Dolar : Alış : 8.2694 / Satış : 8.2843
Euro : Alış : 9.9576 / Satış : 9.9755
HAVA DURUMU
hava durumu

sakarya25°CParçalı Bulutlu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 34 Kategoride 11854 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Sakarya İHH’dan Kış Yardımı

26 Aralık 2017 - 0 views kez okunmuş
Ana Sayfa » ana manset»Sakarya İHH’dan Kış Yardımı
Sakarya İHH’dan Kış Yardımı

Sakarya İHH’dan Kış Yardımı

Sakarya İHH soğuk kış günlerinde Sakarya’da ve dünyanın birçok yerinde ihtiyaç sahiplerinin yardımına koşuyor.

İl içinde yapılan yardımlardan bahseden Sakarya İHH başkanı Sebahattin Aydın, yaklaşık 250 kişiye kışlık yakacak ulaştırdıklarını söyledi ve yardımların devam ettiğini belirtti.

Aydın; ‘’Dışarıda üşüyen milyonlar var. Gör ve yardım et’’ sloganı ve ‘’ İnsanlığını gör’’ adıyla kış kampanyası başlattık. Şehrimizde ve dünyanın bir çok mağdur ve mazlum coğrafyasında ihtiyacı olan kardeşlerimize yardım eli uzatmak bizlerin insani görevidir. Kış ayları en çok onlar için zor geçiyor. Her yıl binlerce insan evlerini savaşlar sebebiyle terk etmek zorunda kalıyor. Binlerce göçmen çıktıkları yolculukta hayatlarını kaybediyor. Geri kalanlar kışın dondurucu soğuğuyla yüzleşiyor. Kış, mülteci kamplarında soğuk, hastalık ve ölüm anlamı taşıyor dedi.

Aydın; milyonlarca ihtiyaç sahibinin elbise, bot, battaniye ve gıdaya ihtiyacı var. Desteğinizle ihtiyaç sahiplerine ulaşabiliriz şeklinde konuştu.

Kampanya hakkında bilgi veren Aydın; Neden “İnsanlığını gör” Milyonlarca Suriyeli yıllardır mülteci kamplarında yaşam mücadelesi veriyor. Yemen’de çatışmalar içinde kalan binlerce çocuk gıda ve sağlık ürünlerine ulaşamıyor. Arakan’da ölümden kaçan milyonlarca mülteci Bangladeş’teki kamplarda hayatta kalmaya çalışıyor. Gazze’de ambargo ve abluka altındaki insanlar dünyanın en büyük açık hava hapishanesinde yaşıyor.

Dünyanın dört bir yanında yoksulluk, savaş ve doğal afetler sebebiyle milyonlarca insan kış aylarını zorlu şartlar altında geçiriyor. Soğuğun yanı sıra çocuk ve yetişkinler hastalıklar ile mücadele etmeye çalışıyor. Sığınacak sıcak bir yuvadan mahrum mülteciler için şartlar daha da zorlaşırken soğuktan dolayı ölümler meydana geliyor. Kış en çok küçücük bedenleri ile yaşama tutunmaya çalışan çocukları zorluyor. Onların geceleri daha sıcak bir yuvada sağlıklı bir şekilde uyumaları için eksiklerini tamamlamaya gayret gösteriyoruz şeklinde ifade etti.

Aydın son olarak, kış kampanyasına destek olmak isteyenlerin ister il içinde ister yurt dışında fark etmeksizin nereye isterlerse yardımlarını ihtiyaç sahiplerine ulaştıracaklarını söyledi ve tüm yardımseverleri Sakarya İHH yeni camii ve Orhan camii yanındaki dernek merkezleri aracılığıyla ya da banka yoluyla yardım yapmaya davet etti.

YORUMLAR

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar