Dolar : Alış : 7.3877 / Satış : 7.4010
Euro : Alış : 8.9635 / Satış : 8.9797
HAVA DURUMU
hava durumu

sakarya7°CKar Yağışlı

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 34 Kategoride 11080 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Sakarya Barosu Başkanı Av. Zafer Kazan SASKİ’ye Yüklendi

17 Mayıs 2016 - 0 views kez okunmuş
Ana Sayfa » ana manset»Sakarya Barosu Başkanı Av. Zafer Kazan SASKİ’ye Yüklendi
Sakarya Barosu Başkanı Av. Zafer Kazan  SASKİ’ye  Yüklendi

“YÜRÜYÜŞ YOLU” OLMADI

“KORUMA BANDI” VERELİM!

Geçtiğimiz aylarda Sapanca Gölü doğal kıyı şeridinin Sapanca Belediyesi tarafından yürüyüş yolu yapılması ile ilgili olarak Sakarya Barosu Başkanı Av. Zafer Kazan tarafından “kıyı kanunu”na aykırılık ve Gölün korunması gerekçesiyle dava açılmış ve Sapanca Gölünü korumakla görevli olan SASKİ de göreve davet edilmişti.

Yapılan uygulamanın açıkça yasaya aykırı olması karşısında Sapanca Belediyesi tarafından ilk başta “yürüyüş yolu” olarak tanıtılan dolgu alanı şimdilerde ise “koruma ve kollama bandı” adı altında sunulmaya ve kanuna uydurulmaya çalışılıyor.

Sapanca Belediyesi’nin kıyı şeridini doldurarak yaptığı yürüyüş yolu için  “gölü koruma ve kollama bandı çevre felaketini önledi” şeklinde basına yansıyan haberlerin ardından Sakarya Barosu Başkanı Av. Zafer Kazan sosyal paylaşım hesabından bir mesaj paylaştı.

ZAFERBARO

saski

SASKİ NE YAPACAK?

Başkan Kazan mesajında “Korumakla görevli olduğunuz gölü koruyacak mısınız, yoksa kendi yazınızla ikrar ettiğiniz suça göz mü yumacaksınız?” diyerek SASKİ’nin Sakarya Barosu’na gönderdiği yazı içeriğini paylaştı.

Söz konusu yazı içeriğinde SASKİ’nin Sapanca Belediyesini defalarca uyardığı ancak Belediyenin bu uyarıları dinlemediği gibi bilakis kıyı kenar çizgisini tahrif etmeye devam ettiği, verilen iznin amacı dışına çıktığı ve bu nedenle SASKİ’nin de suç duyurusunda bulunduğu dikkat çekiyor. Hiçbir uyarısı dikkate alınmayan ve kıyı kenarı tahrif edilerek doldurulan,şimdilerde ise “koruma bandı” diye sunulan alan ile ilgili SASKİ’nin bundan böyle ne yapacağı merak konusu!

İşte Başkan Kazan’ın paylaşmış olduğu mesaj ve SASKİ’nin yazısı:

SASKİ’YE SESLENİYORUM!

Sapanca Gölü Sahilini “kıyı kanunu”na aykırı bir şekilde doldurup “yürüyüş yolu” yapanlar şimdi de dönmüşler “koruma bandı” diyorlar Meğer çevre felaketini önlemişler…..ve meğer ne kadar da haklılarmış….. “Bizim uyarılarımızı dikkate almadılar sadece doğal Akçay kumu dökebilirsiniz dedik ancak bilakis devam ettiler biz de bunu üzerine suç duyurusunda bulunduk” diyen SASKİ’ye sesleniyorum;

SUÇA GÖZ MÜ YUMACAKSINIZ?

Uyarılarınızı dikkate almayan, doğal “Akçay kumu” yerine “nuh çimento” kullanan ve gölün sahil şeridini çimento ve taş ile doldurup yürüyüş yolu yapan ve bu nedenle suç duyurusunda bulunduğunuz Sapanca Gölü sahil şeridi için harekete geçecek misiniz? Korumakla görevli olduğunuz gölü koruyacak mısınız, yoksa kendi yazınızla ikrar ettiğiniz suça göz mü yumacaksınız?

YORUMLAR

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar