Dolar : Alış : 8.0514 / Satış : 8.0659
Euro : Alış : 9.6802 / Satış : 9.6977
HAVA DURUMU
hava durumu

sakarya20°CSağanak Yağışlı

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 34 Kategoride 11821 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Sakarya ilinde Şubat ayında 318 trafik kazası meydana geldi

27 Mart 2018 - 0 views kez okunmuş
Ana Sayfa » ana manset»Sakarya ilinde Şubat ayında 318 trafik kazası meydana geldi
Sakarya  ilinde  Şubat  ayında 318 trafik kazası meydana geldi

Trafik güvenliğinin arttırılması ve korunması için Valiliğimizin gözetim ve denetiminde İl Emniyet Müdürlüğü ve İl Jandarma Komutanlığına bağlı trafik ekipleri tarafından 2018 yılı Şubat ayı içerisinde toplam 74.177 araç kontrol edilmiştir.

            Şubat ayı içerisinde yapılan denetimler sonucunda kusurlarından dolayı 881 araç trafikten men edilmiş, 157 sürücünün ehliyetine el konulmuştur.

              Alınan tüm etkin önlemlere rağmen; trafik kurallarına uyulmaması nedeniyle 2018 yılı Şubat ayı içerisinde İlimiz sınırlarında toplam; 166 maddi hasarlı, 151 yaralamalı 1 ölümlü olmak üzere toplam 318 trafik kazası meydana gelmiştir. Bu kazalarda maalesef 1 vatandaşımız  ölmüş, 248 vatandaşımız yaralanmıştır.

             Valiliğimizce, İlimizde trafik güvenliği ve vatandaşlarımızın can ve mal emniyetinin daha etkin sağlanmasına yönelik olarak alınan tüm tedbirler arttırılarak aynı kararlılıkla ve gayretle sürdürülmektedir. Trafik kurallarına uyan, trafik düzeninin sağlanmasına ilgi ve destekleriyle katkı sağlayan değerli vatandaşlarımıza teşekkür ediyoruz.

             Trafik kazalarının azaltılması için sürücü ve vatandaşlarımızın da, daha duyarlı olmaları, özellikle içinde bulunduğumuz kış mevsiminin ulaşımda ortaya çıkardığı riskleri dikkate almaları, meteorolojik uyarıları göz önünde bulundurmaları, eksik avadanlık ile yola çıkmamaları, hız limitlerine uymaları, hatalı şerit değiştirmemeleri, alkollü olarak araç kullanmamaları, diğer sürücülere ve yayalara saygılı olmaları, kural ihlali yapanların ise 155 ve 156 no’lu Polis ve Jandarma telefonlarına bildirilmesi hususlarında vatandaşlarımızın ilgisi ve desteklerine büyük ihtiyaç vardır.

YORUMLAR

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar