Dolar : Alış : 7.3877 / Satış : 7.4010
Euro : Alış : 8.9635 / Satış : 8.9797
HAVA DURUMU
hava durumu

sakarya2°CYoğun Kar Yağışlı

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 34 Kategoride 11085 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Sakarya Barosu Başkanı Av. Zafer Kazan : “Biri Müdür Biri Hoca”

19 Haziran 2016 - 1 views kez okunmuş
Ana Sayfa » ana manset»Sakarya Barosu Başkanı Av. Zafer Kazan : “Biri Müdür Biri Hoca”
Sakarya Barosu Başkanı Av. Zafer Kazan : “Biri Müdür Biri Hoca”

Sakarya Barosu Başkanı Av. Zafer Kazan : “Biri Müdür Biri Hoca”

Sakarya Barosu Başkanı Av. Zafer Kazan, “Artık 10. Yılı mı kaldı” diyerek okullarda 10. Yıl Marşını yasaklayan Bolu İl Milli Eğitim Müdürüne “Bu adama ‘Milli Eğitim Müdürü’ dememizin sebebi resmi sıfatının bu olmasından dolayıdır. Gerçekte ne millidir ne de derdi eğitimdir” dedi.

Geçtiğimiz günlerde canlı yayında “namaz kılmayan kişi hayvandır” şeklinde açıklama yapan Ankara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mustafa Akşar’a da değinen Başkan Kazan “sanırım bir hayvan değil ama insan olamadığı da ortada” diyerek kamuoyunda büyük tepki ile karşılanan bu iki olayın temelinde aynı rahatsızlığın olduğunu ifade ederek ağır ifadeler ile cevap verdi.

İşte Başkan Kazan’ın o mesajı:

“10.yıl marşı küllerinden dirilen bir milletin ve 29 Ekim 1923’te kurulan Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunun onuncu yıl kutlamaları için 1933 yılında düzenlenen yarışmada seçilen marştır.

İşte bu marşın okullarda okunmasını Türkiye Cumhuriyetinin bir Milli Eğitim Müdürü yasaklamıştır! Bu adama “Milli Eğitim Müdürü” dememizin sebebi resmi sıfatının bu olmasından dolayıdır.”

baro1

NE “MİLLİ” NE DE DERDİ “EĞİTİM”

“Gerçekte ise ne Millidir ne de derdi Eğitimdir..! Derdi başkadır! Neden rahatsız olduğunu açıkça söylemiş, daha nasıl söylesin?! Aslında Atatürk demekten, Başkumandan demekten rahatsız oluyor, Cumhuriyet demekten rahatsız oluyor, demokrasi demekten rahatsız oluyor..! Cevabı biraz derinleştirseniz, sorgulayan insanlardan, aklı ve bilimi referans alan özgür düşünceden rahatsız olduğunu göreceksiniz.”

SANIRIM BİR HAYVAN DEĞİLLER!

“Öyle anlaşılıyor ki kendisi  ‘namaz kılmayan kişi hayvandır’ diyen ‘canlı’ ile aynı sorunlara sahip! ‘Hayvan’ diyerek insanlara hakaret ettiklerini sananlar keşke herhangi bir hayvan kadar doğa ile insan ile uyumlu ve barışık olarak yaşayabilselerdi! Sanırım bir hayvan değiller ama insan olamadıkları da ortada! Biri ‘Müdür’ biri ‘Hoca’! En kötüsü de bu değil mi?”

YORUMLAR

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar