Dolar : Alış : 7.3708 / Satış : 7.3841
Euro : Alış : 8.9420 / Satış : 8.9581
HAVA DURUMU
hava durumu

sakarya8°CYağışlı

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 34 Kategoride 11291 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Sakarya Medya Derneği Başarılı İşadamı Ahmet GENÇ’i ziyaret etti

13 Aralık 2016 - 0 views kez okunmuş
Ana Sayfa » ana manset»Sakarya Medya Derneği Başarılı İşadamı Ahmet GENÇ’i ziyaret etti
Sakarya Medya Derneği Başarılı İşadamı Ahmet GENÇ’i ziyaret etti

Başarılı İşadamı Ahmet GENÇ ‘i Sakarya Medya Derneği Başkanı Mehmet Sağlam ,Başkan Yardımcısı Fehmi DUMAN ziyaret etti.

Sakarya İlinde TURİZM YATIRIMLARI ÖNCÜSÜ Ahmet GENÇ

MÜSİAD Sakarya Şubesinde 10 yıldan bu yana Yönetiminde yer alıp Son 2 yıldan bu yana Başkanlığını üstlenen Başarılı İşadamı Ahmet GENÇ ‘i Sakarya Medya Derneği Başkanı Mehmet Sağlam ,Başkan Yardımcısı Fehmi DUMAN ziyaret etti.

Sakarya İlinde TURİZM YATIRIMLARI ÖNCÜSÜ Ahmet GENÇ “ASKARYA Yatırım A.Ş. kuruluşu olan Taraklı Termal 2010 yılında 2 senelik bir fizibilite çalışmasının neticesinde kurulmuştur. İsmini tarihi Taraklı İlçesi’nden alan ‘Taraklı Termal’ doğanın mucizesini ülkemize ve dünyaya sağlık ile eğlenceyi birleştirerek sunmak, bunu çalışanlarıyla verimli ve sürdürülebilir kılarak yenilikçi yapısıyla sağlık ve turizm sektöründe uluslararası lider bir marka olma yönünde emin adımlarla ilerlemektedir.
1300 daire, 31.200 devre mülk ve sosyal tesislerden oluşan projenin değeri yaklaşık 400.000.000 TL’ dir.
Tamamlandığında 400 kişiye doğrudan, 2000 kişiye dolaylı olarak iş olanağı sağlanacaktır.
PROJE DETAYI
• Proje Özellikleri
Tatil köyümüz Sakarya ili sınırlarında Antik çağ kalıntıları barındıran şirin bir Osmanlı kasabası olan Taraklı da 100.000 m2 arazi üzerinde yer almakta ve 60 Blok 1300 daireden oluşmaktadır. Dairelerimizin tamamı eşyalı akıllı ev sistemleriyle donatılmıştır banyolarda ise kesintisiz kaplıca suyu akmaktadır.
• Metropollere olan yakınlık
İstanbul 175 km, Kocaeli 100 km, Sakarya 55 km, Ankara 270 km , Bolu 130 km,Bursa 150 km.


• Kongre Turizmi için yeni alternatifi
1100 kişilik bölünebilir konferans salonu,300 kişilik seminer salonu ve 2 adet 250 kişilik seminer salonu, toplantı odaları.
• Sağlık Turizmi alanında güçlü bir altyapı
Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Hastanesinden tüm vatandaşlar yararlanabilecek. Yerli ve yabancı turistlerin sağlık turizmine gösterdiği ilgi nedeniyle devre mülkünüzün değeri de Sağlık turizmi sayesinde her daim yükselecektir.
• Cittaslow (sakin şehir) Ödülü
Taraklı, sakinliği ve suç oranının yok denecek kadar az olması nedeniyle İtalya’nın Greve in Chianti kentinde kurulan Cittaslow(sakin şehir) birliği tarafından üyeliğe kabul edildi.

Sakarya54 - Sakarya'nın gür sesi
• Eden(European Destinations of Excellence ) Avrupalı Seçkin Destinasyonlar Projesi
Taraklı, Eden projesinin Türkiye ayağında 1.’liğe layık görülmüş ve Türkiye ulusal destinasyonu seçilmiştir. Proje kapsamında Avrupa komisyonu turizmle ilgili yaptığı toplantı ve faaliyetlerinde Eden Taraklı’ nın tanıtımını yapmaktadır.
• Spor ve Eğlence alanında geniş aktivite seçenekleri
Fitness salonları, spor sahaları,aquapark,masa tenisi,bilardo,masa hokeyi,tarihi ipek yolu turları,bisiklet turları,Atv safarileri,paintball gibi 60’ı aşkın aktivite olanağı.

Firmalarımızı tanıyalım: Taraklı termal
• Spa
Bölgedeki en geniş spa merkezine sahip olma özelliğine sahip olan Taraklı Termal tatil köyü geleneksel ve modern hamamları, buhar odası, ve saunaları ile misafirlerine geniş bir yelpaze de hizmet sunuyor.


• Termal ve Keyif Havuzları
Dairelerinizde ve havuzlarınızda termal suyun ipeksi dokunuşu eşliğinde mucizeyi hissedin.Termal Havuzlar, Keyif Havuzları,Özel Aile Havuzları,Şok Havuzları,Kar Çeşmeleri,Vitamin Barları,Dinlenme Salonları,Sıcak Odalar.


• Termal Suyumuzun Gücü
Bikabornatlı sular grubuna giren termal kaynağımız kendi cazibesiyle 200 m derinlikten çıkmaktadır.142 l/sn debiye sahip termal kaynağımız 11 atü basıncı 48,5 derece sıcaklığıyla projemiz ve ülkemiz için katma değer üretmekte.
• Kültür-Sanat Aktiviteleri
İmza günleri, Tiyatro gösterileri, Cinema salonları,cep sineması, kütüphane,sergiler.
• Bedesten mimarisi baz alınarak tasarlanan Osmanlı Çarşısı
Restoran, Cafe,market,hediyelik eşya mağazalarının ve butiklerin yer aldığı 24.000 m2’lik alışveriş merkezi.


• Yöresel mimari
Sivil Osmanlı mimarisinin tipik örneği ; Cumbalı Estetik Binalar, Ahşap Oymalı Pergola Balkonlar, Arnavut Kaldırımlı yollar, geniş sokaklar.
• Bahçe ve Yürüme Galerisi
Taraklı Termal’de daireler sosyal tesislere ferah yürüme galerileri ile bağlanır. Galeriler sayesinde termal suyun etkisi daha uzun süre hissedilir.
• Alt Yapı
Taraklı Termal’de tüm alt yapı gereksinimleri binaların altından geçen tesisat galerilerinde çözülmüştür. Bu sayede gelecekte ihtiyaç olabilecek alt yapıların yapımında veya arıza halinde misafirlerimiz konforlarından taviz vermeden tatillerine devam ederler.


• Rakım
Taraklıda rakım 450 metredir. Ortalama rakım farklı yüksekliklerden gelen misafirlerimize rahat bir tatil olanağı sağlar.


• Farklı turizm alternatifleri
Doğa, Kültür, Sağlık, Termal, Yaylacılık gibi birçok turizmin aynı anda gerçekleştirilebilmesine imkan sağlanmasıdır

 

Sakarya Medya Derneği Başkanı Mehmet Sağlam “Sakarya ilinin Yüzünü Dünya’ya açmada en önemli TURİZM YATIRIMI faaliyete geçmiş olması gurur verici bir durumdur.Özellikle Doğa, Kültür, Sağlık, Termal, Yaylacılık gibi birçok turizmin aynı anda gerçekleştirilebilmesine imkan sağlanması yörenin Doğal Dokusuna zarar vermeden Hizmet etmesi daha önemli. Sakaryamıza bu kadar güzel yatırımı kazandıran Ahmet GENÇ ve ekibini kutluyorum”dedi.


YORUMLAR

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar