Dolar : Alış : 8.2694 / Satış : 8.2843
Euro : Alış : 9.9576 / Satış : 9.9755
HAVA DURUMU
hava durumu

sakarya20°CÇok Bulutlu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 34 Kategoride 11845 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Sakarya Fırıncılar Odası Başkanı Halil İbrahim Balcı Güven Tazeledi

01 Ocak 2018 - 2 views kez okunmuş
Ana Sayfa » ana manset»Sakarya Fırıncılar Odası Başkanı Halil İbrahim Balcı Güven Tazeledi
Sakarya Fırıncılar Odası Başkanı Halil İbrahim Balcı Güven Tazeledi

Sakarya Fırıncılar Odası Başkanı Halil İbrahim Balcı Güven Tazeledi

Sakarya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği’ne bağlı esnaf odalarında seçim heyecanı yeni yıl ile birlikte başladı.

Seçime tek aday olarak giren mevcut başkan Halil İbrahim Balcı yeniden başkanlığa seçildi. Aynı zamanda TFF Başkanı da olan Halil İbrahim Balcı kendi şehrinde güçlü bir destek alarak kongre sürecini tamamladı.

SESOB hizmet binasında yapılan genel kurula Düzce Fırıncılar Odası Başkanı İbrahim Korkmaz, Kocaeli Fırıncılar Odası Başkanı Ali Sarı, İstanbul Fırıncılar Odası Başkan Vekili Akif Tüylüoğlu, Sakarya Sebze ve Meyveciler Odası Başkanı Muzaffer Kabacan, Sakarya Kamyon ve Kamyonetçiler Odası Başkanı Ramazan Pekbal, Kırtasiye, Gazete Bayileri Büfe ve Tekel Maddeleri Satıcıları Odası Başkanı Naim Salık, Adapazarı Esnaf ve SanatkarlarOdası Başkanı Turan Salihoğlu, Sakarya Şoförler Odası Başkanı Feridun Canbaz, Besiciler Odası Başkanı Halit Karaduman, Pamukova Şoförler Odası Başkanı Rıdvan Şahin, Hendek Şoförler Odası Başkanı Cemil Varlıca, Fotoğrafçılar Odası Başkanı Cevat Davulcu, Demirciler Tornacılar Odası Başkanı Numan Akar, oda üyeleri ve davetliler katıldı.

SESOB Başkanı Hasan Alişan’ın divan başkanlığı görevini üstlendiği genel kurulda saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından yönetim kurulu idari ve mali açıdan ibra edildi. Gündem maddelerinin görüşülmesinin ardından kürsüye çıkan ve üyelere teşekkür eden Türkiye Fırıncılar Federasyonu Genel Başkanı ve Sakarya Fırıncılar Odası Başkanı Halil İbrahim Balcı, “ Değerli meslektaşlarım sizlerden aldığımız güçle, sizlerin sağlamış olduğu birlik ve beraberlik ile uzun yıllardır hizmet etmeye devam ediyoruz. Birilerinin söylediği gibi bir yere çökmüş değiliz, sizlerin desteği devam ettiği sürece, heyecanımızı kaybetmediğimiz ve sağlığımız elverdiği müddetçe de hizmet etmeye devam edeceğiz” dedi.

Genel kurulun Sakarya’daki tüm odalara örnek olması gerektiğini belirten Balcı, “ Gerçekleştirilen genel kurulların hem ülkemiz hem de milletimiz için hayırlı olmasını diliyorum” ifadelerini kullandı. Türkiye Fırıncılar Federasyonu Başkanlığı görevini üstlendiği günden itibaren meslek sorunları konusunda gayret gösterdiklerini belirten Balcı, “ Sakarya’daki güzellik ve birlik beraberliği tüm Türkiye’ye yaymak için çaba gösteriyoruz. 2002 yılından beri Türkiye’de sektörle ilgili gelişen hiçbir olay Türkiye Fırıncılar Federasyonunun bilgisi ve isteği dışında gelişmemiştir” dedi.

Halil İbrahim Balcı, “ 2002 yılından bugüne kadar sektörle ilgili nasıl bir çalışma yapıldıysa o çalışma içinde federasyonumuz yer almıştır. Sadece iki olay dışında. Bir tanesi 2002 yılında Sağlık Bakanlığının ruhsat yönetmeliğini bizim dışımızda değiştirmesidir. Bu olay akabinde federasyon devreye girerek olayı düzeltmiştir. İkincisi ise Danıştay’ın ruhsat yönetmeliğini iptal etmesidir. Bu olay sonrasında da yapılan çalışmalar ile Danıştay’ın itiraz etmeyeceği şekle getirdik” şeklinde konuştu.

Balcı, “ Ekmek fiyatının bakanlıklar tarafından oluşacak komisyon tarafından belirlenmesi söz konusuydu. Bu doğru bir uygulama değildi esnafımızın mağdur edilmemesi gerekiyordu 27 Aralık’ta çıkan yönetmelik ile kanunun özüne dokunmadan bu olayı da bertaraf ettik. Fırıncı esnafımızın lehine ne yapılması gerekiyorsa onları yapmaya çalıştık 2002 yılından beri. Bundan sonra da böyle devam edecek” ifadelerini kullandı. Esnaflara uyarıda da bulunan Başkan Balcı, “ Simit fırınlarında kaliteyi muhafaza etmek için fiyat birlikteliğini sağlamanız gerekiyor. Böyle devam ederse önce kalite sonra da sağlıklı üretim ortamını kaybedersiniz” dedi.

Balcı’nın Yönetim Listesi Şu isimlerden oluştu;

Halil İbrahim Balcı- Başkan

YÖNETİM ASİL

İbrahim odabaş

Levent Gündüz

Onur Yağcı

Mehmet Piştofoğlu

Ömer Durmuş

Numan Aydemir

YÖNETİM YEDEK

Sezai Denizer

Kamil Silah

İsmail Durak

Ahmet Demirağ

Ehtiman Yıldırım

Erol Altunel

Hakkı Yalçın

DENETİM KURULU

İbrahim Yılmaz

Suat Anuş

Aysel Akova

DENETİM YEDEK

 Ali Rıza Yağcı

Yakup Taşkın

Hakan Baki

YORUMLAR

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar