- Hoşgeldiniz - Sitemizde 34 Kategoride 11836 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Sakarya Barosu 63. yılını görkemli program ile kutladı. 

09 Aralık 2017 - 1 views kez okunmuş
Ana Sayfa » ana manset»Sakarya Barosu 63. yılını görkemli program ile kutladı. 
Sakarya Barosu 63. yılını görkemli program ile kutladı. 

Sakarya Barosundan Tarihi Bir Gün;

“Bu akşam burası aslında tüm Türkiye’nin özlediği bir tablodur. Tekirdağ’dan Diyarbakır’a, Trabzon’dan Van’a, Erzurum’dan Antalya’ya, Aydın’dan Mardin’e, Bolu’dan Bingöl’e Türkiye’nin dört biryanından gelen Baro Başkanları Sakarya’da bir araya geldi”

Sakarya Barosu 63. yılını Sakarya Best Western Premier Otelde düzenlenen görkemli program ile kutladı.

Baro Başkanı Av. Zafer Kazan ve Yönetim Kurulu Üyelerinin misafirlerini kapıda karşıladığı programa tarihi bir katılım gerçekleşti. Türkiye Barolar Birliği Başkanı Av. Prof. Dr.Metin Feyzioğlu, Adana Barosu Başkanı Av. Veli Küçük, Antalya Barosu Başkanı Av. Polat Balkan, Aydın Barosu Başkanı Av. Gökhan Bozkurt, Balıkesir Barosu Başkanı Av. Erol Kayabay, Bingöl Barosu Başkanı Av. Abdullah Alakuş, Bolu Barosu Başkanı Av. Ferit Atalay, Bursa Barosu Başkanı Av. Gürkan Altun, Diyarbakır Barosu Başkanı Av. Ahmet Özmen, Düzce Barosu Başkanı Av. Azade Ay, Erzurum Barosu Başkanı Av. Talat Göğebakan, Gaziantep Barosu Başkanı Av. İskender Kahraman, Kütahya Barosu Başkanı Av. Ahmet Atam, Kocaeli Barosu Başkanı Av. Sertif Gökçe, Kırklareli Barosu Başkanı Av. Turgay Hınız, Mardin Barosu Başkanı Av. Çelebi Araz, Siirt Barosu Başkanı Av. Nizam Dilek, Trabzon Barosu Başkanı Av. Sibel Suiçmez, Tekirdağ Barosu Başkanı Av. Erhan Sezer, Van Barosu Başkanı Av. Murat Timur ve Yalova Barosu Başkanı Av. Hakan Gergeroğlu olmak üzere tam 22 Baro Başkanı ve çok sayıda Avukat katılarak Sakarya Barosu’nun 63. Yılında bir araya geldi.

PROTOKOLDEN KATILIM 

Türkiye’nin dört bir yanından Baro Başkanları ve Avukatların akın ettiği geceye Sakarya Protokolünden de yoğun bir ilgi vardı. Sakarya Vali Yardımcısı Erdoğan Ülker, Büyükşehir Belediyesi Başkanı Zeki Toçoğlu, Başsavcı Vekili Semih Akgün, Başsavcı Vekili Mustafa Doğan, 2.İdare Mahkemesi Başkanı Cihan Önal,  3. Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Hakan İskenderoğlu,  4. Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Saim Köroğlu, Sakarya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Muzaffer Elmas, İl Emniyet Müdürü Fatih Kaya, Noter Odası Başkanı Mehmet Ermiş, İnşaat Mühendisleri Odası Başkanı Hüsnü Gürpınar, Şehir Plancıları Odası İl Temsilcisi Oya Arapoğlu, Gazeteciler Birliği Başkanı Zeki Aydıntepe, SMMMOB Başkanı Ertuğrul Kocacık, RATED Başkanı Remzi Adıyaman, Türk Kadınlar Birliği Başkanı Tevhide Yağan, Muhtarlar Federasyonu Başkanı Erdal Erdem, Harp Malulleri Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Başkanı Hayrettin Kaplan ve Yönetim Kurulu Üyeleri,  Muharip Gaziler Derneği Başkanı Erol Demir ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Kuvayi Milli Mücadele Derneği Başkanı Muzaffer Coşkun ve Yönetim Kurulu Üyeleri ile çok sayıda sivil toplum kuruluşu katıldı.

ŞEHRİNE DOĞASINA SAHİP ÇIKAN, HUKUKU ÜSTÜNLÜĞÜNÜ SAVUNAN BİR BAROYUZ

Gecenin açılış konuşmasını yapan Başkan Kazan, kuruluşundan bu yana şehrin doğasını koruyan, insan haklarını, demokratik laik Cumhuriyeti ve hukukun üstünlüğü ilkesini savunan Sakarya Barosu’nun 1954 yılında kurulan ilimizle yaşıt onurlu bir tarihe sahip olduğunu söyledi.

Türkiye’nin her yanından Sakarya Barosu için gelen Baro Başkanları ile birlikte hukuk adalet demokrasi ve beraberlik mesajı veren Başkan Zafer Kazan, “hukuk ve demokrasi ortak paydamızdır” dedi.

“HUKUK VE DEMOKRASİ ORTAK PAYDAMIZDIR”

Başkan Kazan gecenin açılış konuşmasına şöyle devam etti; “Hukuk ve demokrasi hepimizin ortak paydasıdır. Farklı fikirler içinde farklı dünyaların insanı olarak bir arada barış içinde yaşamak ve hayatın acı tatlı günlerini paylaşmak ortak görevimizdir. Zira “demokrasi” ortak yaşamın huzur ve barış içinde paylaşıldığı düzenin adıdır. Demokrasinin aksi olan yönetimlerde ise yaşamın adı acı ve gözyaşlarından ibarettir. Biz bu ülkede hayatlarımızı dostça paylaşma istiyoruz, “kimdensin neredensin” demeden birbirimize sarılmak istiyoruz, ekmeğimizi paylaşmak ve her düşünceye saygı içinde yaşamak istiyoruz. İşte bu yüzden hukuk diyoruz, demokrasi diyoruz, üstünlerin değil hukukun üstünlüğü diyoruz, bağımsız bir yargı diyoruz ve bunu sağlayacak yollar arıyoruz.” dedi.

“DÜN DİYARBAKIR’DA ACIMIZI PAYLAŞTIK BUGÜN SAKARYA’DA UMUTLARIMIZI KONUŞUYORUZ”

Konuşmasında iki yıl önce katledilen Diyarbakır Barosu Başkanı Av. Tahir Elçi’yi de anan Başkan Kazan: “Dün Diyarbakır Barosu Başkanı Av. Tahir Elçi’nin anma töreninde birlikteydik bugün ise Baromuzun doğum gününde birlikteyiz. Dün acımızı paylaştık birbirimizi teselli ettik, bugün ise burada ülkemizin dört biryanından gelen Baro Başkanlarımız ile Sakarya’da geleceğe dair umutlarımızı konuşuyoruz. Çünkü geleceğimizi ancak bu şekilde inşa etmemiz mümkün olacaktır.” şeklinde konuştu.

Başkan Kazan sözlerine şöyle devam etti:

TÜRKİYE’NİN ÖZLEDİĞİ TABLO

“Bugün hem Sakaryamız hem de Baromuz için çok özel onur verici bir gecedir. Bugün bu akşam burası aslında tüm Türkiye’nin özlediği bir tablodur. Ancak bu tablonun sırrı dostluktur, farklılıklar içinde karşılıklı saygıdır, insanlık ortak paydasında buluşmak ve hukuk içinde birlikte yaşamak iradesidir. Bu payda tüm farklılıkları kapsayacak kadar geniş ve yeterli bir paydadır. Bu tarihi geceden tüm Türkiye’ye, geleceğe sesleniyoruz; kavgalara değil sevgiye ihtiyacımız var, düşmanlığa değil dostluğa ihtiyacımız var, baskıya değil demokrasiye ihtiyacımız var, zulme değil adalete hukuka ihtiyacımız var, demokratik laik Türkiye Cumhuriyetine ihtiyacımız var. “

PLAKET TAKDİMİ

Gecede Avukatlık mesleğinde 50 yılını tamamlayan Av. Kazım Yılmaz, Av. Demircan Dilek,  40 yılını tamamlayan Av. Ahmet Behçet Babakaya, A. İlyas Taşçı ve 25 yılını dolduran Av. Muharrem Saran, Av. Ercan Kaçmaz, Av. Halim Saraç’a onur plaketleri Türkiye Barolar Birliği Başkanı Av. Prof. Dr. Metin Feyzioğlu ve Baro Başkanı Av. Zafer Kazan tarafından takdim edildi.

Sakarya Barosu Avukatlarından, Av. Yeliz Aydın, Av. Arda Girgin ve Av. Ömer Faruk Toksöz seslendirdiği Türk Sanat Müziği eserleri ile davetlilere unutulmaz bir gece yaşattılar.

YORUMLAR

İlgili Terimler : , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar