- Hoşgeldiniz - Sitemizde 34 Kategoride 11836 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Sakarya İlinde Milletvekili Olacak En Güçlü Aday Mehmet KIR

06 Mayıs 2018 - 0 views kez okunmuş
Ana Sayfa » ana manset»Sakarya İlinde Milletvekili Olacak En Güçlü Aday Mehmet KIR
Sakarya İlinde  Milletvekili Olacak En Güçlü  Aday  Mehmet KIR

Sakarya İlinde Milletvekili Olacak En Güçlü Aday Mehmet KIR

Mehmet KIR Sakarya’da Halkın içine  çıkabilen  Tek  Aday  Oldu.

Geyve Belediye  Başkanlığını 3  Dönem Yapan  Başarılı siyasetçi Mehmet KIR Sakarya’da Halkın içine  çıkabilen  Tek  Aday  Oldu.

Geyve Çeltikler Mahallesinde Konuşan Mehmet KIR

Türkiye’de cesur, mert, dürüst, vatansever, ilkeli ve daha birçok meziyete sahip bir kadın siyasetçinin Meral Akşener’in İYİ Parti’yi kurması olduğunu ifade eden KIR, Türkiye’de kadın lidere sahip tek partinin İYİ Parti olduğunu söyledi.

 

Ülkede kutuplaşmanın en üst seviyede yaşandığı bu dönemde devlet yönetimine bir kadın sağduyusunun ve bir kadın şevkatinin acilen el değmesi gerektiğini belirten Mehmet KIR; “Bu sebeple Meral Akşener’in cesareti, vatanperverliği ve feraseti ile ülkenin yönetilmesi zaruridir. Dünya Adalet Projesi’nin yaptığı araştırmaya göre dünyanın en şeffaf ve en iyi yönetilen 6 ülkesi açıklandı. Bu altı ülkeden birinci sırayı Danimarka, ikinci sıraya Yeni Zellanda ve üçüncü sırayı Şili aldı. Bu ülkelerin ortak özelliği kadın Başbakan ve Başkanlar tarafından yönetiliyor olmasıdır. Görüldüğü gibi dünyaca kabul görmüş araştırmalarda dahi kadın devlet başkanı tarafından yönetilen ülkelere istikrar, huzur, güven, adalet ve şeffaflık hakimdir. Türkiye açısından istikrarın sağlanması, güven ve huzurun oluşması, liyakatin hak ettiği yere gelmesi, hukukun üstünlüğünün sağlanması Meral Akşener ile olacaktır. Bunu çok net gördüğüm için İYİ Parti’den siyasete atılmış bulunmaktayım” diye konuştu.

“SİYASETİN DÜRÜSTLÜK, AKILLA YAPILDIĞINI GÖSTERMEK İSTİYORUM”

Kendisini siyasete atılmaya iten ikinci nedenin ise Türkiye’de siyaset yapma tarzının değiştirilmesinin zorunlu olması olduğunu vurgulayan Mehmet KIR, şunları söyledi; “Siyaset denilince akla gelen ayak oyunlarını, yalanları, riyakarlıkları, hileleri, kayırmaları ortadan kaldırıp, siyasetin akıl ile demokrasiyle, vicdanla, dürüslükle, hakka riayet ile yapılacağını göstermektir.  Yaşadığımız şu dönemde; Milli şairimiz Mehmet Akif Ersoy’un “Doğacaktır sana vadettiği günler hakkın” mısrasında geçen vadedilen günler İYİ Parti’nin iktidar olduğu ve güneşin tam ülkede doğduğu gün ve sayın Genel Başkanımız Meral Akşener Cumhurbaşkanı olduğu gündür.”

“SAKARYA’NIN SORUNLARINI ÇÖZMEK İÇİN ÇALIŞACAĞIM”

Mehmet KIR “Sizlere Türkiye’nin ekonomik sıkıntılarını, devasa boyutlara ulaşan dış borçlarını, ülkenin boğuştuğu terör belasını, ülkemdeki işsizliği, ülkemin diplomalı işsizlerini, ülkemdeki hukukun ve adaletin yerlebir edilmiş olmasını, Yunanlılar tarafından işgal edilmiş Kıbrıs’ın yüzölçümünden büyük olan adalarımızı, dış ilişkilerdeki başarısızlığımızı, eğitimin allak bullak edilmesini, eğitimde müfredatın Cumhuriyet ilkelerine aykırılığını, milletin maneviyatının yerle bir edilmiş olmasını, millet olarak uğradığımız ahlaki çöküşü ve dinimizin içinin boşaltılıp hurafelerle doldurulmasını ayrıntılı olarak anlatmayacağım.

Kurtuluş Savaşı’nın en önemli savaşlarından biri olan Sakarya Meydan Muharebesi’ne adını vermiş Sakarya; Ankara’da öksüz kalan Sakarya, Ankara’da rüzgarı esmeyen Sakarya’nın eli, ayağı, dili olacağım. Sakarya’nın sorunlarını sadece dile getirmek için değil, bu sorunları çözüme kavuşturmak için çalışacağım. Sorunlar çözüme ulaşana kadar da asla pes etmeyeceğim.

Görüntünün olası içeriği: 4 kişi, Ilhan Ozturk dahil, oturan insanlar ve iç mekan

YORUMLAR

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar