Dolar : Alış : 7.3877 / Satış : 7.4010
Euro : Alış : 8.9635 / Satış : 8.9797
HAVA DURUMU
hava durumu

sakarya5°CKarla Karışık Yağmur

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 34 Kategoride 11079 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Sakarya 24 ncü demokrasi nöbetinden

08 Ağustos 2016 - 1 views kez okunmuş
Ana Sayfa » ana manset»Sakarya 24 ncü demokrasi nöbetinden
Sakarya 24 ncü demokrasi nöbetinden

Sakarya 24 ncü demokrasi nöbetinde Yenikapı’da yapılan mitingi canlı olarak alanda kurulan dev ekranlardan siyasetçisi, bürokratı ile birlikte izledi…

Darbeye karşı en güçlü cevabı milletimiz verdi…

Türkiye’de 24 gündür tarih yazılıyor. Sakarya’da 24 günde Demokrasi Meydanı’nda ilkler yaşanıyor.

İstanbul Yenikapı’daki liderlerin birlikteliği Sakarya’ya yansıdı.

vatan4

Kimler vardı?

Sakarya Demokrasi ve Şehitler Miting  Alanda Habervole Genel Yayın Yönetmeni Fehmi DUMAN ,Sakarya  Medya  Derneği Başkanı Mehmet Sağlam,Sakarya Engelliler ve Güçlendirme Derneği Başkanı Fatma Kılınçer , Sakarya Ak Parti Milletvekillerinden Şaban Dişli, Mustafa İsen, Recep Uncuoğlu, Ali ihsan Yavuz ve Ayhan Sefer Üstün, CHP Milletvekili Engin Özkoç, eski vekillerden Recep Yıldırım’da vardı. MHP Milletvekili Zihni Açba ise alana gelmedi.

vatan1

Sakarya Engelliler ve Güçlendirme Derneği Başkanı Fatma Kılınçer  Sakarya  Medya  Derneği Başkanı Mehmet Sağlam 

 

 Sakarya  Medya  Derneği Başkanı Mehmet Sağlam 

Öte yandan Ak Parti Milletvekili Fevzi Kılıç’ın yanı sıra , CHP İl başkanı Ayça Taşkent, MHP il Başkanı Levent bülbül’ de yan yana oturarak, Türkiye ve Sakarya’nın özlediği tabloya imza atmanın gururunu yaşadılar.

vatan3 vatanmı1

vatan33

Bakan’da meydandaydı

Bazı temaslar için Sakarya’da bulunan Bilim Sanayi ve Ticaret Bakanı Faruk Özlü, Bakan Yardımcısı Ak Parti eski Milletvekili Hasan Ali Çelik, Sakarya Valisi Hüseyin Avni  Coş, Sakarya Büyükşehir Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, Sakarya İl Emniyet Müdürü Osman Babadağı ve bazı STK temsilcileri alanda bir arada oturdular. Yenikapı mitingini sonuna kadar bir arada izlediler ve ara ara yapılan konuşmalar ile vatandaşlara hitap ettiler.

Sakarya Valisi Hüseyin Avni Coş, Demokrasi ve milli birlik vurgusu yaptığı platformda, arkasında bulunan gaziler olduğu halde:

“Siz bu alçak ve hain girişimi önlediniz. Siz yaptınız. Siz demokrasi sınavını verdiniz. Demokrasi nöbeti süresince, tıpkı 15 Temmuz gecesinde tankların önüne kendinizi siper ettiğiniz gibi hiç yılmadınız. Size müteşekkiriz. İyi varsın Sakarya” dedi.

Sakarya Demokrasi Meydanı yine hınca hınç doluydu. Binlerce kişi ellerindeki bayrakları dalgalandırdı. Gerek Yenikapı’da yapılan mitingdeki konuşmalar, gerekse meydandaki platformda yapılan konuşmalara alkış ve tekbirle karşılık veren Sakaryalılar üzerine düşeni fazlası ile yapmanın gururu ve onurunu yaşadı.

 

YORUMLAR

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar