Dolar : Alış : 7.1357 / Satış : 7.1485
Euro : Alış : 8.6774 / Satış : 8.6930
HAVA DURUMU
hava durumu

sakarya11°CParçalı Bulutlu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 34 Kategoride 11262 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Sakarya MÜSİAD EXPO’da yerini aldı

11 Kasım 2016 - 0 views kez okunmuş
Ana Sayfa » ana manset»Sakarya MÜSİAD EXPO’da yerini aldı
Sakarya MÜSİAD EXPO’da yerini aldı

Sakarya MÜSİAD EXPO’da yerini aldı

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği Sakarya Şubesi üyesi Taraklı Termal Turizm, Özelitte Giyim, STK Makine ve Okuyanlar Masa; MÜSİAD Expo 2016’da açtığı stantla ziyaretçiler tarafından büyük ilgi gördü.

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD), iki yılda bir İstanbul CNR’de gerçekleştirdiği, 123 Ülkeden 7 bin 250 seçkin işadamı ve 200 bin yerli ziyaretçinin katıldığı MÜSİAD Expo 2016’da Sakarya’dan da 4 firma yerini aldı.

fuar-11

fuar-07

MÜSİAD Sakarya şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Genç, eski dönem Başkanı Halit İnci, Başkan Yardımcısı Yaşar Coşkun ve yönetim kurulu üyeleri, ilk günü Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açılışı yapılan 8. Holl’de bulunan Taraklı Termal Turizm, 2 Holl’de bulunan Özelitte Giyim, 6. Hol’de bulunan STK Makine ve 2. Holl’de bulunan Okuyanlar Masa’nın standını ziyaret etti. Ziyartte MÜSİAD Genel Başkanı Nail Olpak, geçmiş dönem başkanları Ömer Bolat ve Deik Başkanı Ömer Cihat Vardar’la da görüşen MÜSİAD Sakarya Şubesi üyeleri; yerli ve yabancı işadamlarıyla da sektörleriyle ilgili ikili iş görüşmesi de gerçekleştirdi.

fuar-01    fuar-05  fuar-07 fuar-08 fuar-09 fuar-10  fuar-12

fuar-02

ASKARYA Yatırım A.Ş. kuruluşu olan Taraklı Termal 2010 yılında 2 senelik bir fizibilite çalışmasının neticesinde kurulmuştur. İsmini tarihi Taraklı İlçesi’nden alan ‘Taraklı Termal’ doğanın mucizesini ülkemize ve dünyaya sağlık ile eğlenceyi birleştirerek sunmak, bunu çalışanlarıyla verimli ve sürdürülebilir kılarak yenilikçi yapısıyla sağlık ve turizm sektöründe uluslararası lider bir marka olma yönünde emin adımlarla ilerlemektedir.

1300 daire, 31.200 devre mülk ve sosyal tesislerden oluşan projenin değeri yaklaşık 400.000.000 TL’ dir.

Tamamlandığında 400 kişiye doğrudan, 2000 kişiye dolaylı olarak iş olanağı sağlanacaktır.

Size özel tekliflerimiz için bizi arayabilirsin 0264 271 78 78  Muhteşem bir gezi için rezervasyon yaptırabilirsin
Proje Özellikleri

Tatil köyümüz Sakarya ili sınırlarında Antik Çağ kalıntıları barındıran şirin bir Osmanlı kasabası olan Taraklı’da yer almaktadır. Dairelerimizin tamamı eşyalı olup akıllı ev sistemleriyle donatılmıştır, banyolarda kesintisiz olarak kaplıca suyu akmaktadır.

 • 100.000 m2
 • 60 Blok
 • 130 Daire
Kongre Turizmi İçin Yeni Bir Alternatif

1100 kişilik bölünebilir konferans salonu
300 kişilik seminer salonu
2 adet 250 kişilik seminer salonu
Toplantı odalar

Cittaslow (Sakin Şehir) Ödülü

Taraklı, sakinliği ve suç oranının yok denecek kadar az olması nedeniyle İtalya’nın Greve in Chianti kentinde kurulan Cittaslow (sakin şehir) birliği tarafından üyeliğe kabul edildi.

Metropollere Olan Yakınlık
 • İstanbul175 km
 • Ankara270 km
 • Kocaeli100 km
 • Bolu130 km
 • Sakarya55 km
 • Bursa150 km
Kongre Turizmi İçin Yeni Bir Alternatif

1100 kişilik bölünebilir konferans salonu
300 kişilik seminer salonu
2 adet 250 kişilik seminer salonu
Toplantı odaları

Kongre Turizmi İçin Yeni Bir Alternatif

1100 kişilik bölünebilir konferans salonu
300 kişilik seminer salonu
2 adet 250 kişilik seminer salonu
Toplantı odaları

Sağlık Turizmi Alanında Güçlü Altyapı

2016 yılında açılması planlanan Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Hastanesinden tüm SGK ve anlaşmalı sağlık sigorta mensupları yararlanabilecek. Yerli ve yabancı turistlerin sağlık turizmine gösterdiği ilgi nedeniyle devre mülkünüzün değeri de sağlık turizmi sayesinde her daim yükselecektir.

Cittaslow (Sakin Şehir) Ödülü

Taraklı, sakinliği ve suç oranının yok denecek kadar az olması nedeniyle İtalya’nın Greve in Chianti kentinde kurulan Cittaslow (sakin şehir) birliği tarafından üyeliğe kabul edildi.

EDEN (Avrupalı Seçkin Destinasyonlar Projesi)

Taraklı, Eden projesinin Türkiye ayağında 1.’liğe layık görülmüş ve Türkiye ulusal destinasyonu seçilmiştir. Proje kapsamında Avrupa komisyonu turizmle ilgili yaptığı toplantı ve faaliyetlerinde Eden Taraklı’ nın tanıtımını yapmaktadır.

Spor ve Eğlence Alanında Geniş Aktivite Seçenekleri

Fitness salonları, spor sahaları, aquapark, masa tenisi, bilardo, masa hokeyi, tarihi ipek yolu turları, bisiklet turları, Atv safarileri, paintball gibi 60’ı aşkın aktivite olanağı

SPA

Bölgedeki en geniş spa merkezine sahip olma özelliğine sahip olan Taraklı Termal tatil köyü geleneksel ve modern hamamları, buhar odası, ve saunaları ile misafirlerine geniş bir yelpazede hizmet sunuyor.

Termal ve Keyif Havuzları

Dairelerinizde ve havuzlarınızda termal suyun ipeksi dokunuşu eşliğinde mucizeyi hissedin.Termal Havuzlar, Keyif Havuzları,Özel Aile Havuzları,Şok Havuzları,Kar Çeşmeleri,Vitamin Barları,Dinlenme Salonları,Sıcak Odalar

EDEN (Avrupalı Seçkin Destinasyonlar Projesi)

Taraklı, Eden projesinin Türkiye ayağında 1.’liğe layık görülmüş ve Türkiye ulusal destinasyonu seçilmiştir. Proje kapsamında Avrupa komisyonu turizmle ilgili yaptığı toplantı ve faaliyetlerinde Eden Taraklı’ nın tanıtımını yapmaktadır.

fuar-06

Özel Giyim

Özel Giyim Mağazaları 1965’te Kısmet Ticaret adı altında Adapazarı şehir merkezinde kurulmuştur. Adapazarı içerisindeki mağazalara fason ürün diken işletmemiz 80’li yılların başında kendi atölyelerinde ürettiği ürünleri çevre ilçelere toptan olarak satmaya başlamıştır.

Cadde mağazacılığı serüvenine 90’lı yılların başında giren işletme ilk cadde mağazasını açarak toptan satış üzerine olan çalışmalarını perakende sektörüne kaydırma kararı almıştır. 1999 marmara depreminden sonra toptan üretimi durdurma noktasına getiren işletme perakende sektöründe ciddi yatırımlara eğilme kararı aldı.

2004 yılında yapılan yatırımla şimdiki merkez mağaza olan 750m2 kapalı alana sahip 2.cadde mağazasını açtı. 4 katlı mağazada sadece erkek hazır giyimi bulunmakta olup, her katta farklı konseptlerde ürünler sunulmaktadır. Sarar, Karaca gibi ulusal anlamda ciddi birikime sahip markaları bünyesine katarak bölgede markalı ürünlerin perakende satışında önemli bir noktaya gelmiştir. Özel Giyim deneyimli ve güleryüzlü 15 peronelini çeşitli eğitimlerle sürekli geliştirmektedir.

İşletmenin 2009 yılında bünyesine kattığı “ÖZELİTTE” markası Türk Patent Enstitüsü tarafından onaylanmıştır.

Bölgesindeki gelişmelere açık, bölgenin nabzını takip eden ve şehirdeki çeşitli Sivil Toplum Örgütlerine desteğini her zaman göstermiş, bu doğrultuda sponsorluk anlaşmalarını yönlendirmiştir.

Özel Giyim göstermiş olduğu titizlik ve kalite anlayışı ile, SARAR firmasının en iyi 20 mağaza listesi içerisinde kendisine yer bulmuştur.

fuar-03

   1. Süt Nakil Tankı
   2. Süt Soğutma Tankı
   3. Süt Depo Tankı
   4. Süt Alım Teknesi
   5. Güğüm
  1. SÜT STANDARDİZASYON ÜNİTESİ
   1. Süt Pişirme Kazanı
   2. Krema & Temizleme Seperatörü
   3. Pastörizasyon Ünitesi
   4. Deoderizatör (Koku Alma)
   5. Homojenizatör
   6. Süt Tozu Mikseri
  2. YOĞURT VE AYRAN ÜNİTELERİ
   1. Homojenizatör
   2. Yoğurt Dolum Makinası
   3. Yoğurt Vakum Evaporatörü
   4. Ayran Proses Tankı
   5. Kültür Tankı
   6. Mayalama Tüpü
   7. Yoğurt Taşıma Arabası
  3. KAŞAR PEYNİRİ ÜNİTESİ
   1. Kaşar Proses Tankı
   2. Teleme Süzme Tamburu
   3. Teleme Süzme Teknesi
   4. Sulu Haşlama Makinası
   5. Kuru Haşlama Makinası
   6. Teleme Aktarma
   7. Kaşar Gramajlama
   8. Kaşar Taşıma Arabası
   9. Teleme Doğrama
   10. Kaşar Kalıpları
  4. HELLİM PEYNİR ÜRETİM HATTI
  5. LOR PEYNİRİ ÜNİTESİ
   1. P.A.S. Depo Tankı
   2. Lor Kaynatma Kazanı
   3. Lor Süzme Teknesi
   4. Lor Askısı
   5. Lor Üretim Ünitesi
  6. BEYAZ PEYNİR ÜNİTESİ
   1. Mayalama Teknesi
   2. Beyaz Peynir Ekipmanları
   3. Salamura Depo Tankı
   4. Teneke Kapatma Makinası
  7. TEREYAĞI VE KAYMAK
   1. Krema Olgunlaştırma Tankı
   2. Tereyağı Yayık
   3. Tereyağı Gramajlama
   4. Tereyağı Yoğurma
   5. Kaymak Arabası
  8. DONDURMA ÜNİTESİ
   1. Miks Hazırlama Tankı
   2. Soğutma Tankı
   3. Dondurma Homojenizatörü
   4. Dondurma Makinası
  9. DOLUM VE PAKETLEME
   1. Yoğurt Sütü Dolum Makinası
   2. Ayran ve Yoğurt Sütü Dolum
   3. Shrink Makinası
   4. Vakum ve Paketleme Makinası
  10. YARDIMCI ÜNİTELER
   1. Cip Sistemi
   2. Buhar Jeneratörü
   3. İnkübasyon Isıtma Apareyi
   4. Süt Pompası
   5. Süt Dolum Tabancası
   6. Hat Filtresi
   7. Eşanjör
   8. Kollektör
  11. DİĞER ÜNİTELER
   1. Reçel Vakum Ünitesi
  12. PASLANMAZ SÜT VE BUHAR TESİSATLARI
 1. BELGELERİMİZ
 2. KATALOG
 3. REFERANSLAR
 4. GALERİ
 5. PROJE VE MÜHENDİSLİK

fuar-04

“Tek rakibimiz kendimiziz” düsturuyla pazarlamanın tüm unsurlarını en verimli şekilde kullanarak, üretimden satışa, teslimattan satış sonrası desteğe kadar her konuda kendimizi sürekli geliştirerek ürün ve hizmet kalitemizle sektörümüzde izleyen değil izlenen firma olarak faaliyetlerimizi sürdürmek ve bunu yaparken doğal kaynaklarımıza ve çevremize karşı duyarlı, sosyal sorumluluk bilinciyle çalışan bir firma olarak varlığımı devam ettirme gayreti içerisindeyiz. Müşterilerimizin, müşterimiz olmaktan gurur duyduğu, rakiplerimizinse örnek aldığı bir firma portresi çizmeyi amaçlıyoruz.
Ürünlerimiz
»
Sofra-Masa
Sofra-Masa
Modüller Ürünler
Modüller Ürünler
Siesta-Design
Siesta-Design
Siesta-Rattan
Siesta-Rattan
Siesta-Garden
Siesta-Garden
Verzalit
Verzalit
Diğer
Diğer
Okuyanlar Masa & Sofra yıllarca kazandığı deneyimin verdiği güvenle, sahip olduğu bilgi ve tecrübeyi, ileri teknoloji ve uyumlu ekibiyle bütünleştirerek, sektörüne başlattığı imalatla değer katmaktadır.
Ürün kalitesinde malzeme kadar işçiliğinde önemli olduğunu bilen Okuyanlar Masa & Sofra üretim sürecinin her bir aşamasında son derece titiz bir çalışma yürüterek kaliteden taviz vermeden ekonomik üretim yapmayı başarmış, bu avantajını müşterilerine yansıtmaktadır. İstediğiniz boyut ve renkte plastik ve ahşap masa & sofra imalatı yapmaktayız.

YORUMLAR

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar