeti Rabbim bizlere daim etsin. Niyeti halis olanı yüce Allah muhlis kılıyor. Bu hareketi Elazığ’dan başlattık, Edirne’den Kars’a tek amacımız bayrağımızın dalgalanmasıdır” dedi.

BİRÇOK PROJEYE İMZA ATTIK

Vefa-Der olarak kuruluşlarından bu yana gerçekleştirdikleri çalışmalardan da bahseden Kartakgül, birçok sosyal projeye imza attıklarını belirterek şu bilgileri verdi: “Çanakkale şehitlerimizi anmak adına Fırat Üniversitesi’nde öğrenci kardeşlerimizle birlikte çok anlamlı bir program gerçekleştirdik. Bu programa Ankara’dan Ahmet Balıbey hocamızı davet ettik. Yine Vefa-Der olarak Kişisel Gelişim Uzmanı Atakan Yıldız hocamızın katılımıyla Anneler Günü’nde kadının toplumdaki yeri, annenin önemi ve bununla ilgili bilinçlendirme programı düzenledik. Çocuk istismarı ile ilgili imza kampanyası düzenledik ve sapık zihniyetteki insanlara karşı kesinlikle idamın getirilmesini istedik. Ayrıca bu süreçte Mekke’nin Fethi Gecesi düzenledik ve Dursun Ali Erzincanlı gibi çok değerli bir ismin programımıza katılımını sağladık. Yardıma muhtaç ailelere yönelik Kadın Kollarımız tarafından hayır kermesi düzenledi ve buradan elde edilen gelirle alınan yardım kolileri ihtiyaç sahibi ailelere dağıtıldı. İlerleyen süreçte de Van ve Şanlıurfa şubelerimizle birlikte Halep’e yardım kampanyası başlattık. Ayrıca Bayırbucak’ta mücadele eden kardeşlerimize 2 tır yardım göndermiştik. Bir de yetim ve öksüz olan miniklerimize yönelik gerçekleştirdiğimiz projede Kadın Kollarımız bu yavrularımızı belirli günlerde eğlence merkezlerine götürüp eğlenceli vakit geçirmelerini sağlıyor. Yine belirli aralıklarla huzurevi ziyaretlerimiz oluyor.

Kartakgül ayrıca Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın yapmış olduğu proje çağrısına Türkiye Vefa-Der olarak sundukları ‘Spor ile Engelleri Aşalım’ projesiyle cevap verdiklerini söyledi. Bu projeden Elazığ milletvekillerinin de haberdar olduğunu ve takibinin yapılacağına inandıklarını ifade eden Kartakgül, projenin onayı halinde Elazığ için büyük bir kazanç olacağını kaydetti. Proje kapsamında Down-Sendromlu çocuklar başta olmak üzere engelli bireylere yönelik çalışmalar sürdüreceklerini belirten Katrakgül, “Spor ile bu kardeşlerimizin psikomotor hareketlerini geliştirmeyi amaçlıyoruz. Mini bir spor okulu kuracağız ve burada 25 öğrenciye yüzmeden at biniciliğine kadar 1 yıl süreyle eğitim vereceğiz. Bu kardeşlerimizde proje başlangıcıyla sonrası arasındaki gelişimi gözlemleyip farkındalık oluşturmak istiyoruz” dedi.

HAYKIRA HAYKIRA ‘EVET’ DİYORUZ

Vefa – Der’in duruşunun ilk günden beri aynı olduğunu 16 Nisan referandum sürecinde de ülkenin dik duruşlu Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yanında yer aldıklarını belirten Kartakgül, sözlerini şu şekilde sürdürdü: “Sayın Cumhurbaşkanımızın yanında yer almak, onunla aynı safta olmak bizler için onurdur, şereftir. Sakarya Şubemizin  hayırlı olmasını  dilerim”

İNSAN İÇİN, İNSANLIK İÇİN, TOPLUM İÇİN VE DEVLETLER İÇİN SİVİL TOPLUM

 Açılışta  konuşan  Adapazarı Kaymakamı Yusuf Ziya Çelikkaya” Valimiz  Hüseyin Avni Ços’un  selamlarını  getirdim.Sivil toplum kuruluşları gönüllüler tarafından kurulmuş ve kar amacı gütmeyen yararlı kuruluşlardır. İnsan için, insanlık için, toplum için ve devletler için sivil toplum kuruluşlarının çok önemli olduğu bir gerçektir. İnsanların bilinçlenmesi, birlik ve beraberlik içinde yaşaması için sorunları çözmek ve çözüm yolları üretmek açısından çok önemlidir.

Bu kuruluşların herkese yardım etmesi ve toplumlara yararlı hizmetler geliştirmek için çalışıyor olması bu kuruluşların ne kadar önemli olduğunu ortaya koymaktadır. Sivil toplum kuruluşları resmi kurumlardan bağımsız bir şekilde çalışan, politik, sosyal, kültürel, hukuki ve çevresel amaçları doğrultusunda lobi çalışmaları, ikna ve eylemlerle çalışan, üyelerini ve çalışanlarını gönüllülük usulüyle alan, kâr amacı gütmeyen  kuruluşlardır.Sizlerin bu  çalışmalarını  önemsiyorum.Çalışmalarınızın  başarılı olmasını  dilerim.

Konuşmalardan  sonra  Kurdele  kesiminden  sonra  Türkiye Vefa Derneği  Sakarya Şubesi İl başkanlığı İl başkanı   Şaban Kızılırmak  tarafından  tanıtıldı.

YORUMLAR

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar