Dolar : Alış : 8.0729 / Satış : 8.0875
Euro : Alış : 9.6558 / Satış : 9.6732
HAVA DURUMU
hava durumu

sakarya24°CSağanak Yağışlı

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 34 Kategoride 11765 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Rektör Savaşan ’ın ” 8 Mart Kadınlar Günü ” Mesajı

07 Mart 2021 - 0 views kez okunmuş
Ana Sayfa » ana manset»Rektör Savaşan ’ın ” 8 Mart Kadınlar Günü ” Mesajı
Rektör Savaşan ’ın ” 8 Mart Kadınlar Günü ” Mesajı

Sakarya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fatih Savaşan, “8 Mart Kadınlar Günü” nedeniyle bir mesaj yayımladı. Tüm kadınların Kadınlar Gününü kutlayan Savaşan, devamında şu ifadelere yer verdi:

“Kadınlar toplumun gelişmesinden gelecek nesillerin yetiştirilmesine, bilimden kültür ve sanata, sosyal yaşamdan sportif faaliyetlere kadar her alanda ülkemizi başarılı bir şekilde temsil etmektedirler. Ülkemizin kadınları üstlendikleri birçok misyon ile toplumsal, siyasal, sosyal, ekonomik ve akademik hayatta bilim ve değer üretmekte, çalışmalarıyla adlarını tüm dünyaya duyurmaktadırlar.

8 Mart Dünya Kadınlar Günü, kadın haklarının savunulması ve toplumdaki konumlarının iyileştirilmesi, eşit hak ve özgürlüklere sahip olunması adına üzerimize düşen görevleri unutmamamız ve toplumsal bilincin diri tutulması adına önemli bir simgedir. Esasında ait olduğumuz medeniyet kadına değer ve statü vermede öncülük yapmış; hayatın tüm alanlarında kadına hak ettiği yeri sunan toplumsal bilinci diri tutmayı bilmiştir.

Sakarya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fatih Savaşan

Ne var ki kadına yönelik şiddet ve ayrımcılık dünyada ve ne yazık ki ülkemizde de en büyük toplumsal yaralardan biri olmaya devam etmektedir. Sakarya Üniversitesi olarak araştırma merkezleri, ilgili bölümler ve öğrenci topluluklarımız eliyle diğer sosyal sorunlar gibi bu soruna da çözüm üretme ve farkındalık oluşturma çabası içindeyiz.

Kadına yönelik her türlü şiddet ve ayrımcılığın son bulmasını diliyor, üniversitemizin kadın akademisyenleri, çalışanları ve öğrencileri başta olmak üzere hayata değer katan, ailenin ve toplumun inşasında ana rolü üstlenen tüm kadınların 8 Mart Dünya Kadınlar Gününü kutluyorum.”

GÜNDEMTÜMÜ
Rektör Savaşan’ın ” 8 Mart Kadınlar Günü ” Mesajı
Sakarya Üniversitesi YÖK Raporunda Birçok Alanda Öne Çıktı
Meslek Edindirme ve Nitelikli İstihdam İçin İmzalar Atıldı
SAÜ İlahiyat Fakültesi ve İl Müftülüğünden Ortak Proje
Rektör Savaşan SAÜ’nün Uzaktan Eğitim Deneyimlerini Anlattı
Sakarya Üniversitesi YÖK Raporuna Göre Sosyal Sorumlulukta İkinci Oldu
22.02.2021
SAĞLIKTÜMÜ

YORUMLAR

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar