- Hoşgeldiniz - Sitemizde 34 Kategoride 11814 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Sakarya İlinde Kasım ayında 1.017 araç trafikten men edildi

18 Aralık 2017 - 1 views kez okunmuş
Ana Sayfa » ana manset»Sakarya İlinde Kasım ayında 1.017 araç trafikten men edildi
Sakarya İlinde Kasım ayında   1.017 araç trafikten men edildi

Trafik güvenliğinin arttırılması ve korunması için Valiliğimizin gözetim ve denetiminde İl Emniyet Müdürlüğü ve İl Jandarma Komutanlığına bağlı trafik ekipleri tarafından 2017 yılı Kasım ayı içerisinde toplam 73.992 araç kontrol edilmiştir.

            Kasım ayı içerisinde yapılan denetimler sonucunda kusurlarından dolayı 1.017 araç trafikten men edilmiş, 137 sürücünün ehliyetine el konulmuştur.

            Alınan tüm etkin önlemlere rağmen; trafik kurallarına uyulmaması nedeniyle 2017 yılı Kasım ayı içerisinde İlimiz sınırlarında toplam; 186 maddi hasarlı, 155 yaralamalı, 5 ölümlü olmak üzere toplam 346 trafik kazası meydana gelmiştir. Bu kazalarda maalesef 248 vatandaşımız yaralanmış, 6 vatandaşımız hayatını kaybetmiştir.

            Valiliğimizce, İlimizde trafik güvenliği ve vatandaşlarımızın can ve mal emniyetinin daha etkin sağlanmasına yönelik olarak alınan tüm tedbirler arttırılarak aynı kararlılıkla ve gayretle sürdürülmektedir. Trafik kurallarına uyan, trafik düzeninin sağlanmasına ilgi ve destekleriyle katkı sağlayan değerli vatandaşlarımıza teşekkür ediyoruz.

            Trafik kazalarının azaltılması için sürücü ve vatandaşlarımızın da, daha duyarlı olmaları, özellikle hız limitlerine uymaları, hatalı şerit değiştirmemeleri, alkollü olarak araç kullanmamaları, diğer sürücülere ve yayalara saygılı olmaları, kural ihlali yapanların ise 155 ve 156 no’lu Polis ve Jandarma telefonlarına bildirilmesi hususlarında vatandaşlarımızın ilgisi ve desteklerine büyük ihtiyaç vardır.

YORUMLAR

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar