- Hoşgeldiniz - Sitemizde 34 Kategoride 11836 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Sakarya İl AFAD Müdürü Hüseyin Kaşkaş’ın Başkanı ziyareti..

16 Şubat 2018 - 0 views kez okunmuş
Ana Sayfa » ana manset»Sakarya İl AFAD Müdürü Hüseyin Kaşkaş’ın Başkanı ziyareti..
Sakarya İl AFAD Müdürü Hüseyin Kaşkaş’ın Başkanı ziyareti..

Sakarya AFAD Müdürü Hüseyin Kaşkaş’tan Başkana Ziyaret…

Sakarya İl Afet ve Acil Durum Müdürü Hüseyin Kaşkaş, Başkanı makamında ziyaret etti.

  Afete Hazır Okul projesi kapsamında Arifiye’deki okullarda “Temel Afet Bilinci’ eğitimleri verdiklerini belirten Kaşkaş, Başkan İsmail Karakullukçu’ya çalışmaları hakkında bilgiler verdi.

            Hüseyin Kaşkaş yaptığı açıklamada; “AFAD eğitmenlerimiz tarafından verilen eğitimlerde öğrencilere ve öğretmenlere; AFAD’ın tanımı, Afetin tanımı, İlimizde ve Ülkemizde meydana gelen afet türlerinin neler olduğu, afetler sırasında hangi doğru davranış modellerinin uygulanacağı, afetler öncesi ve sonrasında ne gibi tedbirler alınacağı ve neler yapılması gerektiği,  her an hazır durumunda bulunması gereken afet çantasının önemi ve içinde neler olması gerektiği öğretiliyor.

Öğrencilere; yaşanabilecek bir afette neler yapılması gerektiğini belirten aile afet planının yapılmasını ailelerinden istemeleri gerektiği anlatılıyor. Ayrıca, bulundukları ortamlarda çıkabilecek küçük çaplı yangınlara müdahale teknikleri teorik ve uygulamalı olarak öğrencilere ve öğretmenlere aktarılıyor. Son olarak eğitim, sınıflarda tahliye tatbikatı yapılması ile sona eriyor.” dedi.

            Başkan İsmail Karakullukçu da ziyaretten ve eğitim çalışmalarından duyduğu memnuniyeti dile getirerek; “İl Afet ve Acil Durum Müdürümüz Sayın; Hüseyin Kaşkaş’ın ziyareti bizleri ziyadesiyle memnun etti. Hepimizin malumu, ülkemiz deprem kuşağı üzerinde bulunuyor. Yine en son, depremin insanları öldürmediğini, bilinçsizce ve depreme dayanıklı olarak yapılmayan binaların insanları öldürdüğünü, 17 Ağustos 1999 tarihinde yaşadığımız Deprem Felaketiyle bir kez daha tecrübe ettik. Belediyeler olarak, 18 yıldır imar planlarımızı arazinin jeolojik yapısına uygun hazırlıyor, bina ve kat yüksekliklerini buna göre belirliyor, binaların depreme dayanıklı olarak yapılması için elimizden geleni yapıyoruz. Diğer taraftan da, depremin ülkemizin bir gerçeği olduğunu ve onunla birlikte yaşamamız gerektiğini öğrenmemiz ve çocuklarımıza öğretmemiz gerekiyor. Yine, çocuklarımıza küçük yaşlardan itibaren ilk yardım eğitimlerini ve çevrelerinde; trafik kazası ve çeşitli nedenlerle çıkabilecek yangınlara müdahaleyi öğretmemiz gerekiyor. Bu bakımdan, İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğümüzün ilimizdeki tüm okullarda yaptığı eğitim, büyük önem taşıyor. Bu vesile ile nazik ziyareti nedeniyle sayın; Hüseyin Kaşkaş’a çok teşekkür ediyor, çalışmalarında başarılar diliyorum.” dedi.

YORUMLAR

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar