- Hoşgeldiniz - Sitemizde 34 Kategoride 11836 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Saadet Partisi’nden 100 Bin İmza Açıklaması

03 Mayıs 2018 - 0 views kez okunmuş
Ana Sayfa » ana manset»Saadet Partisi’nden 100 Bin İmza Açıklaması
Saadet Partisi’nden 100 Bin İmza Açıklaması

Saadet Partisi’nden 100 Bin İmza Açıklaması

Saadet Partisi Sakarya İl Seçim İşleri Başkanı Cahit Baykal, 24 Haziran 2018 Pazar günü yapılacak olan genel seçimler öncesi açıklamalarda bulundu. Genel Başkan Temel Karamollaoğlu’nun Cumhurbaşkanlığı adaylığı için hedeflerinin üzerinde imza toplayacaklarını bildirdi.

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu’nun Cumhurbaşkanı aday adaylığının açıklanmasının ardından, adaylık için 100 bin imza yeterli olurken, Saadet Partisi yurt genelinde 500 bin imza toplamayı hedefliyor.

Saadet Partisi’nin Sakarya’da gerçekleştireceği imza çalışmalarına dair açıklamalarda bulunan İl Seçim İşleri Başkanı Cahit Baykal, “Genel Başkanımız Temel Karamollaoğlu’nun adaylığının açıklanmasının ardından, hem teşkilatlarımızda hem de tüm Türkiye’de olduğu gibi Sakaryalılar arasında da ciddi bir heyecan oluştuğuna şahit olduk. Genel Başkanımız hem camiamızda hem de toplumun değişik kesimlerinde sevilen ve saygı duyulan bir insan. Bu sebeple seçimlerde büyük bir başarı göstereceğine inanıyoruz” şeklinde konuştu.

Cumhurbaşkanı adayı olabilmek için 100 bin imza gerektiğini anımsatarak sözlerine devam eden Baykal, “Buna rağmen Türkiye genelinde en az 500 bin imza toplamak istiyoruz. Sakarya teşkilatı olarak da sadece teşkilat çalışmalarımızla verilen hedefin üstünde bir sayıya ulaşmayı ve toplamayı hedefliyoruz. Hepimiz göreceğiz ki bizim çalışmalarımız dışında da Temel Karamollaoğlu’nu sevenler, onu Cumhurbaşkanı görmek isteyenler bizden bağımsız olarak da gidip Genel Başkanımız için imza verecekler” diye konuştu.

CUMHURBAŞKANI ADAYIMIZA İMZA VERMEK İÇİN ÖNEMLİ BİLGİLER:

– Mecliste grubu olmayan partilerin Cumhurbaşkanlığı adayı gösterebilmesi için 100.000 imza şartı getirilmiştir.

– İmzalar sadece ilçe seçim kurullarında verilecektir.

– Seçmen niteliği taşıyan herkes (kamu görevlileri dâhil) imza verme hakkına sahiptir.

– Türkiye’deki seçmenler sadece ikametgâh adresinin olduğu ilçede imza verebilecektir.

– İmzalar 4 Mayıs Cuma – 9 Mayıs Çarşamba günleri arasında (6 gün) verilecektir.

– İmza verme saatleri 08.00 – 20.00 arası olacaktır.

– Hafta sonları da İlçe Seçim Kurulları aynı saatlerde açık olacaktır.

– Mesai saatlerinde sırada olanların kimlikleri toplanacak. Tercihler bitene kadar mesai devam edecektir.

– İlçe Seçim Kurulları imza çalışması için ilave personel çalıştıracaktır.

– Seçmenler kimlik belgeleri ile bizzat giderek ilgili forma imza atacak ve imza veren seçmene alındı belgesi verilecektir.

– İmza verenlerin bilgisi başka kişi ve kurumlar ile kesinlikle paylaşılmayacaktır. İmza verenlerin listelerini başka ilçe seçim kurulları göremeyecektir.İmza verecek kişilerin üyemiz olma zorunluluğu yoktur. Seçmen niteliğine sahip herkes adayımıza imza verebilir.

YORUMLAR

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar