- Hoşgeldiniz - Sitemizde 34 Kategoride 11836 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Tarım Bakanlığından Hayvancılıkla uğraşanlara 750.000 TL hibe

29 Kasım 2016 - 1 views kez okunmuş
Ana Sayfa » ana manset»Tarım Bakanlığından Hayvancılıkla uğraşanlara 750.000 TL hibe
Tarım Bakanlığından Hayvancılıkla uğraşanlara 750.000 TL hibe

SUN Danışmanlık Yatırım Danışmanı Sedat GÜLEÇYÜZ Çiftçi  ve  Hayvan  Üreticilerine  Yatırım  öncülüğü  için   Sakarya  Ziraat  Odası  Yönetim Kurulu Başkan  Vekili  Sabri KARABAŞOĞLU , Yönetim Kurulu Üyesi Ali Eroğlu, Sakarya İli Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Hakan Candemir ve  Yönetim Kurulu  üyelerine  sunum yaptı.

Sakarya  Ziraat  Odası  Yönetim Kurulu Başkan  Vekili  Sabri KARABAŞOĞLU”Sakarya  Çiftçisi Yeniliklere ve yatırıma  açıktır.İlimizde  Yatırımların  arttırılması  için  gelen teklifleri  değerlendiriyoruz.

ziraat0dasi1

Bu yapılan  çalışmalar   Sakarya   çiftçisinin  üretimden  vazgeçmeyeceğini  Sakarya  Çiftçisinin üzerindeki  karabulutların  dağılmasınada  fırsat  verecektir”.dedi.

Sakarya İli Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Hakan Candemir “Yatırım Danışmanı Sedat GÜLEÇYÜZ  Tamda Yönetim Kurulumuzun  toplandığı  anda  Sakarya   Hayvancılığının gelişmesine   fırsat  verecek   sunumları  yapması  bizleri  memnun  etti.

hakan

Bir kaç gün içinde  Bir  araya  gelerek  Sakarya’da  yapılacak  çalışmaları yapıp yatırımcı  arkadaşlara  her  türlü  kolaylığı  sağlayacağız”dedi.

Yatırım Danışmanı Sedat GÜLEÇYÜZ”2005 yılında Ankara’da kurulan SUN Danışmanlık, 11 yılı aşkın bir süredir ülkemizde turizmden sanayiye tarımdan sosyal çalışmalarda, onlarca iş kolunda yüzlerce KOBİ, Sanayi Kuruluşu ve Sivil Toplum Kuruluşu’nun faaliyetlerinin gerçekleştirilmesine yönelik profesyonel destek sunmaktadır. Kurulduğu günden bu yana, 78 ilde 1000’den fazla projenin hayata geçmesine katkıda bulunan SUN Danışmanlık, sadece hibe ve destek kazandırdığı projelerin sayısı veya kullandırdığı hibe miktarıyla değil sektöre verdiği yönle de alanında  lider danışmanlık firması olarak faaliyetlerini sürdürmektedir.

10 yıl 78 il 750 Başarılı Proje

Sektörün tartışmasız lider firması

bizkimiz

9. Beş Yıllık Kalkınma Planı ve 2011-2014 Sanayi Strateji Belgesi’nde hedef olarak belirlenen “ülkemizde Ar-Ge ve İnovasyonun yaygınlaştırılması” stratejik hedefi doğrultusunda paydaşlarının bilinçlenmesini sağlayan ve Ar-Ge ve İnovasyonun KOBİ’lerin yaşam felsefesi haline dönüşmesine ülke genelinde katkıda bulunan SUN Danışmanlık, danışmanlık sektörünün son 11 yılda ülkemizde yerleşmesine önemli ölçüde katkıda bulunmuştur.

Markalaşma, Satış ve Pazarlama, Finansal Yönetim, Dış Ticaret, İnsan Kaynakları, Ürün ve Hizmet Geliştirme, Kalite Yönetim Sistemleri Kurulumu ve İşletilmesi gibi geniş bir çerçevede danışmanlık hizmetleri sağlayan SUN Danışmanlık, Türkiye genelinde farklı illerden yüzlerce müşterisinin geleceği yakalamasında stratejik çözüm ortağı olmuştur.

ziraat0dasi1 ziraat0dasi2 ziraat0dasi3 ziraat0dasi4

Yatırım Danışmanı Sedat GÜLEÇYÜZ”2004 yılında Türkiye’de Avrupa Birliği finansal kaynakları ile uygulanmaya başlanan Bölgesel Kalkınma Programları ile başlar firmamızın serüveni. Firmamız kurucu ortağı Ahmet Sungur ilk Bölgesel Kalkınma Programları’ndan Doğu Anadolu Bölgesel Kalkınma Programı (DAKAP) kapsamında Hakkari’de iş planı eğitimleri verir ve kısa süre sonra da SUN Danışmanlık kurulur.

2005 yılında Ağrı Konya Kayseri Malatya Bölgeleri Bölgesel Kalkınma Programı ve Doğu Anadolu Bölgesel Kalkınma Programı kapsamında 23 proje hazırlayan firmamız 22 projenin hibe almasına aracılık eder ve firmamızın danışmanlık sektöründe ilk adımları başlar.

Avrupa Birliği Mali Yardımları başta olmak üzere tüm ulusal ve uluslararası fon kaynakları konusunda geniş tecrübe ve bilgi birikimine sahip SUN Danışmanlık 2005 yılından bu yana özellikle KOBİ Hibe Programları kapsamında Türkiye’nin en başarılı danışmanlık firmalarındandır. 2007 yılından 2012 yılına kadar Garanti Bankası’nın hibe programlarında stratejik ortaklığı ile çalışan SUN Danışmanlık sahip olduğu vizyon ve elde ettiği deneyim ile ülke çapında yer edinmeyi başarır. 2007 yılı sonunda Çorum ilinde faaliyet gösteren Yuva Viyol Ltd. Şti’nin Ar-Ge projesini hazırlar ve TÜBİTAK’a teslim ederek iş ve hizmet alanını geliştirir.

SUN Danışmanlık tarafından 3 projesi hazırlanan ve onaylanan Yakupoğlu Ltd (Hakkari) halen Doğu ve Güneydoğu Anadolu’da büyük iller hariç TÜBİTAK’a proje sunmuş ve projesi onaylanmış tek firmadır.

2009 yılı başında faaliyete başlayan Kalkınma Ajansları ile bu çerçevede 26 Kalkınma Ajansı’nın tamamında faaliyet yürütmeyi başaran ülkemizin TEK DANIŞMANLIK FİRMASI olan SUN DANIŞANLIK 2012 yılında yeniden yapılanma içerisine girer ve gerek bünyesine kazandırdığı geniş tecrübe sahibi uzmanlar ve gerekse “Satış ve Pazarlama”, “Dış Ticaret”, “Finansal Yönetim”, “Bilişim Hizmetleri”, “Koçluk Hizmetleri” gibi alanlarla müşterilerine hizmet vermeye başlar.

2013 yılında mevcut ofisinde çalışma alanı sıkıntısı çeken SUN Danışmanlık 2013 yılı Nisan ayında Reşit Galip Caddesi’nde 600 m2’lik yeni binasına taşınır. Aynı yıl firma ortakları uzun yıllara dayanan sektörel tecrübelerini yeni bir girişimle değerlendirmek adına Analiz Kariyer Ltd. Şti’yi kurar. 2014 yılı içinde Türkiye İş Kurumu’ndan yasal izinlerini alan Analiz Kariyer ülkemiz firmalarına ve iş arayan gençlere hizmet vermek üzere faaliyetlerine başlar.

11 yılda 1000’den fazla müşterisinin yaklaşık 250.000.000 TL hibe almasına aracılık eden SUN Danışmanlık büyüyen yapısı ile ülkemiz ekonomisine katkıda bulunmaya devam etmektedir.

Temel Değerlerimiz

temel degerlerimiz

 • Dürüstlük
 • Güvenirlik
 • Gizlilik
 • Yasal ve Etik Çalışma
 • Kalite
 • Sosyal Sorumluluk
 • Her Düzeyde Etkin İletişim
 • İnsana ve İnsan Gelişimine Yatırım

Neden SUN?

neden sun

 • SUN Danışmanlık KOBİ Hibe Programları kapsamında Türkiye’nin en yetkin ve başarılı firmalarının başında gelmektedir.
 • Sektöründe yenilikçi danışmanlık anlayışını ülkemizde 11 yıldır aralıksız sürdüren sektörün sayılı danışmanlık firmalarındandır.
 • SUN Danışmanlık Avrupa Birliği ve ulusal fon kaynaklarını en iyi şekilde takip eden danışmanlık firmalardan biridir.
 • Müşterisine sadece hibeler yoluyla değil doğrudan farklı alanlarda danışmanlık hizmetleri sağlayan nadir danışmanlık firmalarındandır.
 • Türkiye genelinde en fazla ilde aynı anda faaliyet yürüten danışmanlık firmasıdır.
 • SUN Danışmanlık her müşterisine kendisine özgü profesyonel çözüm üretmekte ve bu çözüm başka bir müşterisinin kopyalanmış çalışması olmamaktadır.
 • SUN Danışmanlık Tüm hizmet süresince müşterileri ile ortaklaşa ve müşterilerinin de çıkarlarını gözetecek şekilde çözümler üretmektedir
 • SUN Danışmanlık yürüttüğü tüm faaliyetleri müşterilerinin gizlilik esasına göre yürütmektedir
 • Bankacılık, İnsan Kaynakları ve İmalat Sanayi kökenli uzman kadrosu sayesinde müşterilerine sunduğu hizmetleri işletme bazında profesyonel yapıların sunduğu anlayış ve altyapı ile sunmaktadır.

Hakkında

hizmetler home

2005 yılı başında Avrupa Birliği Hibe Programları kapsamında proje hizmeti sağlayarak faaliyetlerine başlayan SUN Danışmanlık yıllar içeresinde faaliyet alanlarına birçok yeni alan eklemiştir. Müşterilerini özel analiz süreçlerine tabi tutarak doğru şekilde anlama ve gerçekçi ihtiyaçlara uygun ayakları yere basan projeler hazırlama kültürü 10 yılda müşterilerinin projelerinin Avrupa Birliği ve Ulusal Fon Kaynakları tarafından finanse edilmesine katkıda bulunurken SUN Danışmanlık ekibinin de ülkemiz ekonomisini, firmalarını ve ihtiyaçlarını tanımasına ve bu ihtiyaçlara cevap veren hizmet alanları belirlemesine katkıda bulunmuştur.

2007-2012 yılları arasında Garanti Bankası ile ortak çalışmalar da yürütmüş olan SUN Danışmanlık şu alanlarda müşterilerine danışmanlık hizmet vermektedir:

 • Ulusal ve Uluslararası Fon Kaynaklarının Kullandırılması (Hibe Danışmanlığı)
 • Fizibilite Hazırlama Hizmeti
 • Yatırım Teşvik Belgesi Hizmeti
 • Bilişim Hizmetleri
 • İşletme Analizi, Stratejik Gelişim ve Sürdürülebilirlik Çalışmaları
 • Satış ve Pazarlama Stratejilerinin Geliştirilmesi
 • Finansal Analiz ve Yönetim Sistemlerinin Kurulması/Geliştirilmesi
 • Girişimcilik ve İş Planı Hazırlanması
 • Stratejik Plan Hazırlanması
 • İnsan Kaynakları Sistemlerinin Kurulması ve Personel Temini (Grup Bünyesinde Faaliyet Gösteren Analiz Kariyer Ltd. Şti. Eliyle)
 • Dış Ticaret (Analiz, Pazar Araştırması ve Stratejik Büyüme Çalışmaları Dahil)
 • Markalaşma ve Ürün Geliştirilmesi
 • Yenilikçi Ürün ve Hizmet Geliştirme
 • Kalite Yönetim Sistemlerinin Kurulması ve İşletilmesi
 • KOÇLUK Hizmetleri

Süreç Nasıl İşliyor

Anlaşma; Gerek firmamızın randevulu ziyaretleri ve gerekse müşterilerden gelen talepler doğrultusunda firmamız müşterisi ile görüşmeler gerçekleştirir ve talep edilen hizmet alanına müşterinin uygunluğu kontrol edilir. Hibe programlarına ilişkin verilen hizmetler hibe çağrılarının olduğu dönemlerde gerçekleşirken diğer hizmet başlıkları yılın 12 ayında gerçekleşebilmektedir. Müşteri ile imzalanan sözleşme ile anlaşma süreci tamamlanır. 10 yıldır müşteri odaklı hizmet çözümleri sağlayan SUN Danışmanlık, hizmet süreci boyunca müşteri bilgilerinin gizliliği esasına özellikle dikkat etmekte ve dileyen müşterileri ile gizlilik sözleşmesi imzalamaktadır.

Analiz; Analiz sürecinde müşteri beklentileri incelendiği gibi müşterilerimizin talep ve beklentilerinin ötesinde müşterilerin gözünden kaçan noktalar ve eksiklikler de tespit edilir. Süreç dâhilinde müşterinin gelişim sürecinde yaşadığı tüm süreçler ele alınır ve elde edilen sonuçlar firmamız uzmanları tarafından detaylı şekilde değerlendirilerek sunulacak hizmetin uygulama yol haritası ortaya çıkartılır. Analiz sürecine verilen önem SUN Danışmanlığı rakiplerinden ayıran en önemli özelliklerden biri olduğu gibi başarımızın en önemli temel taşlarındandır.

Hizmet Sunumu; Analiz sürecinde elde edilen veriler ışığında müşteriye sunulacak hizmet başlığı dâhilinde alanında deneyim sahibi ve SUN Danışmanlık kurumsal kimliğini ve ruhunu taşıyan deneyimli uzmanlarca hizmet sunumu gerçekleşir. Verilen danışmanlık hizmeti müşterimiz ile yapılan anlaşma çerçevesinde müşterinin çalışma alanında olduğu gibi SUN Danışmanlık hizmet binasında veya üçüncü bir yerde gerçekleştirilir. Eğitim kapsayan çalışmalarda eğitim sürecine etkin katılım sağlanması adına “uygulamalı eğitim teknikleri” kullanılır.

Nihai Değerlendirme; Danışmanlık hizmetinin son safhası gerek müşterinin ve gerekse danışmanın değerlendirildiği süreçtir. Hizmet süreci sonunda müşterilerimizde ortaya çıkan değişimler ölçülür ve firma yönetimine sonuç ve öneri raporu sunulur. Elbette müşterilerimizin geri bildirimleri de bizler için önemlidir ve her hizmet sonrası müşterilerimizden genel değerlendirme dokümanlarımızı doldurarak ekibinizin değerlendirmesi sağlanır.

YORUMLAR

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar