Dolar : Alış : 7.1357 / Satış : 7.1485
Euro : Alış : 8.6774 / Satış : 8.6930
HAVA DURUMU
hava durumu

sakarya11°CParçalı Bulutlu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 34 Kategoride 11262 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Sağlıkta Kaliteden taviz yok

21 Şubat 2017 - 1 views kez okunmuş
Ana Sayfa » ana manset»Sağlıkta Kaliteden taviz yok
Sağlıkta  Kaliteden taviz yok

Kaliteden taviz yok

Sağlık tesislerinin kalite birimi sorumlularını toplayan Genel Sekreter Sağlam, kalite çalışmalarına önem verdiklerini dile getirerek “Bu çalışmaların tam anlamıyla hayata geçmesi için çalışacağız.” dedi.

Sakarya Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Doç. Dr. Hasan Salih Sağlam, kurum bünyesindeki sağlık tesislerinin kalite birimi sorumlularıyla toplantı yaptı. Sakarya Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi (SAÜEAH) Serdivan Ek Binası Salonu’nda geçtiğimiz hafta sağlık tesislerinin müdürleriyle yapılan toplantının ardından bu hafta da kalite birim sorumlularıyla gerçekleşen toplantıda, İdari Hizmetler Başkanı Dr. Hasan Bektaş ile Tıbbi Hizmetler Başkanı Opr. Dr. Özcan Öktem de hazır bulundu. Toplantıda konuşan Genel Sekreter Sağlam, sağlık tesislerindeki kalite birimlerinin önemine vurgu yaparak, hastanelerdeki tüm işleyişle ilgili Sağlık Bakanlığı’nın oluşturduğu standartların uygulanması için gerekli çalışmaların tavizsiz bir şekilde yapılması talimatında bulundu.

Kalite birimlerinin işleyişine büyük önem verdiklerini dile getiren Sağlam “Sağlık tesislerimizin her alanında kalite sorumlularımızın raporları ve denetimleri titizlikle takip edilecek. Bu konuda kalite birimlerine tam destek veriyoruz. Bakanlığımızın oluşturduğu standartlara, sağlık tesislerimizde en alttan en üste kadar tüm çalışanımız kesinlikle uymak zorunda. Bu çalışmaların tam anlamıyla haya geçmesi için çalışacağız.” diye konuştu. Toplantı, sağlık tesislerinin kalite birimi sorumlularının çalışmalarıyla ilgili bilgi vermesiyle son buldu.

 

YORUMLAR

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar